Los Angeles Letiště LAX

Los Angeles (LAX)

Letiště Los Angeles, zkráceně LAX, je jedním z nejrušnějších letišť v Kalifornii a v Severní Americe vůbec. V roce 2019 bylo také 3. nejvytíženějším světovým letištěm. Z LAX můžete pokračovat vnitrostátním letem takřka kamkoliv po USA, nebo dálkovým téměř kamkoliv po světě - na sever, na jih, východ i západ.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 30 km
  • Oficiální web letiště flylax.com

Letenky do Los Angeles

Do Los Angeles (LAX) existuje bezpočet spojení a možností s jedním i více přestupy. Průměrná cena do Los Angeles se pohybuje kolem 13-15 tisíc, pokud čekáte na akční nabídky, nesoustřeďte se pouze na odlety z Prahy, ale zkuste i okolní letiště jako Mnichov, Berlín, Vídeň apod. Pokud budete mít štěstí při sledování našich akcí, můžete dostat na cenu i pod 10 tisíc.
Nejlevnější lety do Los Angeles nabízí většina velkých evropských i amerických aerolinek a kvalitou se příliš neliší. Aktuální ceny si ověřte v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Pokud preferujete cenu před rychlostí a pohodlím (taxi, uber apod.), je jednou  z možností nasednout na autobus LAX FlyAway Bus. Pokrývají slušnou část Los Angeles, takže vás dovezou do Holywoodu, na na Long Beach, na Union Station v Downtownu a Van Nuys v severní části LA. Cena se pohybuje od 8 do 9,75 USD za jednu cestu. Jízdenky lze koupit předem online, nebo přímo v autobusech (pouze kartou).

Další ultralevnou variantou na cestu z letiště do LA je cesta metrem ze stanice Aviation LAX, kam se dostanete shuttle busem zdarma. Tady nasednete na zelenou linku a popojeďte 4 stanice na Willowbrook/Rosa Parks a pokud nejedete do Santa Fe Springs – Norwalk, tak tady přestupte na modrou linku, která vás odveze  do Downtownu (7th St/Metro Center), podle toho kam míříte. Zajímá vás toho o dopravě více? Mrkněte se na kompletní přehled možností přepravy.

Doprava v noci

Pokud se potřebujete dopravit pozdě v noci z letiště, ujel vám poslední FlyAway bus, nebo shuttle a metro, a zároveň nechcete utrácet za taxi, nebo Uber, zkuste shuttle (shared ride) dopravce  SuperShuttle, nebo Prime Time

Přestup na letišti

Los Angeles (LAX) je velké letiště, nebo spíš mega letiště. Je tu celkem 9 terminálů, takže dostat se z jednoho na druhý, nemusí být úplně hračka. Bohužel web letiště je dost předpotopní (i v roce 2020), takže tady zapomeňte na nějakou dobrou apku, i interaktivní mapa připomíná 90tky… Jestli na LAX přestupujete a máte málo času, vyplatí se investovat trochu času a podívat se jak se dostat tam, kam potřebujete.

Přestup mezi terminály je možný pěšky, nebo kyvadlovým autobusem, který je zdarma. Pozor – terminály se zavírají v čase v čase od 1:00 do 4:00 hod. a  jako u všech ostatních letišť v USA i tady platí, že i pokud jen přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte projít imigrační kontrolou a znovu se odbavit.

Další užitečné tipy

Nezapomeňte si zařídit ještě před cestou víza nebo povolení ESTA, a to i v případě, že v LAXu pouze přestupujete. Jak na to si přečtěte v našem návodu

Pokud z Los Angeles (LAX) odlétáte, doporučujeme být na letišti včas, alespoň 2 hodiny u vnitrostátních a 3 hodiny mezinárodních letů.

Informace o aktuálních příletech a odletech z LAXu hledejte na oficiálních stránkách letiště

Ubytování: u letiště se nachází spousta levnějších i dražších hotelů. U mnoho z nich zastavuje letištní shuttle.
Levnější 2* variantu nocování kolem 60-80 USD/pokoj a noc najdete v  Travelodge South El Segundo, nebo Super 8 Hotel LAX Airport Los Angeles. Lepší a dražší 3-4* pak zkuste například Holiday Inn Express, Homewood Suites, nebo Residence Inn by Marriott. Rezervovat ubytování můžete zde.
Pronájem vozu: Los Angeles je oblíbeným místem pro cesty po západním části USA. Pokud zde začínáte, budete si jistě pronajímat vůz, který si můžete objednat v našem vyhledávači. Pokud preferujete nízkou cenu, pak zvolíte nejspíše Dollar, Thrifty, nebo Budget. Jestliže ale chcete dobré auto a kvalitní servis, miřte trochu výše, např. Hertz a Avis, případně Alamo, National, nebo Sixt.
Samostatný vědní obor jsou pak RV – obytné vozy. Pokud plánujete cestu „bydlíkem“, nechte si poradit od profíků v Zaleťsi, RVíčka máme totiž dobře zmáknuté. 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 8. 6. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)