Letiště Pardubice (PED)

Letiště Pardubice (PED)

Mezinárodní letiště Pardubice (PED) je civilní a vojenské letiště ležící nedaleko Pardubic. Ryanair odsud provozuje dvě pravidelné linky do Španělska. V letní sezóně si z Pardubic zaletíte také do oblíbených přímořských destinací. Letištěm v roce 2018 prošlo více než 147 tisíc cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4 km
  • Oficiální web letiště airport-pardubice.cz

Letenky z Pardubic

Z letiště Pardubice pravidelně létá pouze nízkonákladová aerolinka Ryanair – celoročně do španělského Alicante (ALC) a nově (od letní sezony 2024) také do Girony (GRO) ležící nedaleko Barcelony na pobřeží Costa Brava. V sezóně se ceny zpátečních letenek pohybují okolo 5 000 Kč, mimo sezónu jsou pak poloviční.

V letní sezóně z Pardubic létá také několik charterových letů do Bulharska, Egypta, Řecka, Tuniska a Turecka.

Pro akční letenky z Pardubic sledujte náš web a nezapomeňte si stáhnout naší mobilní appku.

Kam se létá z Pardubic najdete v našem přehledu.

Letenky z Pardubic rezervujte skrze náš vyhledávač.

Jak se dostat na letiště Pardubice

Doprava ve dne

Autem

Letiště Pardubice je velice dobře dostupné jak z Prahy, tak ze všech koutů České republiky. Dostanete se sem po dálnici D11. Z Prahy je to rychlejší autem, z Brna a Ostravy zase vlakem. Cesta autem trvá z Prahy asi 45 minut, z Brna 2 hodiny a z Ostravy 2 hodiny 45 minut.

Přesná adresa letiště: Pražská 179, Popkovice, 530 06 Pardubice

Více informací o parkování na letišti Pardubice se dočtete níže.

Vlakem a autobusem

Cesta vlakem z Prahy do Pardubic trvá 55 minut, z Brna 1,5 hodiny a z Ostravy 2 hodiny 20minut. Nejlevnější jízdenku na vlak koupíte u RegioJet, jízdenka z Prahy do Pardubic stojí kolem 120 Kč. Dále jezdí do Pardubic České dráhy a Leo Express.

Z hlavního nádraží v Pardubicích se na letiště dostanete autobusovou linkou 90, a to během 10 minut. Jízdní řád je přizpůsobený letovému řádu jediné pravidelné linky z Pardubic. Jízdenky si koupíte u řidiče v hotovosti, v automatu, kartou ve voze a nebo SMS jízdenkou na čísle 90206 (text ve formě DPMP). SMS jízdenka vás vyjde na 35 Kč, v automatu pak na 55 Kč. Druhou možností je dojet linkami 8, 14, 23, 24 a 88 na zastávku „K Letišti“, která se nachází asi 900 metrů od terminálu. Tyto linky jezdí po celý den.

Taxi

Na letiště se také pohodlně dostanete taxíkem.

Doprava v noci

Žádné noční spoje z/na letiště nejezdí, protože ale v Pardubicích v noci ani nepřistávají a neodlétají žádná letadla, není takové spojení nutné. Pokud se budete potřebovat dostat na letiště Pardubice v noci, vezměte si taxík.

Parkování na letišti

Parking na letišti je zadarmo, a to na libovolně dlouhou dobu – není nutné je dopředu rezervovat. Krátkodobé parkoviště se nachází přímo před terminálem, dlouhodobé jen minutku chůze od něj.

Více informací najdete v našem průvodci.

Další užitečné tipy

Otevírací doba letiště odpovídá letovému řádu.

I když je pardubické letiště maličké, nabízí vše, co před odletem potřebujete. Rychlé občerstvení a nápojové i svačinové automaty, duty-free obchod, i bankomat.

Balení zavazadel do fólie za je k dispozici za 100 Kč/kus.

Letiště Pardubice má jeden VIP salónek s výhledem na dráhu. Objednáte ho předem pomocí formuláře, který zašlete na [email protected]. Vstup vás vyjde na 1 000 Kč a v ceně máte i přednostní odbavení.

U gatu 2 najdete dětský koutek.

Přehled o aktuálních příletech a odletech na letiště v Pardubicích naleznete na oficiálních webových stránkách letiště.

Opravdoví nadšenci létání mohu zavítat do tzv. Dolíčku a jeho okolí, odkud je krásný výhled na odlétající/přistávající letadla.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 21. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)