Letiště Pardubice – přehled aktuálních linek
18.5.2023

Letiště Pardubice – přehled aktuálních linek

Z letiště Pardubice (PED) se poprvé v historii létá celoročně! V letním letovém řádu 2024 na cestovatele čeká celkem 17 destinací v osmi zemích světa. Ve dvou případech (do Alicante a Barcelony-Girony) se jedná o pravidelné linky provozované nízkonákladovou aerolinkou Ryanair. V ostatních případech poté o charterové lety provozované cestovními kancelářemi.

Kompletní informační servis o pardubickém letišti najdeš  na jeho oficiálních stránkách.

Další užitečné odkazy

Kam se aktuálně létá z Pardubic (PED)

Aktualizováno k 19. červnu 2024.

Letní sezona 2023

Na jaře roku 2023 proběhly na pardubickém letišti rozsáhlé opravy. V druhé polovině května 2023 se na něj poté vrátil komerční provoz. Jediná pravidelná linka mířila do španělského Alicante (ALC). Tu v nabídce doplnily charterové lety cestovních kanceláří do Bulharska (Burgas), Egypta (Hurghada a Marsa Alam), Řecka (Kréta a Rhodos), Tuniska (Monastir) a Turecka (Antalya). Celkem si turisté z východní Čech mohli zaletět do 8 destinací v 6 zemích.

Linky Wizz Airu

Dočasně pozastaven je provoz linek Wizz Air směřujících na Ukrajinu. Maďarská aerolinka provozovala přímé lety z Pardubic do Lvova a Kyjeva (letiště Žujlany). Od podzimních měsíců roku 2022 plánovala expanzi do dalších ukrajinských měst – Charkova a Oděsy. Provoz těchto linek byl ale kvůli ruské agresi na Ukrajině zastaven a jejich další osud zatím zůstává nejasný…

Letní sezona 2022

V letní sezoně 2022 se z Pardubic létalo do osmi destinací v sedmi zemích (celkově na devíti linkách).

Jedinou pravidelnou linku provozovala nízkonákladová aerolinka Ryanair do španělského Alicante. V případě dalších spojení se jednalo o charterové lety vypravované cestovními kancelářemi. Turisté z Pardubic a okolí se na letní dovolenou mohou vydat do severní Afriky – Egypt (Hurghada i Marsa Alam) a Tunisko (Monastir) – do Bulharska (Burgas), na řecké ostrovy – Kréta a Rhodos – a také do Turecka (Antalya). Nejpočetnější nabídka spojení je do bulharského Burgasu, kam létají hned čtyři spoje týdně – dva vypravuje Bulgaria Air a dva tuzemský dopravce Smartwings.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)