Los Angeles Letiště LAX

Letiště Los Angeles (LAX)

Mezinárodní letiště Los Angeles (LAX) je jedním z nejrušnějších letišť v Kalifornii a celé Severní Americe. V roce 2022 bylo 6. nejrušnějším letištěm světa. Díky své poloze se jendá pro důležitý dopravní uzel pro cestující z Evropy, Asie i Oceánie. Slouží jako základna pro aerolinky Alaska Airlines, American Airlines, Atlas Air, Delta Air Lines, Kalitta Air, Polar Air Cargo a United Airlines. V roce 2019 letištěm prošlo více než 88 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 30 km
 • Oficiální web letiště flylax.com

Letenky do Los Angeles

Prahy (PRG) se do Los Angeles přímo nelétá. Letenky s jedním přestupem seženete zpravidla u British Airways s přestupem na Heathrow (LHR), KLM s přestupem v Amsterdamu (AMS) či u Air France s přestupem v Paříži (CDG). Délka takového letu trvá okolo 15 hodin s pohodovým přestupem. Průměrná cena letenky z Prahy do Los Angeles se pohybuje okolo 16 tisíc Kč, akční letenky pořídíte i okolo 12 tisíc Kč.

Nejlevněji vás vyjdou zpravidla letenky z Německa, tedy Mnichova (MUC) a Berlína (BER). 

Do Los Angeles se létá však přímo létá z Vídně (VIE) s Austrian Airlines (sezónně) nebo z Mnichova (MUC)Lufthansou.

Letenky do Los Angeles či jinam do Kalifornie rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Autobus

Nejlevnější variantou je autobus LAX FlyAway, který jezdí mezi letištěm, Van Nuys a Union Station. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 9,75 USD a koupíte si ji přes mobilní aplikaci, online nebo bezkontaktně přímo v autobuse. Autobus jezdí každý den, ve směru do Van Nuys přes den i v noci každých 20 minut. Ve směru z letiště na Union Station od 5:40 do 1:10 s půlhodinovým intervalem.

Kyvadlovým autobusem zdarma můžete dojet také na LAX City Bus Center, odkud jezdí pak celé řada autobusů po celém LA. Staví zde například společnosti jako Culver City Bus Lines (do UCLA), Santa Monica Big Blue Bus, či Torrance Transit. Kyvadlový autobus z letiště nejezdí od 2:00 do 4:00.

Metro

Další variantou na cestu z letiště do LA je cesta metrem C (zelená linka) ze stanice Aviation LAX, kam se dostanete kyvadlovým busem zdarma. Jeďte 4 stanice na Willowbrook/Rosa Parks a pokud nejedete do Santa Fe Springs – Norwalk, tak tady přestupte na modrou linku, která vás odveze  do Downtownu (7th St/Metro Center). Za jednu jízdu zaplatíte 1,75 USD. Potřebujete k tomu kartu TAP, kterou si koupíte v automatu na zastávce nebo online. Zelená linka metra jezdí každý den od 3:49 do 00:08 ve směru na Norwalk a mezi 4:29 a 00:35 v opačném směru.

Sdílené autobusy

Z letiště Los Angeles se dostanete také díky sdíleným autobusům. Dvě hlavní společnosti operující na letišti jsou SuperShuttle a Prime Time.

Autopůjčovna

V blízkosti letiště v Los Angeles najdete celou řadu mezinárodních autopůjčoven, kde najdete perfektní káru pro vaši dovolenou. Zarezervujte si ji předem přes naši autopůjčovnu. Na letišti vás zpravidla zdarma vyzvedne autobus z autopůjčovny.

Taxi

Nejpohodlněji se z letiště dostanete taxíkem, který na vás bude čekat na stání LAX-it nebo na konci terminálu 7. NA LAX-it vás zdarma odvezou kyvadlové autobusy. Pokud dáte přednost cestě s Uberem, Lyftem nebo Opoli, budou na vás také čekat na LAX-it.

Doprava v noci

Pokud na letiště dorazíte v čase, kdy nepojede žádná veřejná doprava, vezměte si taxi, Uber, Lyft, Opoli nebo sdílený autobus.

Přestup na letišti

Letiště Los Angeles je velké letiště, které má celkem 9 terminálů postavených ve tvaru „U“. Doprava mezi nimi je možná díky kyvadlovému autobusu zdarma, mezi terminály přejdete také pěšky. Jako u všech ostatních letišť v USA i tady platí, že i pokud jen přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte projít imigrační kontrolou a znovu se odbavit.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti v Los Angeles je alespoň 2,5 hodiny. Vzhledem k imigračním kontrolám však doporučujeme bohatší časovou rezervu.

 • T1: Terminál 1 má celkem 14 gatů. Svou základnu zde má aerolinka Southwest Airlines. Slouží také dalším aerolinkám jako Air Transat, Allegiant Air, Breeze Airways, Condor, Cayman Airways, Lynx Air, Sun Country Airlines a VivaAerobús.
 • T2: Zde se nachází celkem 13 gatů a základnu tu má americká Delta, dále terminál využívá WestJet.
 • T3: Najdete tady 15 gatů, které využívá Delta. Check-in přepážky tu má také aerolinka Aeroméxico.
 • T4: Celkem 16 gatů najdete na terminálu 4 a také základnu pro American Airlines.
 • T5: Na terminálu 5 je 17 gatů a slouží jako základna pro JetBlue a American Airlines. Kromě těchto dvou aerolinek zde potkáte také Spirit Airlines.
 • T6: S celkem 16 gaty se pyšní terminál 6. Najdete tu základnu pro Alaska Airlines a míří sem i Air Canada a menší regionální aerolinky.
 • T7: Terminál 7 slouží jako základna pro United Airlines a má celkem 13 gatů.
 • T8: Stejně jako na T7, i zde má základnu aerolinka United Airlines.
 • Mezinárodní terminál Toma Bradleyho (Terminál B): Tento terminál se pyšní celkem 40 gaty a míří sem více než 45 aerolinek, zejména těch zahraničních. Pokud do Los Angeles přiletíte z Evropy, pravděpodobně zamíříte právě sem.
 • Regionální terminál (Terminál R): Tady najdete celkem 9 gatů a terminál využívá především American Eagle.

Více informací o terminálech najdete na stránkách letiště. 

Čekání na váš let si zpříjemníte v některém z letištních salónků, kterých je napříč letištěm více než dost. V blízkosti letiště najdete dostatek variant ubytování, například hotel Hyatt Regency nebo Courtyard by Mariott. Pokud poptáváte hotel, mrkněte se na Booking.

Další užitečné tipy

Nezapomeňte si zařídit ještě před cestou víza nebo povolení ESTA, a to i v případě, že v Los Angeles pouze přestupujete. Jak na to si přečtěte v našem návodu.

Informace o aktuálních příletech a odletech z a na letiště hledejte na oficiálních stránkách.

Na letišti rozhodně hladovět nebudete, jelikož zde nechybí dostatek restaurací, kaváren a fastfoodů. Co se obchodů týče, najdete zde obchody s kosmetikou, oblečením, duty-free a další.

Pokud se vám na letišti Los Angeles cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit příslušný formulář a nebo se mrkněte na seznam nalezených věcí.

Hotovost na letišti vyřešíte v některém z bankomatů nebo v letištní směnárně, kterou najdete na terminálech 2, 4, 6, 7 a B.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 3. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)