Wroclaw (WRO)

Wroclaw (WRO)

Wroclaw, česky také Vratislav, je dobře dosažitelné letiště pyšnící se moderní architekturou. Má jednu runway, jeden terminál pro cestující a jeden cargo terminál. Kromě charterových letů z něj létají pravidelné low-cost linky Wizz Air, Ryanair a dalších dopravců. Letiště ve Wroclawi je oblíbené pro své levné lety především do severských destinací.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště airport.wroclaw.pl

Letenky z Wroclawi

Letiště Wroclaw je oblíbené pro své levné lety především do severských destinací, ale i na britské ostrovy, do Gruzie, Itálie, Španělska či dalších koutů Evropy. Leťte s polským národním dopravcem LOT anebo s low-cost aerolinkami, kterým ve Wroclawi kraluje Wizz Air a Ryanair. Lety do Varšavy, Stockholmu, Osla, Lvova, Londýna a Birminghamu vás v akci potěší zpáteční letenkou nepřesahující tisíc korun. Zpáteční letenky z Wroclawi na Island prodává Wizz Air za ceny již kolem 3 000 Kč, v akci je členové Wizz Discount Clubu uloví dokonce za polovinu. Rezervujte v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Na wroclawské letiště se dostanete autem z Prahy za 3 a půl hodiny, samozřejmě záleží na aktuálním provozu. Z Brna cesta autem trvá 4 hodiny a z Ostravy 2 a půl hodiny. Autobusovou dopravu z ČR do Wroclawi zajišťuje několikrát denně Flixbus. Z Prahy a Liberce nabízí přímé spoje za ceny klesající i pod pětistovku za jednosměrnou jízdu, z Ostravy se s Flixbusem dostanete do Wroclawi už za dvě stovky. Z Pardubic jeďte za 200 Kč vlakem ČD. Všechny tyto spoje končí ve Wroclawi na vlakovém či autobusovém nádraží, které se nachází v těsné blízkosti u sebe. Odtud jezdí na letiště Wroclaw autobusy Flixbus a MHD. Flixbus z nádraží na letiště lze koupit pouze spolu s dálkovým spojem, tj. například z ČR, samostatně ho nekoupíte. O jízdenkách na MHD se dozvíte více v dalším odstavci.

Doprava z centra

Ve dne se dostanete z wroclawského letiště do centra města autobusovou linkou č. 106. Jezdí každou čtvrthodinu a do centra jí to trvá přibližně 40 minut. Jízdenka stojí 3,40 PLN, koupíte ji v trafice přímo na letišti anebo v automatu na autobusové zastávce. Vystupte na zastávce Pl. Orlat Lwowskich pro návštěvu centra nebo na zastávce Dworzec autobusowy jako autobusové nádraží.

V noci jezdí jednou za hodinu noční autobusová linka č. 206. Cena jízdenky je 3,60 PLN. Jízdní řády pro oba zmíněné spoje i pro další autobusy spojující město Wroclaw najdete zde. Jízdní řády jsou sice v polštině, číslům ale určitě budete rozumět. Za Ubera z letiště do centra zaplatíte přibližně 45 PLN, jízda trvá při běžném provozu čtvrt hodiny.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Parkování na letišti ve Wroclawi je velice levné. Na parkovišti D (long term) zaparkujete na týden už za 89 PLN, což je přibližně 500 Kč, dva týdny parkování vyjdou na 109 PLN, zhruba 650 Kč. Pro nejlepší ceny rezervujte online a alespoň 4 dny předem na této webové stránce. Přestože parkování na letišti ve Wroclawi má velice nízké ceny a nehrozí tam, že by vám auto zničili nebo ukradli, přinášíme vám i tip na nehlídané parkování zdarma. Jeho využití je ale na vlastní nebezpečí a také uvážení, zda se riziko krádeže kvůli nějaké pětistovce vyplatí. Parkovací místo se nachází u zahrádkářské kolonie tady. Je to asi čtvrt hodiny chůze od letiště.

 

Další užitečné tipy

Nejlevnější svačinu koupíte na letišti v obchodu s potravinami 1 Minute.

Pokud si rádi dopřáváte luxus, zkuste salónek Executive Lounge. Při rezervaci online a platbě předem vstup stojí 69 PLN, což je přibližně 400 Kč. Pro držitele karty Priority Pass je salónek zdarma. Executive Lounge je velice příjemný a dobře hodnocený ostatními uživateli.

Přesná adresa letiště: Graniczna 190, 54-530 Wrocław, Polsko

Informace o aktuálních příletech a odletech z letiště Wroclaw najdete na oficiálních stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)