Georgian Airways

Georgian Airways

Georgian Airways (A9) je gruzínskou národní leteckou společností. Vznikla sloučením aerolinek Georgian Airlines a Airzena (operovala převážně charterové lety) v roce 2004. Hlavní sídlo mají na mezinárodním letišti v Tbilisi (TBS).
  • Příruční zavazadlo 2 ks příručního zavazadla; velké o max. součtu všech 3 stran 115 cm a váhou 8 kg + malé v podobě kabelky/tašky na notebook
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.georgian-airways.com

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 24 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma během online check-inu.

Naše recenze

Pro nás je to taková druhá „paní Colombová“. Nikomu z nás se totiž nepodařilo s nimi nikdy letět, jelikož nám vždycky let zrušili.

Máte-li s letem na palubě Georgian Airways zkušenosti, podělte se o ně! 🙂

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout součet všech tří stran 115 cm a váhu 8 kg, malé zavazadlo v podobě kabelky nebo tašky na notebook se musí vejít pod sedačku před vámi.

Pokud máte letenky v tarifu „Light“, nemáte v ceně odbavené zavazadlo. Pokud letíte v klasické ekonomické třídě, můžete si sebou zdarma vzít 1 ks odbaveného zavazadla o maximální váze 23 kg.

Nákup letenek

Letenky od Georgian Airways koupíte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Georgian Airways mají překvapivě pobočku i v Praze, a to na adrese: Opletalova 1603, Praha 1. Kontaktovat je tedy můžete v češtině na telefonním čísle 224 232 603.

Služby

Možná trošku překvapivě nabízí aerolinka občerstvení na palubě svých letadel zdarma.

Seating je během online check-inu zdarma (to samozřejmě neplatí na exity a první dvě řady v letadle). Pokud byste si chtěli sedačku rezervovat ještě dříve, tak si budete muset zaplatit. Cena se pohybuje od 9 €/sedačku (kromě sedadel uprostřed, ty jsou vždy zadarmo :)).

Destinace

Jak již naznačuje počet letadel – destinací, kam Georgian Airways létají, moc není. Nejrelevantnější destinace pro české cestovatele jsou nedaleká letiště ve Vídni (VIE) nebo Berlíně (BER).

Společně s Wizzairem jsou jednou z hlavních aerolinek, se kterou se můžete dostat do Gruzie. Létají ovšem pouze do hlavního města Tbilisi. Do oblíbeného Kutaisi musíte letět s Wizzairem.

Flotila

Ačkoliv to možná může být pro někoho překvapivé, Georgian Airways mají pouze 8 letadel: 1× Boeing 737-800, 3× Bombarider CRJ a 4× Embraery Erj 190/195.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)