Discover Airlines

Discover Airlines

Discover Airlines (4Y) je nástupce letecké společnosti Eurowings Discover založené v roce 2021. Patří do rodiny Lufthansa Group a zaměřuje se výhradně na rekreační cestovatele. Ze svých hubů ve Frankfurtu (FRA) a Mnichově (MUC) nabízí lety do několika desítek destinací v Evropě i severní Africe. Na jeho křídlech je ale možné letět také do Severní Ameriky nebo jižní Afriky.

K rebrandingu aerolinky došlo v září roku 2023 za účelem důraznějšího oddělení aktivit a mateřské aerolinky Eurowings, která se specializuje čistě na evropské nízkonákladové lety.
  • Příruční zavazadlo ano – max. 55× 40 × 23 cm & 8 kg
  • Občerstvení na dálkových letech zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.discover-airlines.com/en/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 23 hodin před plánovaným datem odletu. Odbavení na letišti je zdarma a přepážka se uzavírá 60 minut před odletem.

Seating je v ceně letenky zahrnut pouze v případě vyšších tarifů. S letenkami v základní tarifu „Basic“ si své oblíbené sedadlo můžete rezervovat za ceny začínají na 230 Kč/let (dle konkrétní trasy). Na druhou stranu jistě pozitivní zprávou je skutečnost, že cestovatelé na jedné rezervaci nejsou paušálně nahodile rozsazováni.

Naše recenze

Rebrandovaná aerolinka dříve známá jako Eurowings Discover nabízí zajímavé cenovky na transkontinentálních letech do Karibiku nebo Afriky (např. Windhoek v Namibii nebo Viktoriiny vodopády v Zimbabwe).

Co se týče služeb na palubě, cestovatele čeká těžký průměr – od jara roku 2023 již alespoň došlo ke zrušení poplatku za využití deky na dálkových letech. Na krátkých a středně dlouhých trasách je kvalita služeb srovnatelná s dalšími nízkonákladovými aerolinkami (možná spíše lehký nadstandard).

Zavazadla

Všichni cestující smí zdarma přepravit dvě příruční zavazadla: klasické kabinové s max. rozměry 55 × 40 × 23 cm (do 8 kg) + malou osobní věc s max. rozměry 40 × 30 × 10 cm).

Všechny tarify s výjimkou toho nejnižšího „Economy Light“ pak dále obsahují také bezplatnou přepravu 1 ks odbaveného zavazadla á 23 kg. Letenky do Afriky vystavené v tarifech „Economy Basic Plus“ a „Economy Flex“ opravňují cestovatele dokonce k přepravě 2 ks odbavených zavazadel (max. 23 kg /ks).

Více informací o zavazadlové politice dopravce se dočtete na této stránce.

Nákup letenek

Letenky od společnosti Discover Airlines kupujte snadno přes náš rezervační systém.

Kontakt

Německý dopravce nemá své vlastní zastoupení v Praze.

Leteckou společnost Discover Airlines můžete kontaktovat na telefonním čísle +49 (0) 30 915 88 620 – každý den od 08:00 do 22:00.Odpovědi na nejčastější dotazy a formuláře týkající se žádostí/stížnost naleznete na této stránce.

Služby

Na dálkových letech je během letu zdarma podáváno min. jedno teplé jídlo, nealkoholické nápoje a vody. Na krátkých a středních letech je občerstvení zpoplatněno.

Cestovatelé na dálkových letech také dostanou deku a polštářek zdarma. Za poplatek je k dispozici také nákup sluchátek, které lze připojit k systému palubní zábavy (sledování filmů, poslouchání muziky atd.).

Destinace

Aerolinka Discover Airlines zaměřující se na rekreační cestovatele má dvě báze:
  • z bavorského Mnichova (MUC) nabízí lety do 23 destinací v Evropě a severní Africe;
  • z letiště ve Frankfurtu (FRA) létá do 33 destinací v Evropě a severní Africe + odtud obsluhuje také lety na 17 dálkových linkách směřujících do Severní Ameriky, destinací v Karibiku nebo jižní Africe.
Od roku 2025 by letecká společnost ráda nabízela dálkové lety i z Mnichova.

Flotila

Flotila dopravce obsahuje 12 letadel Airbus A330 (verze A330-300 a A330-200), které jsou využívána na dálkové lety, a také 10 letadel typu Airbus A320, jež jsou nasazována na krátké a středně dlouhé lety.

V příštím roce (2024) plánuje dopravce rozšířit svou flotilu a převzít dalších pět letadel typu Airbus A320 a také jedno typu Airbus A330.

Více informací o flotile dopravce naleznete na těchto stránkách, zatímco více informací o jednotlivých typech provozovaných letadel přímo na webu dopravce.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)