Letiště Denpasar (DPS)

Letiště Denpasar (DPS)

Mezinárodní letiště Denpasar (DPS), oficiálním názvem I Gusti Ngurah Rai International Airport, je hlavním letištěm na oblíbeném ostrově Bali. Jedná se o druhé nejvytíženější letiště v Indonésii. Letiště je pojmenováno po balijském hrdinovi. Svou základnu zde má aerolinka Garuda Indonesia. V roce 2018 letištěm prošlo více než 23,7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště baliairport.com

Letenky na Bali

Z Prahy a střední Evropy se na Bali (do Denpasaru) přímo zatím nelétá. Letenky z Prahy (PRG) s jedním přestupem vychází průměrně okolo 25 000 Kč, při akční nabídce se můžete dostat na ceny okolo 18 000 Kč. Nejčastěji poletíte na křídlech aerolinek Turkish Airlines, Qatar Airways či Emirates. Délka letu na Bali začíná na 18 hodinách dle délky přestupu. 

Letenky na Bali najdete v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Denpasar do centra města jezdí 3 autobusové linky, nejedná se však o nejpohodlnější ani nejrychlejší variantu. Linka 1 míří do destinace Tabanan a za cestu zaplatíte 7 000 rupií (asi 10 Kč), linka 2 jede do Nusa Dua, kam se dostanete za 3 500 rupií (asi 5 Kč) a linkou 3 se svezete do Batubulan také za 3 500 rupií. Jízdenku si koupíte u řidiče. Veřejná doprava na Bali však funguje velmi špatně a doporučujeme se jí vyhnout.

Taxi

Po příletu se informujte v letištní hale na průměrné ceně do vaší destinace a nenechte se napálit dotěrnými taxikáři, kteří se na vás před letištní halou hned vrhnou. Na ceně se rozhodně domluvte předem. Nejlépe vás vyjdou taxíky společnosti Bluebird, případně Grab či Gojek (místní Uber).

Půjčené auto

Své pobočky mají na letišti Denpasar známé autopůjčovny. Perfektní vůz pro dovolenou na Bali si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

V nočních hodinách si z letiště Denpasar vezměte taxi, Grab či Gojek.

Přestup na letišti

Letiště Denpasar má dva terminály – mezinárodní a vnitrostátní. Minimální doporučená doba na přestup je alespoň 3 hodiny, jelikož po příletu musíte projít imigrační kontrolou, případně si vyzvednout a znovu odbavit své zavazadlo.

Přestup na letišti si zpříjemníte návštěvou letištního salónku. Pokud máte přestup přes noc, zamiřte do letištního hotelu Novotel či PassGo Digital (kapsulová lůžka).

Další užitečné tipy

Terminály na letišti Denpasar jsou otevřeny 24 hodin denně.

Na letišti se nachází několik obchodů s indonéskými specialitami, oblečením, alkoholem a dalším. Nechybí ani duty-free obchody. Hlad utišíte v některé z restaurací, kaváren či fastfoodů.

Nechybí ani bankomaty, modlitebna, směnárna a další služby.

Pokud plánujete na Bali zůstat a už se nepřemisťovat na jiný ostrov, doporučujeme si na letišti koupit datovou SIM kartu. Ceny za ní se zde pohybují stejně jako v centru města a můžete ji již využít k odvozu z letiště (Grab, Gojek atd.). Za nás určitě doporučujeme síť Telkomsel.

Pokud máte brzký ranní odlet, tak doporučujeme se ubytovat v hotelu Harris Hotel Tuban Bali. Mají i v ceně ubytování transfer z/na letiště zdarma.

Přesná adresa letiště: Jalan Raya Gusti Ngurah Rai, Tuban, Kuta, Kabupaten Badung, Bali 80362, Indonésie. 

Informace o příletech a odletech na letiště Denpasar najdete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)