Norse Atlantic Airways

Norse Atlantic Airways

Norse Atlantic Airways (N0), zkráceně pouze Norse, je mladá norská aerolinka. Založena byla teprve roce 2021 a svůj provoz zahájila v létě roku 2022. Báze dopravce nalezneme v Oslu, Londýně (Gatwicku) a Berlíně, odkud provozuje pravidelné linky do Spojených států amerických.
  • Příruční zavazadlo všechny letenky obsahují přepravu malého příručního zavazadla (45 × 36 × 22 cm)
  • Občerstvení zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://flynorse.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a jeho možnost končí 2 hodiny před odletem. Tuto variantu odbavení všem cestovatelům doporučujeme, neboť check-in na letiště je zpoplatněn. Možnost odbavení na letištní přepážce lze dokoupit během rezervačního procesu letenky za poplatek á 10 USD/směr (případně prioritní odbavení za 20 USD/směr).

Během online check-inu proběhne náhodné přidělení sedačky. Pokud si své místo letadle chcete vybrat, je nutné si připlatit. Během rezervace letenky lze provést seating a ceny začínají na 25 USD/let.

Naše hodnocení

Aerolinka zahájí svůj provoz teprve během června 2022. Očekáváme podobnou úroveň služeb jako u dřívějších transatlantických letů společnosti Norwegian. Batůžkáře velmi potěší příznivé ceny, ostatní cestovatelé se jí nejspíše vyhnou…

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všichni cestující si mohou na palubu zdarma vzít malé příruční zavazadlo s max. rozměry 45 × 36 × 22 cm a neomezenou hmotností (musí se ale vejít pod sedadlo před vámi).

Další zavazadla podléhají doplatkům:

  • klasické příruční zavazadlo (56 × 45 × 25 cm & 10 kg) á 25 USD/let
  • lehké odbavené zavazadlo (limit 15 kg) á 60 USD/let
  • standardní odbavené zavazadlo (limit 23 kg) á 75 USD/let
  • těžké odbavené zavazadlo (limit 32 kg) á 170 USD/let

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Norse Atlantic Airways kupujte přes náš vyhledávač.

 

Kontakt

Aerolinka nemá žádné zastoupení v České republice ani sousedním Německu (odkud bude létat).

Za účelem kontaktování využijte tento formulář.

Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v „Help centru“ letecké společnosti.

Služby

Aerolinka Norse Atlantic Airways je nízkonákladovka se vším všudy. V základní ceně letenky vystavené v tarifu „Economy Light“ nečekejte žádné extra služby.

Během rezervačního procesu si můžete dokoupit zavazadla, seating, občerstvení v letadle (hlavní chod servírovaný po vzletu za 30 USD/let a menší jídlo podávané před přistáním na 20 USD/let), odbavení na letišti (10 USD/let) nebo přednostní boarding (15 USD/let).

Destinace

Aerolinka se specializuje na lety z Evropy do Spojených států amerických. Aktuálně má tři báze: v Oslu (OSL), na londýnském letišti Gatwick (LGW) a v Berlíně (BER).

 Obsluhuje celkem čtyři severoamerické destinace: New York (JFK), Los Angeles (LAX), Fort Lauderdale (FLL) a Orlando (MCO)

Flotila

Ve flotile dopravce nalezneme celkem 9 letounů Boeing 787-9 Dreamliner, jejichž průměrné stáří jsou 4 roky. Zajímavostí je, že jednotlivé letouny jsou pojmenované po národních parcích v Norsku a v USA.

Více informací o letovém parku Norse Atlantic Airways naleznete na této stránce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)