New York - Newark (EWR)

New York – Newark (EWR)

Letiště Newark (EWR) je jedno ze 3 newyorských mezinárodních letišť a není bez zajímavosti, že je ačkoliv o 40% menší než JFK, tak odbaví více letů. Nachází se jihozápadně od Manhattanu v New Jersey. Z EWR operuje více jak 50 aerolinek a je zároveň 3 největším HUBem United Airlines.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště newarkairport.com

Letenky do New Yorku (Newark – EWR)

Na letiště New York – Newark (EWR) existuje bezpočet spojení s jedním i dvěma přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje kolem 12-14 tisíc, ale občas se objevují i akční nabídky za výrazně nižší částky, zejména z okolních letišť jako Vídeň, Mnichov, nebo Berlín. Přímé spojení z Prahy a Newarku operuje 7x týdně společnost UNITED AIRLINES a let trvá 9:05. Nejrychlejší spojení s 1 přestupem trvá kolem 11 hodin. 
New York má 3 hlavní mezinárodní letiště, kromě Newarku ještě JFK, které leží v jižním Queensu (asi 19 km od centra) a LaGuardia v severním Queensu (asi 18 km od Manhattanu). 

Aktuální ceny do New Yorku si ověřte v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejjednodušší a nejefektivnější cesta jak se dostat z letiště do New Jersey, na Manhattan, nebo až do Philadelphie je využít železnice a AirTrain Newark, který jezdí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.
AirTrain vlak jezdí mezi let. parkovišti P1-P3, dále přes Terminály A, B, C, následuje parkoviště P4 a poslední zastávkou je Newark Liberty Airport Station.
Zde lze přestoupit na vlaky AMTRAK a NJ Transit, které spojují Philadelphii resp. Trenton a Penn Station na Manhattanu. Cestou je také možné přestoupit ve stanici Newark Penn Station na podzemní dráhu PATH spojující americká města Jersey City a New York City resp. World Trade Center na Manhattanu.

Doprava vlakem AirTrain je zdarma (lístek není potřeba). Jízdenky na NJ TRANSIT lze zakoupit v terminálu nebo žel. stanici. Na AMTRAK lze kromě žel. stanice také zakoupit online. Pro představu: cesta z Penn Station na Newark s využitím NJ TRANSIT a AirTrain vyjde na cca. 12,5 USD a trvá kolem 30 min. Trasa z letiště k World Trade Center trvá kolem 40 min. a vyjde na cca 11 USD. 

Detaily o dopravě lze najít na stránkách letiště New York – Newark (EWR).

V případě, že preferujete cestu na Manhattan bez přestupu, můžete využít komerční autobus Newark Airport Express.

Doprava v noci

Pokud nechcete platit za taxi, nebo UBER, je nejrychlejší cesta z letiště nočním autobusem č. 62 od terminálu C do stanice Newark Penn Station a dále např. vlakem PATH na Penn Station na Manhattanu. 

Přestup na letišti

Tak jako všude v USA, pokud přestupujete z mezinárodního letu na vnitrostátní, je nutné si vždy vyzvednout zavazadla a projít imigrační kontrolou.  Z toho důvodu je nutné mít vždy do Státu USA platné vízum nebo povolení ESTA.
Letiště má 3 terminály (A – B – C), mezi kterými jezdí vlak AirTrain zdarma. Intervaly jsou 3 min ve špičce od 5:00 do 00:00 a v noci 00:00-5:00 je frekvence 15 min (v neděli začíná špička v 7:00). Cesta mezi jednotlivými terminály trvá 2 min.
Další možností je využít United Shuttle Bus, pro aerolinky ve Star Alliance (UNITED, Lufthansa…). Autobus jezdí mezi 5:00-22:00 mezi terminály A > C a dále mezi 10:00-22:00 mezi terminály B > A > C. Odjezdy od Gate A28, B67 a C70. Více zde.
Letiště je sice otevřeno 24 hodin denně, tranzitní zóna se však během nočních hodin zavírá.

Pro lepší orientaci na letišti doporučujeme ještě před příletem mrknout na mapku letiště

Další užitečné tipy

Jestliže potřebujete přestoupit mezi dvěma letišti (např. Newark a JFK) vyhraďte si dostatek času, ideálně 4-6 hodin. Samotná doprava mezi letišti, v závislosti na špičce, zabere mezi 60-120 min. Shuttle dopravu lze objednat např. u ETS Airport Shuttle.
Autopůjčovny se nacházejí u parkovišť P2 (Advantage, Budget, Dollar, Payless, Thrifty a další) a P3 (Alamo, Avis, Enterprise, Hertz, National). 

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Newarku najdete na oficiálních stránkách letiště

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 6. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)