Nová linka z Prahy do gruzínského Tbilisi od Eurowings spuštěna nebude
20.3.2024

Nová linka z Prahy do gruzínského Tbilisi od Eurowings spuštěna nebude

EDIT (20. 3. 2024): Datum anoncovaného zahájení letů na lince z Prahy do Tbilisi se blíží mílovými kroky, ale letenky v rezervačním systému dopravce stále nejsou dostupné. Z toho lze usoudit jediné: na přímé lety z Prahy do Tbilisi můžeme nejspíše pro nejbližší budoucnost zapomenout…

EDIT (22. 7. 2023): Německá nízkonákladová společnost Eurowings posunula své plány na zahájení letů z Prahy do Tbilisi. S novou linkou nakonec nepočítá pro zimní letový řád 2023/2024, nýbrž až od letního pro sezonu 2024. Inaugurační let se měl uskutečnit v pondělí 1. dubna (snad to není apríl).

Pražské letiště se může těšit z nového přímého spojení se světem! Aerolinka Eurowings totiž oznámila novou linku z Prahy (PRG) do hlavního města Gruzie Tbilisi (TBS). Linka bude v provozu od 30. října 2023 a letenky ulovíte již nyní.

Do Gruzie momentálně létá na přímém letu z Prahy do města Kutaisi aerolinka Wizz Air. Kutaisi a Tbilisi jsou od sebe vzdálené přes 230 km, nová linka tedy přinese příjemné zpestření pro české cestovatele, kteří míří na východ země. Z Tbilisi se totiž pohodlně dostanete do oblíbené destinace Kazbegi (neboli Stepancminda) či do sousední Arménie. Nová linka také přináší zajímavou možnost open-jaw letenek s příletem do Tbilisi a odletem z Kutaisi či naopak. Díky této kombinaci si ušetříte jeden dlouhý přejezd při cestě po Gruzii.

Kdy a jak často se bude na lince létat?

Na lince se bude létat 2× týdně – v pátek a pondělí. To přináší i zajímavou nabídku prodloužených víkendů v hlavním městě Gruzie. Délka letu z Prahy do Tbilisi je 3 hodiny 40 minut.

Letový řád na nové lince mezi Prahou a Tbilisi

Pondělí

 • Praha – Tbilisi -> 12:50 – 18:30
 • Tbilisi – Praha -> 19:25 – 21:35

Pátek

 • Praha – Tbilisi -> 08:05 – 13:45
 • Tbilisi – Praha -> 14:35 – 16:45

  Ceny letenek

  Letenky jsou již nahrané v rezervačním systému letecké společnosti. Jak je v případě čerstvě oznámených linek u tohoto dopravce zvykem, jejich ceny zatím visí astronomicky vysoko a rozhodně je proto zatím nedoporučujeme kupovat.

  Jakmile se akční letenky z Prahy do Tbilisi objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky do Gruzie neuletí.

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)