letiště Norimberk

Letiště Norimberk (NUE)

Mezinárodní letiště Norimberk (NUE), oficiálním názvem Letiště Albrechta Dürera Norimberk, je druhým nejvytíženějším letištěm v německém Bavorsku a je také atraktivním odletovým letištěm pro české cestovatele. V roce 2022 se také jednalo o 9. nejvytíženější letiště v Německu. Své jméno nese po německém malíři, který se v Norimberku narodil. V roce 2018 letištěm prošlo více než 4,4 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 5 km
  • Oficiální web letiště airport-nuernberg.de

Letenky z Norimberku

Letiště Norimberk sice nepatří mezi největší německá letiště, ale díky své blízkosti k českým hranicím je vyhledávané i českými turisty. Z letiště Norimberk si zaletíte do oblíbených destinací v Evropě a na Blízkém východě zejména na křídlech nízkonákladových aerolinek, jako jsou Eurowings, Wizz Air, Ryanair, nebo Corendon Airlines. Z letiště létají také sezónní chartery cestovních kanceláří. Sem tam se také objeví akční letenky z Norimberku do USA (s přestupem).
Letenky z Norimberka do světa najdete v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště

Autem

Letiště Norimberk je velmi atraktivním odletovým letištěm pro cestující ze západních Čech i Prahy. Pokud zvolíte cestu autem, tak vám z Prahy zabere kolem 3 hodin. Celá cesta je po dálnici č.6 a sjedete až u Norimberku.
Vzdálenosti:
  • Praha: 295 km,
  • Plzeň: 201 km,
  • Karlovy Vary: 229 km.

Alternativou je zkusit spolujízdu, například před BlaBlaCar.

Vlakem a autobusem

Přímo na letiště se z Česka autobusem ani vlakem nedostanete, budete muset dojet do centra města a odtud využít linky metra U2.

Do Norimberku se dostanete z Prahy autobusem společností Flixbus a RegioJet. Vlakem Českých Drah pak s jedním přestupem – nejčastěji v Chebu či Schwandorfu. V obou případech se z centra Norimberku na letiště dostanete metrem linky U2.

Doprava z centra na letiště Norimberk

Doprava ve dne

Metro

Z centra na letiště Norimberk je nejefektivnější využít metro U2, které vás na/z letiště dopraví za 12 minut a intervaly jsou cca 10 min. Cesta vyjde na 3,40 € a jízdenku si koupíte v automatu před vstupem do metra. Jezdí od 4:47 do 0:06. 

Taxi

Taxíky jsou na letišti Norimberk k dispozici 24 hodin denně. Za cestu mezi centrem města a letištěm zaplatíte přibližně 21 €.

Doprava v noci

V noci lze využít autobusové linku N12, která jezdí z hlavního nádraží. Provoz linky doporučujeme ověřit na stránkách VGN.

Parkování letiště Norimberk

Jedete-li na letiště Norimberk (NUE) autem můžete využít oficiální parkoviště přímo u letiště. Nejlevnější je parkoviště je Parkenhaus 4, které stojí mezi 94 – 115 € na týden. Nejpohodlnější je parkování na Parken PLUS, kde za týden zaplatíte 131 €.

Pro více informací se podívejte do našeho průvodce parkováním na letišti Norimberk, kde najdete tipy na levné parkování u letiště Norimberk či na parkování zdarma.

Další užitečné tipy

Terminál letiště je pro cestující otevřen 24 hodin denně. Vzhledem k velikosti je dostačující dostavit se na let 60 až 90 minut předem. 

Na letišti se nachází několik obchodů a možností občerstvení. Pro cestující s dětmi jsou v odletové zóně k dispozici dětská hřiště. Najdete zde také směnárnu. Mapa letiště Norimberk je k dispozici na oficiálních stránkách.

Pro nadšence salónků jsou tu k dispozici hned dva. Dürer Lounge nebo Lufthansa Business Lounge. Dürer Lounge nabízí volný vstup pro držitele karty Priority Pass, nicméně nemůžete s sebou protáhnout už nikoho dalšího. Za vstup bez pasu zaplatíte 24,99 €. Sprchy v salónku nejsou. Salónek je umístěn vedle duty-free obchodu a je otevřený od 4:00 do 19:00.

Pokud hledáte hotel v okolí letiště, mrkněte se na Mövenpick, který se nachází asi 50 metrů od terminálu.

Součástí letiště je také konferenční centrum.

V parkovacím domě P1 jsou umístěny skříňky pro úschovu zavazadel. Za úschovu zavazadla zaplatíte od 3 do 7 € na den, podle velikosti. 

Milovníci létání můžou sledovat děj z letiště na live webcameře letiště. K dispozici je také vyhlídková plošina, která je otevřena od 8:00 do 20:00.

Pokud se vám na letišti Norimberk cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit formulář na stránkách letiště.

Přesná adresa letiště: Flughafenstraße 100, 90411 Nürnberg, Německo

Informace o aktuálních odletech a příletech naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)