Pardubice (PED)

Pardubice (PED)
Pardubice (PED)
Letiště v Pardubicích slouží jako vojenské i jako civilní mezinárodní letiště. Vzniklo za první republiky, civilní provoz byl zahájen roku 1995. V roce 2017 byl vystavěn nový terminál Jana Kašpara, který dnes odbavuje lety do Alicante, Burgasu a dalších destinací.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4 km
  • Oficiální web letiště airport-pardubice.cz

Letenky z Pardubic

Z Pardubic létá Ryanair dvakrát týdně do španělského Alicante, v sezóně se ceny zpátečních letenek pohybují okolo 5 000 Kč, mimo sezónu jsou pak poloviční. Linka Pardubice – Londýn je bohužel pozastavena na dobu neurčitou. Z Pardubic létá také několik charterových letů do bulharského Burgasu a turecké destinace Antalya. Od října 2019 se můžeme těšit na novou linku Pardubice – Kyjev a to na křídlech ukrajinské letecké společnosti SkyUp. Rezervujte v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Letiště Pardubice je velice dobře dostupné jak z Prahy, tak ze všech koutů České republiky. Do Pardubic se můžete dopravit autem nebo vlakem. Z Prahy je to rychlejší autem, z Brna a Ostravy zase vlakem. Cesta autem trvá z Prahy asi 45 minut, z Brna 2 hodiny a z Ostravy 2 h 45. Cesta vlakem z Prahy trvá 55 minut, z Brna hodinu a půl a z Ostravy 2 h 20. Nejlevnější jízdenku na vlak koupíte u RegioJet, jízdenka z Prahy do Pardubic stojí kolem stokoruny. Dále jezdí do Pardubic České dráhy a Leo Express. Na vlakovém nádraží přestupte na MHD směr letiště, více najdete níže.

Doprava do centra

Ve dne

Od terminálu letiště jezdí autobus MHD na hlavní nádraží, nasedněte na linku č. 90. Jízdní řád autobusu navazuje na přílety a odlety letadel, k nahlédnutí zde. Jízdenku koupíte za 19 Kč v automatu na letišti nebo v trafice, řidič ji pak prodává za 25 Kč, SMS jízdenka je také za 25 Kč. Doba jízdy ze zastávky Letiště terminál k hlavnímu nádraží je 8 minut. Kousek od letiště se nachází také zastávka Letiště, odkud jezdí další autobusy k hlavnímu nádraží. Hlavní nádraží se nachází v docházkové vzdálenosti od centra města. Taxi z letiště na hlavní nádraží stojí fixních 89 Kč, více info na stránkách letiště.

V noci

Žádné noční spoje z/na letiště nejezdí, protože ale v Pardubicích v noci ani nepřistávají a neodlétají žádná letadla, není takové spojení nutné.

Parkování na letišti

Parking na letišti je zadarmo, a to na libovolně dlouhou dobu. Krátkodobé parkoviště se nachází přímo před terminálem, dlouhodobé jen minutku chůze od něj. Parkoviště není hlídané a místa nelze rezervovat.

Další užitečné tipy

I když je pardubické letiště maličké, nabízí vše, co před odletem potřebujete. Rychlé občerstvení a nápojové i snackové automaty, bankomat, balení zavazadel do fólie za 100 Kč/kus, Duty Free obchod, dětský koutek a V.I.P. salónek.
V.I.P. salónek s názvem SkyClub Lounge disponuje pohodlnými křesly, mini barem a výhledem na runway. SkyClub Lounge si účtuje 490 Kč za dospělého a 245 Kč za dítě.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)