• Příruční zavazadlo 1 ks do 10 kg s rozměry 55 × 40 × 20 cm
  • Občerstvení zdarma pouze na dálkových letech nad 7 hodin
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.tui.co.uk

Info o aerolince

Tui Fly (X3) Group je společenství pěti aerolinek TUI Fly Deutschland, TUI Fly Belgium, TUI Fly Netherlands, TUI Fly Nordic a TUI Airways.

Aerolinky se soustředí především na dovolenkové destinace v Evropě, Asii, Severní a Střední Americe i Africe.

Skupina TUI, mimo jiné, také vlastní síť cestovních kanceláří, hotelů, výletních lodí atd.

Naše recenze

TUI je lepší verzí tuzemských Smartwings. Pokud zakoupíte letenku nejlevnějšího tarifu, občerstvení na palubě nebo zapsané zavazadlo v ceně nečekejte. Abychom však nepsali jen kriticky, na dálkových letech aerolinka stále nabízí jídlo a pití v rámci letenky. Letecká společnost také často nabízí “last-minute“ slevy. Díky nim se dá dostat například do Thajska či Karibiku za pár tisíc korun.

Zavazadla

V nejlevnějším letenkovém tarifu se nachází pouze 1 kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg s rozměry 55 × 40 × 20 cm.

Za odbavené zavazadlo do 20 kg si budete muset připlatit £70.

Nákup letenek

Akční letenky najdete přímo na webu aerolinek.

Kontakt

S leteckou společností lze navázat kontakt skrze kontaktní formulář.

Případně můžete volat na telefonní linku +49 180 5 42 41 40. 

Služby

Jak již zmiňujeme výše, na letech po kontinentu se v nejlevnějším letenkovém tarifu nachází jen samotná cesta. Na dálkových letech jsou v ceně letenky nápoje a občerstvení.

Za rezervaci oblíbeného sedadla si budete muset připlatit £36.

K dispozici je také online check-in. Ten se otevírá 24 hodin a zavírá 6 hodin před plánovaným odletem. Lze se odbavit také na letišti (pozor u levného tarifu „Pure fare“ je tato služba zpoplatněna sazbou 5 €).

Destinace

Skupina provozuje velkou síť linek téměř z celé Evropy především do přímořských dovolenkových destinací. V hledáčku aerolinek se také nachází řada dálkových destinací v Asii, Africe, Severní a Střední Americe.

Pro nás, obyvatele České republiky, lze aerolinku znát především díky cestovní kanceláři TUI, která v tuzemsku prodává zájezdy s odlety z Německa a Rakouska.

Flotila

Skupina aerolinek vlastní celkem 141 letadel a dalších 63 strojů má objednaných. Ve flotile tak nyní najdeme 6 Boeingů B737-700, 86 Boeingů B737-800, 9 Boeingů B737-Max8, 13 Boeingů B757-300, 6 Boeingů B767-300, 19 Boeingů B787-8/-9 a 4 Embraery ERJ190.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)