letiště Norimberk

Norimberk (NUE)

Bavorské letiště Norimberk je zajímavou alternativou k letišti Mnichov, vzhledem ke své vzdálenosti od našich západních hranic. Aerolinky odtud obvykle operují krátké a středně krátké linky po Evropě.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 5 km
  • Oficiální web letiště airport-nuernberg.de

Letenky z Norimberku

Letiště Norimberk sice nepatří mezi největší německá letiště, ale díky své blízkosti k českým hranicím, je vyhledávané i českými turisty. Po letišti v Mnichově druhé nejvytíženější letiště v Bavorsku. Celoročně jsou z letiště operované lety společnostmi Lufthansa, KLM, Air France, Turkish Airlines, LOT, nízkonákladové aerolinky Eurowings, Wizz Air, Ryanair, nebo Vueling. Sezoně operují lety dopravci Aegean Airlines, Onur Air, Pegasus, SunExpress, nebo TUI, do dovolenkových destinací jako je např. Antalya, Mallorca, Kanárské ostrovy, řecké ostrovy a pod.

Jak se dostat na letiště

Přímo do Norimberka se dostanete např. z Prahy autobusem se spol. Flixbus, Student Agency, RegioJet, nebo Euroline. Některé  společnosti zastavují přímo na letišti, některé jen v centru. V tomto případě se na letiště dostanete metrem linky U2.

Pokud zvolíte cestu autem, tak vám z Prahy zabere kolem 3 hodin. Celá cesta je po dálnici č.6 a sjedete až u Norimberka.
Vzdálenosti:
  • Praha: 295 km,
  • Plzeň: 201 km,
  • Karlovy Vary: 229 km.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Z centra je nejefektivnější použít metro U2, které vás na/z letiště dopraví za 12 minut (intervaly metra jsou cca 10 min.). Cesta vyjde na 3,10 €. Metro je v provozu od 4:40 do 0:40 hodin. Pozor – na letiště jezdí jen každý druhý spoj.

Doprava v noci

V noci lze použít autobusovou linku N12, která jezdí z hlavního nádraží. Provoz linky doporučujeme ověřit na stránkách VGN.

Parkování na letišti

Jedete-li na letiště Norimberk (NUE) autem můžete využít oficiální parkoviště přímo u letiště. Nejlevnější je parkoviště je Holiday car park P31, které stojí 74 EUR na týden. Detaily naleznete na stránkách letiště, včetně možnosti rezervace předem

Další užitečné tipy

Terminál letiště je pro cestující otevřen 24 hodin denně. Vzhledem k velikosti je dostačující dostavit se na let 60 až 90 minut předem.
Pro nadšence salónků jsou tu k dispozici hned dva. Dürer Lounge nebo Lufthansa Business Lounge. Dürer Lounge nabízí volný vstup pro držitele karty Priority Pass, nicméně nemůžete s sebou protáhnout už nikoho dalšího. Sprchy v salónku nejsou. Také je nutné se před vstupem zaregistrovat u informací ve veřejné části letiště. Salónek je umístěn v přízemí za gatem A08.

V parkovacím domě P1 jsou umístěny skříňky pro úschovu zavazadel.

Milovníci létání můžou sledovat děj z letiště na live webcameře letiště.

Přesná adresa letiště: Flughafenstraße 100, 90411 Nürnberg, Německo

Informace o aktuálních odletech a příletech naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 12. 7. 2022
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)