Nová linka z Prahy na Sicílii: Ryanair začne létat do Katánie
14.7.2023

Nová linka z Prahy na Sicílii: Ryanair začne létat do Katánie

Podobných zpráv není nikdy dost! Irská nízkonákladová aerolinka Ryanair rozšíří svou nabídku přímých letů o spojení z Prahy do italské Katánie! Přímé lety z Prahy na Sicílii nabídne cestovatelům po čas platnosti zimního letového řádu 2023/2024. Níže pro vás shrnujeme všechny důležité detaily.

Letový řád

Inaugurační let z Letiště Václava Havla v Praze (PRG) do sicilské Katánie (CTA) se uskuteční ve úterý 31. října 2023. Dopravce nabídne cestovatelům dva lety týdně – v úterý a v sobotu ve večerních hodinách. S provozem linky se dle rezervačního systému aerolinky prozatím počítá minimálně do konce března 2024.

Úterý

  • Praha – Katánie -> 17:10 – 19:25
  • Katánie – Praha -> 20:15 – 22:40

Sobota

  • Praha – Katánie -> 16:35 – 18:50
  • Katánie – Praha -> 19:25 – 21:50

Ryanair se po Wizz Airu stane již druhým dopravcem, který bude na trase mezi Prahou a Katánií v zimních měsících působit (přes léto nabízí přímé lety také tuzemská aerolinka Smartwings). Maďarská aerolinka má na zimní letový řád vypsané tři týdenní rotace (taktéž úterý a sobota + čtvrtek).

Ceny letenek

Jak je patrné z informací výše, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Katánie se vesměs pohybují mezi 3 a 4 tisíci Kč. Nejlevnější letenky aktuálně vyjdou na 2 998 Kč. S blížícím se inauguračním letem bychom očekávali jejich drobný pád dolů. Jakákoliv cena nižší dvou tisíc Kč bude hezkým úlovkem. 🙂

Nová linka z Prahy na Sicílii: Ryanair začne létat do Katánie

Jakmile se akční letenky z Prahy do Katánie objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky na Sicílii neuletí.

Vyrazit na Sicílii je skvělý nápad i v zimě

Sicílie mimo léto je slunná i větrná, ale stále chutná. V ulicích barevných městeček se prodávají ručně vyráběné těstoviny a čerstvé ryby, kolem to voní po pomerančích. Díky teplému vzduchu z Afriky tam panuje příjemné klima, jen občas prostřídané nespoutaným sciroccem přinášejícím silné bouřky. Mezitím co na hřebenech pohoří Madonie leží sněhová pokrývka a na Etně se lyžuje, dole na písečných plážích je příjemných 20 stupňů a Jónské, Tyrhénské i Středozemní moře láká svou průzračnou vodou otužilce ke koupání. Turistů je tu od podzimu do jara pomálu a tak je tohle období ideální na prozkoumávání památek a vykopávek i krásné přírody.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)