Letiště Berlín

Letiště Berlín – Brandenburg (BER)

Mezinárodní letiště Berlín Brandenburg (BER), nebo také Letiště Willyho Brandta Berlín Brandenburg, leží jižně od hlavního města Německa a je atraktivním odletovým letištěm pro cestovatele ze severních a středních Čech. Pojmenováno je po bývalém západoněmeckém kancléři a otevřeno bylo teprve v roce 2020. Letiště Brandenburg nahradilo původní letiště Tempelhof, Schönefeld a Tegel. Svou základnu zde mají low-cost aerolinky easyJet, Eurowings, Ryanair a Sundair. V roce 2022 letištěm prošlo více než 19,8 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště ber.berlin-airport.de

Letenky z Berlína

Letiště Berlín Brandenburg je mezinárodním letištěm s leteckým spojením do destinací po celé Evropě, dovolenkových destinací a z letiště létá také několik dálkových spojů. Silné jsou na berlínském letišti především low-cost aerolinky easyJet, EurowingsRyanair. Nejčastější akční letenky z Berlína ulovíte směrem na západ, zejména do Severní a Střední Ameriky. Letenky z Berlína rezervujte v našem vyhledávači a nezapomeňte také sledovat naše akce.

Letiště má 2 terminály. Na terminál 1 míří klasické aerolinky. Z prvního podlaží létají lety v rámci Schengenu a druhé podlaží T1 je vyhrazeno pro lety mimo něj. Nízkonákladové aerolinky (vyjma easyJetu) odlétají z terminálu 2, který je nově otevřen od března 2022.

Jak se dostat na letiště

Letadlo

Žádné letecké spojení mezi Prahou a Berlínem momentálně neexistuje. Na letiště Brandenburg je tak nutné se dopravit po zemi.

Auto

Nejrychleji se na letiště Berlín Brandenburg dopravíte autem, vzdálenost z Prahy je 329 km po dálnici a cesta tak netrvá déle než čtyři hodiny (samozřejmě záleží na dopravní situaci).

Vlak

Máte-li rádi cestu vlakem, využijte vlakového spojení Českých Drah, které nabízejí spoj z Prahy na letiště Berlín za cenu pohybující se okolo 850 Kč s přestupem v centru města. Vlaky vyjíždí z Prahy přibližně každou druhou hodinu s výjimkou nočních hodin a cesta i s přestupem trvá 5,5 hodiny. Vlak staví také ve stanici Ústí nad Labem a Děčín, je tak vhodným spojením pro všechny ze severních Čech. Jízdenku rezervujte s předstihem několika týdnů přes web dopravce. Pro studenty je dostupná sleva na ISIC.

Autobus

Nejlevněji se na berlínské letiště dostanete autobusem, a to buď Flixbusem nebo RegioJetem. V případě zelených autobusů je možné i přímé spojení na letiště, častěji však budete muset vystoupit v centru města a zbytek dojet berlínskou MHD. Přímé spojení na letiště Berlín jede z Prahy 4 hodiny a vyjde vás na 750 Kč. Žlutý autobus vás odveze do centra Berlína za 4,5 hodiny a cena se pohybuje okolo 590 Kč.

Doprava z centra Berlína na letiště

Z centra Berlína vás na letiště odvezou regionální vlaky či S-Bahn (linky S9 a S45). Další možností jsou také autobusy (X7, X71, 263, 734, 735). Z hlavního nádraží je nejpohodlnější využít expresního vlaku  FER, který jezdí každou hodinu, nebo S-Bahn s intervalem 20 minut. V nočních hodinách na letiště jezdí autobus N7 (z Rudow) nebo N60 (z Alexanderplatz), či vlak RE8 (z Hauptbahnhof). Za jízdenku z centra Berlína na letiště zaplatíte 4 €.

Parkování letiště Berlín

Parkování je možné na oficiálních parkovištích letiště Brandenburg, na soukromých parkovištích v okolí nebo zdarma v přilehlých oblastech. Nejlevnější z oficiálních parkovišť jsou parkoviště P6 a P107. Nejpohodlnější parkování naleznete na parkovišti P1, které se nachází přímo u terminálu 1. Zlatou střední cestou jsou pak parkoviště P3, P7 a P8. Parkování rezervujte online s dostatečným časovým předstihem, při zakoupení parkovného až na místě se cena výrazně navyšuje.

Krátkodobé parkoviště naleznete přímo před terminálem a je zdarma na 10 minu.

Podrobné informace a další možnosti parkování naleznete v našem podrobném průvodci parkováním na letišti Berlín.

Další užitečné tipy

Na letišti Berlín – Brandenburg naleznete veškeré služby, které při čekání na let nebo při návratu z ciziny můžete potřebovat. V budovách terminálů se nachází hned několik směnáren, bankomatů, půjčoven automobilů, lékáren, informačních center a dalších služeb. Úschovnu zavazadel naleznete u vlakové stanice terminálu 1 a otevřená je od 7:00 do 19:00. Děti se zabaví v dětském koutku, který najdete v odletové hale.

Na letišti naleznete také široké možnosti občerstvení jako například Burger King, Starbucks, Laggner Bräu a různá německá a italská deli. Levnější variantou je nákup potravin v minimarketu Rewe. Nechybí ani pestrá nabídka obchodů, včetně těch duty-free.

Před odletem zamiřte do některého z letištních salónků. U vlakové stanice jsou k dispozici také kabiny na spaní, kde si před odletem nebo po příletu dostatečně odpočinete.

Pokud se vám na letišti v Berlíně cokoliv ztratí, nezapomeňte zkontaktovat příslušnou kancelář.

Vyhlídková plošina se nachází ve 4. patře terminálu 1. Mapu letiště Berlín najdete na oficiálních stránkách.

Aktuální odlety a přílety z a na letiště Berlín najdete na stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)