Letiště Miami

Letiště Miami (MIA)

Mezinárodní letiště Miami (MIA) je hlavním letištěm v metropolitní oblasti Miami na Floridě. Denně z letiště Miami odletí okolo 1 000 letů. Zároveň se jedná o nejvytíženější nákladní letiště v USA a také je na prvním místě v počtu přijíždějících zahraničních osob do USA. Slouží jako důležitý přestupní uzel při cestách do Latinské Americky a Karibiku. Základnu zde mají aerolinky jako American Airlines, Atlas Air, Avianca Cargo, FedEx Express a další. V roce 2022 letištěm prošlo přes 50,5 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 13 km
 • Oficiální web letiště miami-airport.com

Letenky do Miami

Z Prahy (PRG) se do Miami přímo nelétá. Do Miami se dostanete se jedním přestupem v Evropě – nejčastěji v Curychu (ZRH), Frankfurtu (FRA), Lisabonu (LIS), Londýně (LHR) či Madridu (MAD). Cena letenek z Prahy do Miami se pohybuje průměrně okolo 15 000 – 19 000 Kč. Levné letenky ulovíte i okolo 10 000 Kč.

Přímé lety do Miami však sezónně provozuje německá Lufthansa z Mnichova (MUC).

   Letenky do Miami rezervujte přes náš vyhledávač.

   Doprava z letiště

   Doprava ve dne

   Na zastávku hromadné dopravy využijte tzv. MIA Mover.

   Metrorail

   U metrorailu máte dvě možnosti:

   • zelená linka míří do zastávek Palmetto, Okeechobee, Hialeah, Tri-Rail, Northside, Dr. Martin Luther King, Jr. a Brownsville;
   • oranžová linka jede do zastávek Dadeland North, South Miami, University, Douglas Road, Coconut Grove, Vizcaya, Brickell, Government Center, Historic Overtown/Lyric Theatre, Culmer, Civic Center, Santa Clara, Allapattah a Earlington Heights.

   Za jízdenku zaplatíte 2,25 USD a vlaky jezdí od 5:00 do půlnoci.

   Autobus

   • Miami Beach Bus vás z letiště odveze do Miami Beach každý den od 6:00 do 23:40 s intervalem 30 minut. Za jízdenku zaplatíte 2,25 USD.
   •  Další možností je Metrobus a jeho linky 37, 42, 57, 110J, 150, 238, 297, 338 a 7A. Jízdenku si kupte přes appku nebo přímo v autobusech. Cena jízdenky je 2,25 USD.
    • 37: autobusy jezdí z Hialeah do Jižního Miami přes letiště Miami. První autobus vyjíždí v 5:47 a poslední v 11:10 ve směru na Hialeah od 5:32 do 22:14 v opačném směru.
    • 42: linka spojuje destinace Opa-locka a Coral Gables. Ve směru na Opa-locka můžete jet z letiště od 5:38 do 23:36 a opačně od 5:11 do 22:54.
    • 57: touto linkou se dostanete z letiště ve směru do Palmetto Bay. První autobus jede v 6:00 a poslední v 18:25.
    • 110J: tento autobus jede ze zastávky Metrorail na letišti do Miami Beach. Nejdříve můžete z letiště vyjet v 4:29 a nejpozději v 00:55.
    • 150: expresní autobus spojující zastávku Metrotail na letišti a Mid Beach od 6:00 do 23:40.
    • 238: tento autobus jezdí mezi letištěm a autobusovým terminálem Dolphin Mall od 6:30 do 19:40.
    • 297: linka spojující zastávku NW 211 Street a letiště Miami, která jezdí od 6:00 do 19:20.
    • 338: tato linka je víkendový expres, který jezdí z letiště Miami do Dolphin Mall. První autobus jede v 11:00 a poslední v 19:00.
    • 7A: linka spojující Dolphin Mall a kampus Miami-Dade College, která staví i na letišti. Ve směru na Doplhin Mall můžete vyjet nejdříve v 7:06 a nejpozději v 21:04, v opačném směru od 5:27 do 21:11.

   Tri-Rail

   Tri-Rail spojuje Miami, Fort Lauderdale (FLL) a West Palm Beach (PBI). Pokud máte přestup mezi letištěm Miami a některým z dalších miamských letišť, jeďte tímto vlakem. Za jízdenku zaplatíte 3,75 USD a vlaky jezdí od 4:15 do 21:40. Jízdenku si kupte v kiosku na nástupišti nebo v jízdenkovém automatu.

   Vlak

   Společnost Brightline zajišťuje vlakové spojení mezi Miami Central Station (kam vás doveze MIA Mover) a West Palm Beach. Jezdí od 6:00 do 23:00 (po – pá) a od 8:00 do půlnoci (víkendy). Jízdenku si kupte online a připravte si okolo 27 USD za cestu až do cílové stanice.

   Miami Trolley

   Jedná se o obdobu autobusu, který jede do čtvrti Flagami. Jezdí od 6:30 do 23:00. Více informací naleznete na oficiálních stránkách.

   Půjčené auto

   Pro poznávačku Floridy je nejlepší půjčené auto. Na letišti Miami se nachází několik autopůjčoven, takže je z čeho vybírat. Auto pro vaši dovolenou na Floridě si pohodlně rezervujte přes naši autopůjčovnu.

   Taxi

   Stání taxíků naleznete před příletovou halou v přízemí. Cena se liší dle ujeté vzdálenosti, za první 1/6 míle zaplatíte 2,95 USD a potě 0,85 USD. Alternativou jsou služby jako Uber či Lyft.

    

   Doprava v noci

   Pokud se z letiště potřebujete dostat v hodinách, kdy nejezdí veřejná doprava, budete si muset vzít taxík, Uber nebo Lyft.

   Přestup na letišti

   Letiště má celkem 3 terminály (severní, centrální a jižní) a 6 odletových hal (D – J).

   • Severní terminál (hala D) je vyhrazen pro American Airlines.
   • Centrální terminál:
    • hala E je většinou využívána American Airlines a jejími partnery z aliance Oneworld, některými karibskými a latinskoamerickými aerolinkami;
    • haly F a G jsou využívány na ostatní vnitrostátní lety a lety do Kanady.
   • Jižní terminál:
    • hala H je hojně využívána Deltou a zahraničními aerolinkami mimo Oneworld, které mají úzkotrupá letadla;
    • hala J je vyhrazena pro širokotrupá letadla aerolinek, které nejsou v Oneworld alianci.

   Po příletu do Miami z Evropy musíte projít imigrační kontrolou a také se prokázat elektronickou registrací ESTA. Pokud máte odbavené zavazadlo, musíte si ho znovu odbavit (lze zrychleně). Mezi všemi halami jsou jezdící pásy, které vám pomůžou dostat se na správné místo rychleji. Samotná cesta mezi terminály vám zabere minimálně 15 minut. Případně můžete využít vlaku Skytrain (pouze pro halu D).

   Minimální doporučený čas na přestup je 60 minut u vnitrostátních letů a 90 minut u mezinárodních letů.

   Pokud si chcete během přestupu patřičně odpočinout, využijte letištního hotelu. Zarezervujte si ho přímo přes oficiální stránky.

   Anebo zamiřte do některého z letištních salónků, které najdete ve všech halách. Více informací ohledně otevírací doby a lokace salónku najdete na stránkách letiště.

   Láká vás umění? Během přestupu můžete zavítat i do letištní galerie.

   Svá zavazadla si můžete nechat v úschovně, kterou naleznete v druhém podlaží haly E a je otevřena od 5:00 do 21:00. Cena za uložení začíná na 11 USD za den.

   Další užitečné tipy

   Hladoví cestující mohou zamířit do některé z restaurací nebo fast-foodů. Poté se vydejte na nákupy do některého ze 120 obchodů, které se na letišti nachází.

   Pro snadnější orientaci a objednání jídla online si stáhněte oficiální appku letiště.

   Letiště Miami je otevřeno 24 hodin denně.

   Pokud se vám na letišti v Miami něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář, kterou naleznete ve 4. patře v hale D. Otevřena je od 8:00 do 18:00. Alternativně vyplňte tento formulář.

   Na letišti se také nachází několik bankomatů, směnáren, kaple, zázemí pro ženy s malými dětmi a kuřácké zóny. Cestujete-li s mazlíčky, nechybí ani zóny pro ně.

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 17. 7. 2023
   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   0 Komentáře
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)