Letiště Vratislav (WRO)

Letiště Vratislav (WRO)

Wroclaw, česky také Vratislav, je dobře dosažitelné letiště pyšnící se moderní architekturou. Má jednu runway, jeden terminál pro cestující a jeden cargo terminál. Kromě charterových letů z něj létají pravidelné low-cost linky Wizz Air, Ryanair a dalších dopravců. Letiště ve Wroclawi je oblíbené pro své levné lety především do severských destinací.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště airport.wroclaw.pl

Letenky z Vratislavi

Letiště Vratislav (nebo také Wroclaw) je oblíbené pro své levné lety především díky aerolinkám Ryanair a Wizz Air, které odtud létají do oblíbených destinací po celé Evropě. Dále z Vratislavi létá několik sezónních linek a charterů, z klasických dopravců zde potkáte Finnair, KLM, Lufthansu, Swiss nebo LOT, který obstarává jedinou dálkovou linku – do Soulu (ICN).

Letenky z Vratislavi rezervujte v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště

Autem

Z Prahy se dostanete na letiště Vratislav během 4 hodin, z Hradce Králové během necelých 3 hodin, z Brna za 4,5 hodin a Ostravy za 3 hodiny.

Více informací o parkování na letiště Vratislav se dozvíte níže.

Vlakem a autobusem

Autobusovou dopravu z Prahy do Vratislavi zajišťuje několikrát denně Flixbus. Jízdenka vás vyjde od 850 Kč a cesta vám zabere něco okolo 5 hodin. Autobus po cestě staví také v Mladé Boleslavi, Liberci a Jablonci nad Nisou. Flixbus do Vratislavi jezdí také z Brna a Ostravy, jízdenka vás vyjde od 250 Kč. 

Vlak Českých Drah z Prahy do Vratislavi jede pouze s přestupem.

Doprava z centra na letiště Vratislav

Doprava ve dne

Autobus

Mezi letištěm a centrem Vratislavi jezdí společnost Flixbus. Další možností je využít linky 106 a 129 dopravního podniku, které po cestě dělají několik zastávek. Linka 106 jezdí z hlavního nádraží od 5:00 do 23:31, linka 129 jezdí od zastávky Poswiecika od 5:19 do 23:54. Jízdenka vás vyjde na 4,60 PLN (asi 25 Kč), koupíte ji bezkontaktně přímo v autobuse nebo v automatech na zastávkách či vybraných kioscích.

Taxi

Pohodlnou klasikou je doprava na letiště taxíkem. Kontakt najdete přímo na stránkách letiště. Další alternativou je vzít si Uber nebo Bolt. 

Doprava v noci

V noci jezdí jednou za hodinu noční autobusová linka číslo 206, a to mezi hlavním nádražím a letištěm. Pokud nechcete jet v noci hromadnou dopravou, vezměte si taxík, Uber nebo Bolt.

Parkování na letišti

Parkování na letišti ve Wroclawi je velice levné. Na parkovišti D (long term) zaparkujete na týden už za 89 PLN, což je přibližně 500 Kč, dva týdny parkování vyjdou na 109 PLN, zhruba 650 Kč. Pro nejlepší ceny rezervujte online a alespoň 4 dny předem na této webové stránce. Přestože parkování na letišti ve Wroclawi má velice nízké ceny a nehrozí tam, že by vám auto zničili nebo ukradli, přinášíme vám i tip na nehlídané parkování zdarma. Jeho využití je ale na vlastní nebezpečí a také uvážení, zda se riziko krádeže kvůli nějaké pětistovce vyplatí. Parkovací místo se nachází u zahrádkářské kolonie tady. Je to asi čtvrt hodiny chůze od letiště.

 

Další užitečné tipy

Nejlevnější svačinu koupíte na letišti v obchodu s potravinami 1 Minute.

Pokud si rádi dopřáváte luxus, zkuste salónek Executive Lounge. Při rezervaci online a platbě předem vstup stojí 69 PLN, což je přibližně 400 Kč. Pro držitele karty Priority Pass je salónek zdarma. Executive Lounge je velice příjemný a dobře hodnocený ostatními uživateli.

Přesná adresa letiště: Graniczna 190, 54-530 Wrocław, Polsko

Informace o aktuálních příletech a odletech z letiště Wroclaw najdete na oficiálních stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)