Jak získat eVisitor vízum do Austrálie
10.6.2020

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Chtěl bys poznat svět vzhůru nohama, kontinent protinožců a zemi rozkošných koal? Pak určitě řešíš, jak je to s cestovními vízy do Austrálie. Potěšíme tě, dostat turistické vízum do Austrálie není nic těžkého ani drahého. Chceš vědět víc? Pokračuj ve čtení článku na téma eVisitor vízum do Austrálie. Nejdříve si povíme, koho se toto vízum týká, co ti dovoluje a co nikoliv. Poté si ukážeme krok po kroku, jak žádost o eVisitor vízum do Austrálie vyplnit.

eVisitor vízum do Austrálie

Vízum do Austrálie eVisitor je elektronické cestovní vízum pro turistické a obchodní nevýdělečné cesty. Jeho platnost je 12 měsíců od udělení, tvoje návštěva země nesmí překročit 3 měsíce. Vízum je vícevstupové, Austrálii tak můžeš navštívit během 12 měsíců platnosti víza vícekrát. Pokud tak chceš u protinožců strávit celý rok, stačí každé 3 měsíce vycestovat třeba na Nový Zéland, Bali nebo Fiji a do Austrálie se zase vrátit. eVisitor umožňuje svým držitelům také studovat kurz kratší 3 měsíců, ovšem pracovat na toto vízum není možné.

💵 eVisitor vízum je zdarma

➡ žádej si o něj jedině na stránkách australského ministerstva vnitra

Na internetu můžeš najít mnoho dalších portálů, které ti vízum zprostředkují. Tyto portály ale nejsou zdarma a žádost ti moc neulehčí, výrazně ti proto radíme žádat o vízum jedině na stránkách australského ministerstva vnitra.

Doba vyřízení víza může být od několika minut až po 10 i více dní, doporučujeme o něj žádat alespoň 2 týdny před plánovaným odletem. Máme osobní zkušenost se schválením do 20 minut ale i až za 10 dnů, kdy nešťastníkovi bohužel propadla letenka. Nečekej na poslední chvíli!

Platnost tvého pasu musí být alespoň 6 měsíců po konci plánovaného pobytu.

Alternativní víza

Pokud chceš pobývat v Austrálii déle než 3 měsíce a metoda vycestování a návratu (popsaná výše) ti nevyhovuje, můžeš si zažádat o Visitor vízum. Toto vízum ti umožní až 12 měsíční pobyt v Austrálii, poplatek za něj začíná na 190 AUD, dle délky pobytu.

Další variantou je v Austrálii studovat, a to buď na univerzitě, anebo jazykový nebo specializovaný kurz. Studentské vízum ti dovolí také pracovat part-time během studia a full-time během prázdnin. Zároveň k tomu můžeš využít partnerských víz, které tvému partnerovi/partnerce dovolí pracovat full-time. Přečti si více o studentských vízech.

Do Austrálie můžete vycestovat také na Work and Holiday víza.

Chceš do Austrálie za prací? Zjisti si více o možnostech pracovních víz.

A nakonec, pokud v Austrálii pouze přestupuješ na další let, určitě tě zajímají možnosti transitních víz. Transit dlouhý maximálně 8 hodin, kdy neopustíš transitní prostory letiště, můžeš učinit zcela bez víza. Pro transit delší než 8, ale kratší než 72, hodin požádej o bezplatné transitní vízum. Pro delší transit využij eVisitor vízum do Austrálie.

eVisitor vízum krok za krokem

Žádost o eVisitor vízum do Austrálie je velice jednoduchá. Začni kliknutím na odkaz na web australského ministerstva vnitra. Pokračujte stisknutím Apply.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

ImmiAccount

Nyní je potřeba si vytvořit svůj ImmiAccount, pokud ho ještě nemáš. ImmiAccount je nutné vytvořit pro každého cestovatele zvlášť, nelze na jeden ImmiAccount žádat o víza pro celou rodinu nebo partu kamarádů. Klikni na Create ImmiAccount.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zvol Individual. Jako family name vyplň své příjmení, jako given name své křestní jméno. Dále vyplň své telefonní číslo. Nakonec dvakrát napiš svou emailovou adresu. Pokračuj stisknutím tlačítka Confirm.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zvol si své přihlašovaní jméno, defaultně je nastaveno na emailovou adresu. Dále si zvol heslo, musí obsahovat alespoň jeden symbol ze tří z těchto skupin: malé písmeno, velké písmeno, číslo, speciální charakter. Heslo napiš ještě jednou. Vyber si tři tajné otázky a napiš na ně odpovědi, a to pro případ zapomenutí hesla. Scrolluj dolů.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zaškrtni všechna políčka. Dáváš tím souhlas k upozornění od ImmiAccount, dále souhlasíš s podmínkami ImmiAccount a poté projdi kontrolou, že nejsi robot. Pokračuj stisknutím tlačítka Submit.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Tvůj ImmiAccount byl vytvořen. Pokračuj stisknutím tlačítka Continue.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

eVisitor

Nyní už přejdeme k žádosti o eVisitor vízum. Podmínky této žádosti si můžeš pročíst po kliknutí na View terms and conditions regarding this application. Souhlas kliknutím na I agree to the terms and conditions.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní se ti ukáží informace o eVisitor vízu. To nejdůležitější jsme vypsali v úvodu našeho článku. Musíš být mimo Austrálii, když žádáš o eVisitor vízum. Musíš mít platný pas vydaný zemí, která je v eVisitor programu (Česko je). Důvod cesty musí být turistický nebo obchodní nevýdělečný (meeting, seminář, konference…). Nesmíš se zúčastnit žádného studia delšího 3 měsíců. Nesmíš mít tuberkulózu při cestě do Austrálie a nesmíš být kriminálně odsouzen na více než 12 měsíců.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pokračuj stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Můžeme začít s vyplňováním formuláře. Jako family name vyplň své příjmení, jako given name své křestní jméno. Dále zvol female jako žena nebo male jako muž. Poté vyber své datum narození. Dále číslo pasu a zemi, kde byl pas vydán. Pokračujeme národností, datem vydání a expirace pasu. Poslední je místo vydání pasu.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Další dvě kolonky se tě týkají pouze pokud máš visa grant number nebo fyzické vízum nalepené ve vašem pasu. Tyto kolonky přeskoč. Poté vyplň místo narození (město, kraj a stát). Následuje otázka na to, jestli jsi single, ženatý/vdaná, po rozvodu atd. Měl/a jsi někdy jiné jméno nebo příjmení? Toto se týká i dívčích jmen vdaných žen. Pokud ano, zaškrtni Yes, jinak No. Případně vyplň další jména. Pokud máš občanství i jiné země než té, která je napsána v pase, vyber jej ze seznamu. Další otázky se ptají, jestli cestuješ s dalším pasem nebo jestli máš nějaké další identifikační dokumenty. Pokračuj stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Další stránka se týká kontaktních údajů. Začneme popořadě – začni zemí, kde máš trvalý pobyt, poté adresu (stát, ulice, město, kraj, PSČ). Checkbox se ptá, jestli je korespondenční adresa stejná jako trvalý pobyt. Pak vyplníš telefonní číslo a email. Pokračuj tlačítkem Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pečlivě zkontroluj, že jsi všechny údaje uvedl správně.

Potvrďte zaškrtnutím políčka Yes. Pokračujte stisknutím Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Na další stránce vyplníš email, kam chceš, aby ti vízum dorazilo. Pokračuj tlačítkem Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní je nutné odpovědět na několik otázek. Byl jsi někdy obviněn z nějakého přestupku nebo trestného činu a momentálně čekáš na soud nebo soudní vyjádření? A co odsouzen za jakýkoliv přestupek nebo trestný čin v jakékoliv zemi? Nebo jsi byl někdy účastníkem domácího násilí, násilí v rodině nebo jiného jsi měl co dočinění s řízením o ochraně jiné osoby? Vyber No jako ne nebo Yes jako ano. Pokud zvolíš Yes, je nutné napsat detaily. Pokračuj stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní je nutné deklarovat tak správnost uvedených údajů a porozumění následkům, pokud údaje správné nejsou. Nakonec souhlasíš, že nebudeš v Austrálii bez víza. U všech položek bys měl zašktnout Yes. Pokračuj stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pečlivě zkontroluj, že jsi všechny údaje uvedl správně. Pokračuj stisknutím tlačítka Submit.

A je hotovo! Během několika minut, hodin až dní ti přistane potvrzení o udělení víza v emailu. Není nutné si nic tisknout, vše funguje elektronicky. Nicméně do Austrálie nemůžeš letět, dokud tvoje vízum nebude uděleno, nebudeš moci ani nastoupit na palubu letadla do Austrálie. Z tohoto důvodu doporučujeme o vízum žádat alespoň 2 týdny před plánovaným odletem.

Ještě nemáš letenku či nevíš, jak se dostat do Austrálie? Mrkni na naše akční letenky do Austrálie nebo si najdi let, který vyhovuje tvým představám, v našem vyhledávači. Přejeme šťastnou cestu na druhou stranu zeměkoule!

Zajímá tě více o vízech nebo cestování? Ozvi se nám do komentářů. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 6. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)