Letiště New York – Newark (EWR)

Letiště New York – Newark (EWR)

Mezinárodní letiště New York – Newark (EWR), celým názvem Newark Liberty International Airport, je jedním z hlavních letišť v New Yorku, ačkoliv leží na území New Jersey. Spojuje New York s několika destinacemi v Evropě, Jižní Americe, Asii a Oceánii. Svou základnu zde mají aerolinky United Airlines a FedEx Express. V roce 2019 letiště odbavilo přes 46,3 milionů cestujících. Jedno z letadel (let 93 United Airlines) unesených při útocích 11. září 2001 vzlétlo z letiště Newark z gatu A17.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště newarkairport.com

Letenky do New Yorku

Na letiště New York – Newark (EWR) existuje z Prahy (PRG) bezpočet spojení s jedním i dvěma přestupy. Průměrná cena letenky do New Yorku se pohybuje kolem 12 000 – 14 000 Kč, objevují se i akční letenky za výrazně nižší částky, zejména z okolních letišť jako Vídeň, Mnichov, nebo Berlín. Doba letu z Prahy do New Yorku s jedním přestupem začíná na 11 hodinách a 30 minutách. 

Do New Yorku na letiště Newark se přímo létá z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do New Yorku rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Nejjednodušší a nejefektivnější doprava z letiště Newark do New Jersey, na Manhattan, nebo až do Philadelphie, je využít železnice. Na stanici Newark Liberty Airport Station vás odveze AirTrain Newark, který jezdí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce a je zdarma. Staví na všech terminálech a parkovištích P1 – P4. Na vlakové zastávce poté přestupte na NJ Transit, který jede na Penn Station v srdci Manhattanu. Jízdenky koupíte přímo na letištním terminálu nebo železniční stanici, vyjdou vás na 15,75 USD za dospělého. NJ Transit jezdí od 4:50 do 1:31 s častými intervaly a cesta vám na Manhattan vám zabere asi půl hodiny. Na Penn Station vás odveze také AMTRAK, který, jehož cena začíná na 5 USD, ale jezdí pouze několikrát za den.

Je-li vaší cílovou destinací jižní Manhattan, přestupte ve stanici Newark Penn Station na podzemní dráhu PATH, která spojuje New Jersey a World Trade Center.

Pokud míříte do Filadelfie, přestupte na vlaky AMTRAK. Lístek si koupíte na stanici nebo online. Cena jízdenky začíná na 20 USD.

Mapu vlakových spojení najdete pod tímto odkazem.

Autobus

V případě, že preferujete cestu na Manhattan bez přestupu, můžete využít komerční autobus Newark Airport Express. Ten staví na autobusovém terminálu Port Authority, Grand Central a u Bryant Parku. Jezdí mezi 5:30 a 22:45, jízdenka vás bude stát 18,70 USD.

Do řady destinací v Pensylvánii vás doveze autobus společnosti Trans-Bridge Lines.

Půjčené auto

Autopůjčovny mají své pobočky na parkovištích P2 a P3. Ideální auto pro vaši dovolenou ve Spojených státech si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před letištěm jsou k dispozici taxíky, které vás odvezou do cílové destinace. Jízdné na Manhattan se pohybuje od 60 USD výš. Levnější variantou je objednat si Uber, nebo Lyft.

 

Doprava v noci

Pokud se potřebujete z letiště dostat v hodinách, kdy nejede žádný autobus nebo vlak, budete si muset vzít taxík, Uber nebo Lyft.

Přestup na letišti

Letiště má celkem 3 terminály (A – B – C), mezi kterými jezdí vlak AirTrain zdarma. Intervaly jsou 3 minuty ve špičce od 5:00 do půlnoci a v noci je frekvence 15 min (v neděli začíná špička v 7:00). Cesta mezi jednotlivými terminály trvá 2 min. Další možností je využít United Airlines Shuttle Bus, pro aerolinky ze Star Alliance (zejména United Airlines, Lufthansa, atd.). Autobus jezdí mezi 4:00 a půlnocí mezi terminály A a C a dále mezi 1:00 a 23:00 mezi všemi terminály. Odjezdy od Gate A28, B67 a C70. Více zde.

Terminál A využívají primárně aerolinky United Airlines, Air Canada, American Airlines a JetBlue. Na terminál B míří většina zahraničních dopravců – Icelandair, Lufthansa, Austrian Airlines a některé mezinárodní lety United Airlines. Terminál C využívá výhradně aerolinka United Airlines a United Express. Přesný rozpis aerolinek a terminálů najdete na stránkách letiště.

Během dlouhého přestupu využijte některého z letištních salónku, které se nachází na terminálech B a C. Při nočním přestupu zamiřte do letištního hotelu Newark Liberty Marriott, či některého z hotelů a motelů v blízkém okolí letiště.

Pro lepší orientaci na letišti doporučujeme ještě před příletem mrknout na mapku letiště.

Minimální doporučená doba na přestup na letišti New York Newark je 1 hodina 30 minut.

Pro přestup mezi letištěm Newark a dalšími letišti v New Yorku (JFK a La Guardia) si vyhraďte dostatek času. Samotná doprava mezi letišti závisí na dopravní situaci v New Yorku, ponechte si tedy alespoň 4 hodiny. Autobus bez přestupu si objednáte například u ETS Airport Shuttle.

Další užitečné tipy

Na všech terminálech se nachází restaurace, fastfoody a obchody, kde před odletem doženete poslední nákupy.

Nechybí zde ani bankomaty, směnárna, nabíjecí stanice (pouze na terminálech B a C), zázemí pro kojící ženy a modlitebny.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Newarku najdete na oficiálních stránkách letiště.

Letiště New York Newark je otevřeno 24 hodin denně.

Nejvytíženějšími vnitrostátními trasami z letiště Newark jsou do Orlanda (MCO) na Floridě, Los Angeles (LAX) a San Francisca (SFO) v Kalifornii. Nejvíce letadel na mezinárodních trasách létá mezi Newarkem a Londýnem (LHR), Tel Avivem (TLV) a Cancúnem (CUN). Údaje jsou z roku 2022.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 7. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)