Podzimní cesta kolem světa
30.8.2023

Podzimní cesta kolem světa

28 619

O této nabídce

Splňte si sen a obleťte svět dokola! V poslední letech bylo cestování spojeno s mnohými restrikcemi, které cestě kolem světa příliš nenahrávaly. V letošním roce konečně padla většina těchto opatření také v turisticky exponovaných destinacích v jihovýchodní Asii či USA a my vám tak můžeme naservírovat další „masterpiece“ z naší dílny! Třítýdenní dobrodružství, během něhož navštívíte 12 destinací v celkem 9 zemích a absolvujete 13 letů, jsme pro vás poskládali za 28 619 Kč. Držte si klobouky, čeká nás nezapomenutelný výlet alias cesta kolem světa!

Program

Perský záliv

Naše cesta začíná ve Vídni (VIE), odkud 20. listopadu nabereme směr Kuvajt (KWI). V první destinaci na břehu Perského zálivu se ohřejeme jen krátce, abychom se hned následující den přesunuli do Spojených arabských emirátů – konkrétně do Abú Dhabí (AUH). Zde nás čeká 25 hodin. Vyrazíte k nádherné Velké mešitě šejka Zayeda a vstříc downtownu nebo se raději shuttle busem přepravíte z letiště rovnou do Dubaje a užijete si den v sousedním emirátu?

Maledivy

22. listopadu před polednem dáme Perskému zálivu sbohem. Pokračujeme totiž na rajské Maledivy (MLE). Zde nás čekají tři noci. Přímo z letiště se můžete speedboatem přesunout na ostrov Maafushi a každý den podniknout některý z výletů od tamější agentury ShadowPalm Tours. Alternativně se nabízí druhý den ráno vyrazit po vlastní ose na Dhiffushi či Thulusdhoo, případně zůstat na ostrově Hulhumale. Z trojice letů Wizz Airu nemusíte mít strach. Všechny tři linky, kterými poletíte létají pravidelně a bez výraznějších zpoždění.

Jihovýchodní Asie

Není čas ztrácet čas a další let v našem itineráři nás zavede do jihovýchodní Asie. Dvě noci totiž strávíme v Kuala Lumpur (KUL), kde si bookneme některý z apartmánů s infinity poolem a parádním výhledem na celou metropoli. Nevynecháme také návštěvu jeskynního komplexu v Batu Caves.

Následně podruhé využijeme služeb aerolinky Air Asia a přeletíme do městského státu Singapur (SIN). Na jeho návštěvu připadne jeden celý den (bez nocování), což na jeho ochutnávku ve formě procházky po Gardens by the Bay a Marina Bay / koupačce na Sentose akorát postačí.

Naposledy se proletíme Airbusem A320 v barvách Air Asia a přistaneme na populárním indonéském ostrově Bali (DPS). Dva dny zde strávené využijeme především k odpočinku a načerpání sil na další část cesty kolem světa.

Austrálie

Jelikož z Indonésie do Austrálie poletíme na křídlech aerolinky Philippine Airlines, přímo se nabízí zpestřit cestu také zastávkou právě na Filipínách. Routing nás povede přes hlavní město souostroví Manilu (MNL), kde si naplánujeme delší layover. Koneckonců proč ne, když to aerolinka umožňuje. Po celém dnu v Manile či jejím okolí konečně přeletíme do Sydney (SYD). Na východním pobřeží Austrálie si půjčíme auťák, neboť nás zde čeká 4denní zastávka. Svazový stát Nový Jižní Wales toto nenabízí k vidění zrovna málo.

Havajské ostrovy

Cestou z Austrálie na Havajské ostrovy překročíme datovou hranici, což znamená, že ačkoliv poletíme téměř 10 hodin, přistaneme v Honolulu (HNL) tentýž den ráno. Oběd si tak v pondělí 4. prosince dopřejeme hned dvakrát. Havaj je hlavně o přírodě. Krásných míst na ostrovech najdete nepočitatelně. Můžete zůstat čtyři dny na Oahu nebo využít domácí aerolinky Hawaiian či Mokulele a vypravit se na okolní ostrovy: Molokai, Lanai nebo Lihue.

Spojené státy americké – pevnina

Z Havaje zamíříme na západní pobřeží Spojených států amerických, přistaneme totiž v Los Angeles (LOS). V Kalifornii nás čekají tři dny, během nichž je určitě „must have“ vlastní kára. Právě díky autmobilu vytěžíme i z krátké návštěvy maximum. Doporučujeme podniknout krátkou „tour po národních parcích“. Nabízí se nedaleké Joshua Tree National Park, Mojave NP, Death Valley NP nebo Sequioa NP.

Následně přeletíme se Spiritem napříč celými Spojenými státy americkými až do New Yorku (EWR). Itinerář nás zde dovolí zastávku na 31 hodin. Vyšplháme se na Rockefeller Tower, projedeme se trajektem kolem Sochy svobody na Staten Island a nevynecháme ani Times Square Garden. Bude-li nám přát štěstí, stihnete navštívit také některý ze sportovních zápasů (hokejové Rangers / Islandes / Devils, basketbalové Knicks, baseballové Yankees či fotbalové Giants).

Poslední zastávkou ve Státech bude Florida. Dva dny v Miami (MIA) a jeho okolí budou pěknou tečkou za celým nezapomenutelným výletem. Načerpáme do zásoby sluneční paprsky a připravíme se na závěrečný let našeho itineráře, který povede z Miami do Berlína (BER) na palubě Norse Atlantic Airways.

 • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač nebo přes stránky jednotlivých aerolinek
 • Zavazadla: příruční zavazadlo (max. 40 × 30 × 20 cm a 7 kg)
 • Dostupnost: listopad – prosinec 2023
 • Itinerář:
  • 20. 11. Vídeň – Kuvajt -> 11:20 – 18:35 za 1 002 Kč  s Wizz Airem
  • 21. 11. Kuvajt – Abú Dhabí -> 08:00 – 10:40 za 235 Kč s Wizz Airem
  • 22. 11. Abú Dhabí – Malé -> 11:45 – 18:05 za 1 728 Kč s Wizz Airem
  • 25. 11. Malé – Kuala Lumpur -> 10:50 – 18:20 za 3 028 Kč s Air Asia
  • 27. 11. Kuala Lumpur – Singapur -> 07:05 – 08:20 za 601 Kč s Air Asia
  • 27. 11. Singapur – Denpasar -> 21:05 – 23:50 za 1 892 Kč s Air Asia
  • 30. 11. Denpasar – Manila -> 01:00 – 04:55
  • 30. 11. Manila – Sydney -> 22:45 – 10:15 (+1) společně za 3 836 Kč >> REZERVUJ ZDE
  • 4. 12. Sydney – Honolulu -> 17:25 – 06:05 za 6 286 Kč s Jetstarem
  • 7. 12. Honolulu – Los Angeles -> 22:20 – 05:45 (+1) za 2 912 Kč >> REZERVUJ ZDE
  • 11. 12. Los Angeles – New York (EWR) -> 08:28 – 16:38 za 1 967 Kč >> REZERVUJ ZDE
  • 12. 12. New York (LGA) – Miami -> 23:01 – 02:16 (+1) za 1 177 Kč >> REZERVUJ ZDE
  • 14. 12. Miami – Berlin -> 20:00 – 11:15 (+1) za 3 955 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Žádná z navštívených destinací již nevyžaduje předkládání negativních testů nebo očkovacích průkazů! Hurá! Níže přinášíme stručný přehled byrokratických povinností.

Náhled letenky z Vídně do Kuvajtu za 1 002 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Kuvajtu do Abú Dhabí za 235 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Abú Dhabí na Maledivy za 1 728 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Maledivy do Kuala Lumpur za 3 028 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Kuala Lumpur do Singapuru za 601 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky ze Singapuru na Bali za 1 892 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Bali přes Manilu do Sydney za 3 836 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky ze Sydney do Havaj za 6 286 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Honolulu do Los Angeles za 2 912 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Los Angeles do New Yorku za 1 967 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z New Yorku na Floridu za 1 177 Kč
Podzimní cesta kolem světa
Náhled letenky z Miami do Berlína za 3 955 Kč

Podzimní cesta kolem světa


Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)