letiště Cancún

Letiště Cancun (CUN)

Letiště Cancun (CUN),jinak také Mezinárodní letiště Cancún nebo ve španělském originálu Aeropuerto Internacional de Cancún, se nachází na poloostrově Yucatán v jihovýchodním Mexiku ve státě Quintana Roo. V roce 2022 bylo vyhodnoceno desátým nejvytíženějším letištěm na světě v počtu mezinárodních cestujících – není se čemu divit: poloostrov Yucatán a Mayská riviéra na pobřeží Karibského moře jsou celosvětově populárními místy pro trávení dovolené. Turistů se zde celoročně vystřídá na 13 milionů.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 20 km
 • Oficiální web letiště cancunairport.com

Letenky do Cancúnu

Přímá linka Prahy (PRG) do Cancúnu (CUN) zatím neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Cancúnu se pohybuje kolem 20 tisíc Kč. Nejčastěji se jedná o kombinace letů s Austrian Airlines (via Vídeň), British Airways (via Londýn), Lufthansu (via Frankfurt) nebo Turkish Airlines (via Istanbul). V akcích je možné takové letenky pořídit i za 15 tisíc Kč.

Výrazně výhodněji vyjdou letenky do Cancúnu při odletu z nedalekých letišť jako Berlín (BER), Mnichov (MUC) nebo Vídeň (VIE). Akční letenky do Mexika je v takovém případě možné ulovit i za 10 tisíc Kč (průměrná cena se ale pohybuje v rozmezí 12 a 15 tisíc Kč). Nejlevnější letenky dlouhodobě nabízí Air Canada, British Airways, Iberia či TAP Air Portugal.

Do Cancúnu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Cancúnu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště Cancun

  Doprava ve dne

  Autobusem do Cancúnu a dalších letovisek

  Jednoduchou a rychlou dopravu z letiště Cancun zajišťuje síť autobusů ADO. Nabízí až 70 spojů denně, které vás zavezou z letiště do centra Cancúnu a do dalších oblibených turistických destinací jako je Playa del Carmen a 120 km vzdálený Tulum.

  • Autobusové zastávky ADO se nacházejí hned před každým terminálem.
  • Jízdenky doporučujeme zakoupit z předstihem online, vyprodávají se rychle.

  Půjčené auto

  Pronájem auta na letišti Cancun představuje velmi snadnou a pohodlnou variantu cestování – jak do přilehlých tak i do vzdálenějších letovisek či dalších měst na Yucatánském poloostrově. Vyberte si z rozmanitého výběru aut v naší autopůjčovně.

  Autopůjčovny všech velkých společností se nacházejí v areálu letiště a fungují 24 hodin denně. Možnost zrušení či změny rezervace je navíc možná bez problému až 48 hodin před vyzvednutím vozu.

  Taxi

  Doprava z letiště taxíkem z letiště Cancun je vcelku běžnou možností. Nicméně si zde žádá o trochu více obezřetnosti a přípravy.

  • Na rozdíl od jiných letišť musíte taxi službu z letiště do vašeho hotelu objednat předem. Skrze email obdržíte veškeré instrukce ohledně vašeho vozidla a řidiče, informace o času a přesném místě vyzvednutí i cíle a telefonní čísla a informace pro případ nouze.
  • Nikdy nenastupujte do vozidla, u kterého si nejste jisti, že je skutečně to vaše.
  • Dopředu si rovněž ověřte přesnost ceny za přepravu do vaší destinace.  V opačném případě vám může být účtována místní cena, která je mnohdy až o 60 % vyšší.
  • Vozidla jsou obvykle vybavena prostorným kufrem pro všechna vaše zavazadla. Během přepravy však doporučujeme mít všechny důležité doklady a cenné předměty u sebe.
  • „Better safe than sorry“ – Mějte představu a hlídejte si trasu a výstupní bod vaší cílové destinace.

  Doprava v noci

  Pro noční přepravu do vaší destinace je nejjednodušší využít online rezervace jednoho z taxíků, popřípadě zapůjčení auta v jedné z autopůjčoven v areálu letiště fungujících nonstop.

  Přestup na letišti

  Pokud vás na letišti Cancun čeká přestup, je dobré při rezervaci letenek počítat s dostatečnou časovou rezervou. Nevyhnete se totiž imigračnímu úřadu a celní kontrole, což může mnohdy zahrnovat zdlouhavé čekání ve frontě. Zejména o víkendech bývá na letišti opravdu rušno.

  S největší pravděpodobností vás rovněž čeká cesta mezi terminály, kterou zajišťuje letištní kyvadlová doprava. Ta však není pravidelná a jezdí tam a zpět dle potřeby.

  Během čekání na váš přestup můžete využít pohodlí letištního salonku, který je přístupný pouze cestujícím mezinárodních letů. Je otevřen od 9:00 do 21:00 a nabízí neomezený přístup k internetu, občerstvení včetně otevřeného baru, dětský koutek a zotavení z dlouhé cesty v pohodlí masážních křesílek.

   

  Další užitečné tipy

  Plánujete-li nákupy v duty-free zóně, mějte na paměti, že do obchodů se dostanete pouze v rámci odletových terminálů. Můžete vybírat z dlouhého listu obchodů nabízejících sortiment všeho druhu.

  Stejně tak je to i s restauracemi, které jsou vyhrazeny pro odletovou část terminálů.

  Při cestování do Cancúnu nezapoměňte na povinný poplatek VisiTAX – turistickou daň při cestování do Mexika zavedenou od roku 2020.

  • Jedná se o poplatek zavedený pro všechny zahraniční cestující do státu Quintana Roo za účelem péče a zmírnění dopadu na čistotu pláží, přírodních rezervací a mayských archeologických lokalit.
  • Výše poplatku je 19,90 USD za osobu a platba je možná pouze kreditní kartou online. Pohodlnou a bezpečnou platbu provedete přímo přes stránky letiště.

  Před příletem na letiště Cancun nezapomeňte dokončit imigrační proces, bez něhož se při cestování do Mexika neobejdete. Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je vyplnění příchozího migračního formuláře online.

  Pro mnohé evidentní informace a rada, která má však hodnotu mayského zlata: před cestou raději znovu zkontrolujte platnost vašeho pasu. Bez toho by totiž vaše cesta do Mexika mohla skončit ještě před jejím začátkem.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 29. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)