logo-Ethiopian

Ethiopian Airlines

  • Příruční zavazadlo zdarma 2 příruční zavazadla – 1× malé (kabelka, laptop apod.) a standardní příruční zavazadlo do 7 kg (55 × 40 × 25 cm)
  • Občerstvení krátké vnitrostátní a regionální linky – malé občerstvení a nápoje; dálkové linky teplé jídlo v ceně
  • Hodnocení
  • Oficiální web ethiopianairlines.com

Info o aerolince

Ethiopian Airlines (ET) mají poměrně bohatou historii, byly založeny již roku 1945 a jsou kompletně ve vlastnictví státu. Zároveň patří k největším africkým dopravcům (společně s Kenya Airways). Ethiopian má svou hlavní základnu na Mezinárodním letišti Bole v Addis Abebě (ADD), odkud létá do více jak 60 mezinárodních destinací. Z Prahy aerolinky bohužel nelétá, a tak je nejbližším letištěm, ze kterého se s Ethiopianem můžete vypravit, Vídeň.

Ethiopian je také členem Star Alliance (např. Austrian, Lufthansa…).

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Když si řeknete africká aerolinka, nečekáte kdoví co, a ani Skytrax v tomto ohledu nijak příliš nevybočuje. Pokud se ale na celou „problematiku“ hodnocení přestanete dívat „západním okem“, stane se pro vás Ethiopian Airlines bohem afrického nebe. Ač je Etiopie chudá zemička kdesi, má překvapivě schopné lidi, finance i management ukočírovat poměrně velikou flotilu moderních letadel, a místo toho, aby se vydávala stejným směrem jako většina západních aerolinek (0 zavazadel, žádně jídlo ani pití apod.) drží si zaběhnutý standard, širokou škálu destinací, na africké poměry kvalitní servis na palubě. Takže pokud jde o hodnocení: 3* a nebo taky 4*, podle toho, jak se na věc díváte.

 

Zavazadla

Každý cestující si sebou může vzít na palubu 2 příruční zavazadla – 1x malé (kabelka, laptop apod.) a standardní příruční zavazadlo do 7 kg (55 x 40 x 25 cm).

Odbavené zavazadlo: 1 nebo 2 ks zavazadel (dle trasy a tarifu) do celkové váhy 23 kg, součet všech stran do 158 cm.

Nákup letenek

Letenky Ethiopian Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V ČR (potažmo Praze) nemá Ethiopian Airlines přímé zastoupení.

V případě nutnosti, lze kontaktovat aerolinku přes jejich globální call centrum v Etiopii: +251 115 154036, nebo v Německu: +49 0800 000 60 62, nebo +49 (0) 69-770 673 052, email: [email protected]

 

Služby

Na vnitrostátních nebo regionálních spojích je k dispozici menší občerstvení v ceně. Při dálkových letech je v rámci ceny letenky teplé jídlo (1-2 dle vzdálenosti/délky letu), včetně alkoholických nápojů.

Zábavní palubní systém závisí na stáří letadla. Pokud víte, že poletíte starším strojem (vnitrostátní a regionální spoje), doporučujeme si vzít sebou knížku a nabitý mobil. Nová (dálková) letadla jsou již vybavena systémem in-flight entertaimentu s mezinárodními filmy, hudbou apod.

Destinace

Ethiopian Airlines létá na přímých linkách v Evropě např. z Vídně, Frankfurtu, Milána a Říma do svého hlavního hubu v  Addis Abeba a pak dále nejen po africkém kontinentu, ale i do Asie (Bombaj, Dillí, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Manila, Hong Kong, Tokio…), Latinské Ameriky (Sao Paulo,  Buenos Aires), Severní Ameriky (Washington, New York…), v Indickém Oceánu např. na Seychely nebo madagaskarský ostrov Nosy Be a mnoho dalších destinací.

Flotila

Flotila Ethiopian Airlines se skládá zejména ze strojů Boeing: Boeing 787-8, 787-9, 777-300ER, 777-200LR, 767-300ER, B737-800, B737-700 a B737-MAX. Za Airbus je to A350-900XWB. Na regionálních linkách provozuje 23 letadel Bombardier Q400.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)