Letiště Vratislav (WRO)

Letiště Vratislav (WRO)

Mezinárodní letiště Vratislav (WRO), neboli také Letiště Mikuláše Koperníka Vratislav, leží v jihozápadním Polsku a je dobře dostupné také pro české cestovatele. Je to 5. nevytíženější polské letiště a své jméno nese po slavném astronomovi a matematikovi. V roce 2019 letiště Vratislav odbavilo více než 3,5 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště airport.wroclaw.pl

Letenky z Vratislavi (Wroclawi)

Letiště Vratislav (nebo také letiště Wroclaw) je oblíbené pro své levné lety především díky aerolinkám Ryanair a Wizz Air, které odtud létají do oblíbených destinací po celé Evropě. Dále z Vratislavi létá několik sezónních linek a charterů, z klasických dopravců zde potkáte Finnair, KLM, Lufthansu, Swiss nebo LOT, který obstarává jedinou dálkovou linku – do Soulu (ICN).

Letenky z Vratislavi rezervujte v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště

Autem

Doprava na letiště ve Vratislavi je nejpohodlnější vlastním autem. Z Prahy se dostanete na letiště Vratislav během 4 hodin, z Hradce Králové během necelých 3 hodin, z Brna za 4,5 hodin a Ostravy za 3 hodiny.

Přesná adresa letiště: Graniczna 190, 54-530 Wrocław, Polsko

Více informací o parkování na letiště Vratislav se dozvíte níže.

Vlakem a autobusem

Autobusovou dopravu z Prahy do Vratislavi zajišťuje několikrát denně Flixbus. Jízdenka vás vyjde od 850 Kč a cesta vám zabere něco okolo 5 hodin. Autobus po cestě staví také v Mladé Boleslavi, Liberci a Jablonci nad Nisou. Flixbus do Vratislavi jezdí také z Brna a Ostravy, jízdenka vás vyjde od 250 Kč. 

Vlak Českých Drah z Prahy do Vratislavi jede pouze s přestupem.

Doprava z centra na letiště Vratislav

Doprava ve dne

Autobus

Mezi letištěm a centrem Vratislavi jezdí společnost Flixbus. Další možností je využít linky 106 a 129 dopravního podniku, které po cestě dělají několik zastávek. Linka 106 jezdí z hlavního nádraží od 5:00 do 23:31, linka 129 jezdí od zastávky Poswiecika od 5:19 do 23:54. Jízdenka vás vyjde na 4,60 PLN (asi 25 Kč), koupíte ji bezkontaktně přímo v autobuse nebo v automatech na zastávkách či vybraných kioscích.

Taxi

Pohodlnou klasikou je doprava na letiště taxíkem. Kontakt najdete přímo na stránkách letiště. Další alternativou je vzít si Uber nebo Bolt. 

Doprava v noci

V noci jezdí jednou za hodinu noční autobusová linka číslo 206, a to mezi hlavním nádražím a letištěm. Pokud nechcete jet v noci hromadnou dopravou, vezměte si taxík, Uber nebo Bolt.

Parkování na letišti

Na letišti Vratislav nejdete několik oficiálních parkovišť, jejichž cena se liší dle typu a délky. Nejlevněji vás vyjde dlouhodobé parkoviště D, kde vás stání na týden vyjde na 149 PLN. Nejpohodlnější variantou je VIP parkoviště, které se nachází nejblíže terminálu. Za něj zaplatíte 499 PLN na týden. Parkování si zarezervujte předem přes stránky letiště. 

Další možností je využít soukromých parkovišť v blízkém okolí letiště. Jejich srovnání najdete přehledně na stránkách ParkVia. 

Více informací o parkování na letišti Vratislav, včetně tipů na parkování zdarma, najdete v našem podrobném průvodci.

Další užitečné tipy

Na letišti Vratislav najdete několik obchodů, včetně duty-free. Hladové cestující potěší letištní restaurace, bar nebo kavárna Costa.

V areálu letiště se pak nachází směnárna a několik bankomatů. Nechybí ani pošta nebo kaple.

Své pobočky má na letišti Vratislav také několik autopůjčoven. Perfektní vůz najdete v naší autopůjčovně. 

Pokud si rádi dopřáváte luxus, zamiřte do salónku Executive Lounge. Otevřený je od 4:00 do 21:30 a 2 hodiny před každým charterovým letem. Za vstup zaplatíte od 119 PLN při rezervaci online. Executive Lounge je velice příjemný a dobře hodnocený ostatními uživateli.

Informace o aktuálních příletech a odletech z letiště Wroclaw najdete na oficiálních stránkách letiště, kde také najdete přehlednou mapu letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 2. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)