Denpasar (DPS)

Denpasar (DPS)

Mezinárodní letiště v Denpasaru (DPS), známý pod jménem I Gusti Ngurah Rai International Airport, je hlavní letiště nejoblíbenějšího indonéského ostrova - Bali. Je to druhé nejrušnější letiště v Indonésii, po Jakartě. Mezinárodní terminál je postaven v balinéském stylu.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště baliairport.com

Letenky do Denpasaru

Jelikož se jedná o jednu z nejoblíbenějších destinací na světě, tak možností, jak se dostat na letiště Denpasar (DPS), je nespočet. Letenky průměrně vychází okolo 15 tisíc s 1 přestupem, při akční nabídce se můžete dostat na ceny okolo 12 tisíc. Je třeba ovšem počítat s vícero přestupy nebo s odlety ze sousedních letišť.

Nejčastěji mívá akce na Bali KLM, případně aerolinka LOT z polských letišť.

Letenky na Bali můžete hledat u nás v našem rezervačním systému.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Doprava z letiště do centra (nebo kamkoliv jinam) je jako v každém jiném asijském městě i zde noční můrou. Něco jako veřejná doprava zde moc nefunguje (existují sice veřejné autobusy, nic u nich není přesně dané a těžko se na ně spoléhá), tudíž doporučujeme určitě využít dopravu osobní. Počítejte s tím, že ať zvolíte jakoukoliv možnost, nějaký čas si na cestě pobudete. Jedná se o velice rušné město/ostrov s častými zácpami a shluky motorek, které ještě více komplikují dopravu, tudíž si na cestu (ať už z letiště nebo na letiště) vyčleňte dostatek času.

Na výběr je:
letištní taxi – určitě nedoporučujeme! Jsou neuvěřitelně předražené.
Grab, Go-Jek nebo jakákoliv podobná služba. Dostanete se u nich ve srovnání s letištními taxíky na poloviční ceny, navíc máte přesně danou trasu a ještě před nástupem víte, na kolik vás cesta celkem vyjde.
– hotelový transfer – pokud již před příletem na Bali máte zajištěné ubytování, můžete se s nimi domluvit, aby vás vyzvedli na letišti. Cenově to často vychází nejvýhodněji, navíc na vás budou v příletové hale čekat s cedulkou s vaším jménem. neexistuje snad nic lepšího a pohodlnějšího.

Doprava v noci

Doprava z letiště Denpasar v noci je téměř identická té ve dne. Jediný rozdíl může být v počtu dopravních subjektů, kterými se můžete přemístit. Ne každý v noci chce jezdit, tudíž aut k dispozici může být méně.

Přestup na letišti

Předpokládáme, že pokud budete na letišti Denpasar (DPS) přestupovat, bude to na vnitrostátní let a ne na let mezinárodní.

Jelikož jsou tyto dva terminály odděleny, počítejte s tím, že budete muset při přestupu projít celní kontrolou, vyzvednout si svoje odbavené zavazadlo a znovu se odbavit.

Normálně by vám mohly stačit na přestup cca 2 hodiny, ale pro jistotu, s ohledem na možné dlouhé fronty na imigračním, doporučujeme si nechat na přestup alespoň 3 hodiny.

Další užitečné tipy

Po příletu na Bali (respektive na jakékoliv mezinárodní letiště v Indonésii při vstupu do této země) budete muset vyplnit Customs Declaration, tedy prohlášení o tom, že nic do země nepašujete. Tento list si můžete prohlédnout na těchto webových stránkách. Můžete si o něj říct již během letu, zda by vám ho nedali, případně ho poté vyplnit na letišti. Odevzdávat ho budete při imigrační kontrole.

Terminály na letišti Denpasar (DPS) je otevřen 24 hodin denně.

Pokud plánujete na Bali zůstat a už se nepřemisťovat na jiný ostrov, doporučujeme si na letišti koupit datovou SIM kartu. Ceny za ní se zde pohybují stejně jako v centru města a můžete ji již využít k odvozu z letiště (Grab, Go-Jek atd.). Za nás určitě doporučujeme síť Telkomsel.

Wifi na letišti k dispozici sice je, ale moc bychom na ni nespoléhali, většinou normálnímu smrtelníkovi nefunguje.

Pokud máte brzký ranní odlet, tak doporučujeme se ubytovat v hotelu Harris Hotel Tuban Bali. Ti mají i v ceně ubytování transfer z/na letiště zdarma.

Přesná adresa letiště: Jalan Raya Gusti Ngurah Rai, Tuban, Kuta, Kabupaten Badung, Bali 80362, Indonésie. 

Informace o příletech a odletech na letiště Denpasar najdete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 10. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)