Letiště Ostrava – přehled aktuálních linek
6.6.2023

Letiště Ostrava – přehled aktuálních linek

Z Letiště Ostrava (OSR) se po čas platnosti letního letového řádu 2024 se bude létat do celkem 29 destinací v 11 zemích světa. Pravidelná spojení nabídne Air Montenegro (do Podgorici), LOT (do Varšavy), Ryanair (do Londýna a Malagy) a domácí Smartwings (do Bulharska –  Burgas s Varnou, do Egypta – Hurghada s Marsou Alam, do Turecka – Antalya, a na řecké ostrovy – Kréta / Korfu / Kos / Rhodos / Thassos / Zakynthos). V případě ostatních linek se jedná o charterová spojení vypravovaná pro cestovní kanceláře.

Kompletní informační servis o ostravském letišti Leoše Janáčka najdeš na jeho oficiálních stránkách.

Další užitečné odkazy

Kam se aktuálně létá z Ostravy (OSR)

Kam se bude létat v zimní sezoně 2024/2025

  • 🇲🇺 Mauricius
    • Mauricius (MRU) -> Neos Air (1× týdně – st) – charterový let pro CK Čedok -> charterový let pro CK od 6. listopadu 2024
  • 🇹🇭 Thajsko
    • Phuket (HKT) -> Neos Air (1× týdně – čt) – charterový let pro CK Čedok -> charterový let pro CK od 31. října 2024

Aktualizováno k 22. dubnu 2024.

Novinky pro letní sezonu 2024

V letní sezoně 2024 se cestovatelé z Ostravy a okolí mohou těšit hned na sedm nových destinací Cestovní kancelář Čedok již odhalila své plány pro příští rok, kdy počítá s přímými lety na Fuerteventuru (FUE), Mallorku (PMI), do Chanie (CHQ) na řeckém ostrově Kréta, albánské Tirany (TIA), tuniské Enfindhy (NBE), egyptského letoviska Marsa Matruh (MUH) a italské Kalábrie s cílem v Lamezia Terme (SUF). Kompletní plány Čedoku na letní sezonu 2024 přibližujeme v tomto článku.

V zimní sezoně 2024/2025 poté CK Čedok poprvé v historii nabídne cestovatelům z Moravskoslezského kraje dálkové lety do exotických destinací. Přímé lety z Ostravy povedou na thajský ostrov Phuket a taktéž ostrov Mauricius, jehož vody omývá Indický oceán. Podrobnosti naleznete v našem speciálním článku.

Provozní rok 2023

Aktuality v roce 2023

EDIT (7. 6. 2023): První polovina června přinesla rozšíření nabídky o lety do bulharské Varny (VAR), na řeckou Lefkadu (PVK) a do Soluně (SKG), na španělskou Mallorcu (PMI), do tureckého Bodrumu (BJV) a tuniského Monastiru (MIR). Do Ostravy také začal létat turecký dopravce Corendon Airlines, který zajistí část charterových letů do Antalye.

EDIT (21. 5. 2023): Na přelomu května a června budou zahájeny charterové lety z Ostravy do bulharského Burgasu (BOJ), na řecké ostrovy Korfu (CFU) / Kos (KGS) / Kréta (HER) / Rhodos (RHO) / Zakynthos (ZTH) a do turecké Antalye (AYT).

EDIT (1. 4. 2023): Od dubna dojde k navýšení frekvence letů mezi Ostravou a egyptskými letovisky. Smartwings přidávají jeden let týdně do Hurghady (středa) i Marsa Alam (čtvrtek).

EDIT (29. 3. 2023): Od 19. května bude do Ostravy létat také aerolinka Freebird Airlines, která pokryje charterové lety do turecké Antalye. Její letadla budou na ostravském letišti k vidění 2× týdně (středa a pátek) – až do konce letního letového řádu. Poslední let je naplánován na 27. října 2023.

EDIT (13. 3. 2023): Během druhého březnového víkendu byly vypraveny první letošní charterové lety z Ostravy do Egypta. V sobotu 10. března 2023 se jednalo o let do Hurghady (HRG), na nějž v neděli navázal také let do Marsa Alam (RMF). Po zbytek března se na trasách bude létat 1× týdně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)