Jak získat eVisitor vízum do Austrálie
2.2.2020

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Chtěli byste poznat svět vzhůru nohama, kontinent protinožců a zemi rozkošných koal? Pak určitě řešíte, jak je to s cestovními vízy do Austrálie. Potěšíme vás, dostat turistické vízum do Austrálie není nic těžkého ani drahého. Chcete vědět víc? Pokračujte ve čtení článku na téma eVisitor vízum do Austrálie. Nejdříve si povíme, koho se toto vízum týká, co vám dovoluje a co nikoliv. Poté si ukážeme krok po kroku, jak žádost o eVisitor vízum do Austrálie vyplnit.

eVisitor vízum do Austrálie

eVisitor vízum do Austrálie je elektronické cestovní vízum pro turistické a obchodní nevýdělečné cesty. Jeho platnost je 12 měsíců od udělení, vaše návštěva země nesmí překročit 3 měsíce. Vízum je vícevstupové, Austrálii tak můžete navštívit během 12 měsíců platnosti víza vícekrát. Pokud tak chcete u protinožců strávit celý rok, stačí každé 3 měsíce vycestovat třeba na Nový Zéland, Bali nebo Fiji a do Austrálie se zase vrátit. eVisitor umožňuje svým držitelům také studovat kurz kratší 3 měsíců, ovšem pracovat na toto vízum není možné.

💵 eVisitor vízum je zdarma

➡ žádejte si o něj jedině na stránkách australského ministerstva vnitra

Na internetu můžete najít mnoho dalších portálů, které vám vízum zprostředkují. Tyto portály ale nejsou zdarma a žádost vám moc neulehčí, výrazně vám proto radíme žádat o vízum jedině na stránkách australského ministerstva vnitra.

Doba vyřízení víza může být od několika minut až po 10 i více dní, doporučujeme o něj žádat alespoň 2 týdny před plánovaným odletem. Máme osobní zkušenost se schválením do 20 minut ale i až za 10 dnů, kdy nešťastníkovi bohužel propadla letenka. Nečekejte na poslední chvíli!

Platnost vašeho pasu musí být alespoň 6 měsíců po konci plánovaného pobytu.

Alternativní víza

Pokud chcete pobývat v Austrálii déle než 3 měsíce a metoda vycestování a návratu (popsaná výše) vám nevyhovuje, můžete si zažádat o Visitor vízum. Toto vízum vám umožní až 12 měsíční pobyt v Austrálii, poplatek za něj začíná na 145 AUD, dle délky pobytu.

Další variantou je v Austrálii studovat, a to buď na univerzitě, anebo jazykový nebo specializovaný kurz. Studentské vízum vám dovolí také pracovat part-time během studia a full-time během prázdnin. Zároveň k tomu můžete využít partnerských víz, které vašemu partnerovi/partnerce dovolí pracovat full-time. Přečtěte si více o studentských vízech.

Do Austrálie můžete vycestovat také na Work and Holiday víza.

Zjistěte si více o možnostech pracovních víz.

A nakonec, pokud v Austrálii pouze přestupujete na další let, určitě vás zajímají možnosti transitních víz. Transit dlouhý maximálně 8 hodin, kdy neopustíte transitní prostory letiště, můžete učinit zcela bez víza. Pro transit delší než 8, ale kratší než 72, hodin požádejte o bezplatné transitní vízum. Pro delší transit využijte eVisitor vízum do Austrálie.

eVisitor vízum krok za krokem

Žádost o eVisitor vízum do Austrálie je velice jednoduchá. Začněte kliknutím na odkaz na web australského ministerstva vnitra. Pokračujte stisknutím Apply.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

ImmiAccount

Nyní je potřeba si vytvořit svůj ImmiAccount, pokud ho ještě nemáte. ImmiAccount je nutné vytvořit pro každého cestovatele zvlášť, nelze na jeden ImmiAccount žádat o víza pro celou rodinu nebo partu kamarádů. Klikněte na Create ImmiAccount.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zvolte Individual. Jako family name vyplňte své příjmení, jako given name své křestní jméno. Dále vyplňte své telefonní číslo. Nakonec dvakrát napište svou emailovou adresu. Pokračujte stisknutím tlačítka Confirm.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zvolte si své přihlašovaní jméno, defaultně je nastaveno na vaší emailovou adresu. Dále si zvolte heslo, musí obsahovat alespoň jeden symbol ze tří z těchto skupin: malé písmeno, velké písmeno, číslo, speciální charakter. Heslo napište ještě jednou. Zvolte si tři tajné otázky a napište na ně odpovědi, a to pro případ zapomenutí hesla. Scrollujte dolů.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Zaškrtněte všechna políčka. Dáváte tím souhlas k upozornění od ImmiAccount, dále souhlasíte s podmínkami ImmiAccount a poté jste zchecknuti, že nejste roboti. Pokračujte stisknutím tlačítka Submit.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Váš ImmiAccount byl vytvořen. Pokračujte stisknutím tlačítka Continue.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

eVisitor

Nyní už přejdeme k žádosti o eVisitor vízum. Podmínky této žádosti si můžete pročíst po kliknutí na View terms and conditions regarding this application. Souhlaste kliknutím na I agree to the terms and conditions.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní se vám ukáží informace o eVisitor vízu. To nejdůležitější jsme vám vypsali v úvodu našeho článku. Musíte být mimo Austrálii, když žádáte o eVisitor vízum. Musíte mít platný pas vydaný zemí, která je v eVisitor programu (Česko je). Důvod vaší cesty musí být turistický nebo obchodní nevýdělečný (meeting, seminář, konference…). Nesmíte se zúčastnit žádného studia delšího 3 měsíců. Nesmíte mít tuberkulózu při cestě do Austrálie a nesmíte být kriminálně odsouzeni na více než 12 měsíců.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Můžeme začít s vyplňováním formuláře. Jako family name vyplňte své příjmení, jako given name své křestní jméno. Dále zvolte female jako žena nebo male jako muž. Poté vyberte svůj datum narození. Dále svou zemi narození a zemi trvalého pobytu. V další kolonce vyplňte číslo pasu, zemi vydání pasu, národnost, datum vydání a datum expirace pasu. Poslední je místo vydání pasu.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Další dvě kolonky se vás týkají pouze pokud máte visa grant number nebo fyzické vízum nalepené ve vašem pasu. Tyto kolonky přeskočte. Pokud máte občanství i jiné země než té, která je napsána ve vašem pase, vyberte jej ze seznamu. Měli jste někdy jiné jméno nebo příjmení? Toto se týká i dívčích jmen vdaných žen. Pokud ano, zaškrtněte Yes, jinak No. Jaký je cíl vaší cesty, turistický nebo obchodní? Nakonec vyplňte svou emailovou adresu. Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pečlivě zkontrolujte, že jste všechny údaje uvedli správně.

Potvrďte zaškrtnutím obou políček Yes. Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Toto se vám zobrazí pouze pokud jste zaškrtli, že jste měli jiné jméno nebo příjmení. Klikněte na Add details.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Jako family name vyplňte své minulé příjmení, jako given name své minulé křestní jméno. Pokud jste měli ještě nějaké jiné jméno nebo příjmení, klikněte na Add other. V opačném případě klikněte na Ok.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní vyplňte svou adresu, město, vyberte ze seznamu okres/kraj, napište své PSČ. Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní je nutné odpovědět na několik otázek. Byli jste někdy obviněni z nějakého přestupku nebo trestného činu a momentálně čekáte na soud nebo soudní vyjádření? Byli jste někdy odsouzeni z jakýkoliv přestupek nebo trestný čin v jakékoliv zemi? Vyberte No jako ne nebo Yes jako ano. Pokud zvolíte Yes, je nutné napsat detaily. Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Nyní je nutné stisknout čtyři tlačítka Yes. Deklarujete tak správnost vámi uvedených údajů a porozumění následkům, pokud údaje správné nejsou. Nakonec souhlasíte, že nebudete v Austrálii bez víza. Pokračujte stisknutím tlačítka Next.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Pečlivě zkontrolujte, že jste všechny údaje uvedli správně. Pokračujte stisknutím tlačítka Submit.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

Žádost odešlete stisknutím tlačítka Submit Now.

Jak získat eVisitor vízum do Austrálie

A je hotovo! Během několika minut, hodin až dní vám přistane potvrzení o udělení víza v emailu. Není nutné si nic tisknout, vše funguje elektronicky. Nicméně do Austrálie nemůžete letět, dokud vaše vízum nebude uděleno, nebudete moci ani nastoupit na palubu letadla do Austrálie. Z tohoto důvodu doporučujeme o vízum žádat alespoň 2 týdny před plánovaným odletem.

Ještě nemáte letenku či nevíte, jak se dostat do Austrálie? Mrkněte na naše akční letenky do Austrálie nebo si najděte let, který vyhovuje vašim představám, v našem vyhledávači. Přejeme šťastnou cestu na druhou stranu zeměkoule!

Zajímá vás více o vízech nebo cestování? Napište do naší super diskuze. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)