Letiště Singapur (SIN)

Letiště Singapur (SIN)

Mezinárodní letiště Singapur (SIN), neboli také letiště Changi, slouží jako vstupní brána do stejnojmenného městského státu a je jedním z největších v celé Asii. Pravidelně získává ocenění jako nejmodernější a nejlepší letiště na světe a my se nedivíme. Své základny tu mají aerolinky Jetstar Asia, Scoot a Singapore Airlines. V roce 2019 jím prošlo více než 68 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 24 km
 • Oficiální web letiště changiairport.com

Letenky do Singapuru

Letenky z Prahy (PRG) do Singapuru pořídíte pouze s přestupem a průměrně za ně zaplatíte okolo 17 000 Kč. Akční letenky z Prahy do Singapuru můžete ulovit i okolo 14 000 Kč. Pokud máte na letenky do Singapuru spadeno, mrkněte se na nabídku aerolinek British Airways s přestupem v Londýně (LHR), Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu (IST) či Air France s přestupem v Paříži (CDG). Délka letu z Prahy do Singapuru je asi 15,5 hodiny s pohodovým přestupem. 

Levnější letenky však pořídíte klasicky z Německa nebo Vídně (VIE). 

Na letiště Singapur-Changi se létá přímo z Berlína (BER) a aerolinkou Scoot a z Mnichova (MUC) na palubě Lufthansy a Singapore Airlines.

  Letenky do Singapuru rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava do centra

  Doprava ve dne

  Vlak

  Letiště Singapur s centrem města spojuje vlak MRT – jedná se o nejvíce používaný způsob dopravy z a na letiště. Stanice metra je hned v přízemí letiště, odkud se dostanete linkou East West Line na přestupní zastávku Tanah Merah. Vlaky jezdí od 5:31 do 00:06 od pondělí do soboty, v neděli vyjíždí až v 5:59. Pokud máte namířeno na stanici Expo MRT, využijte linky Downtown line. Ta jezdí mezi 5:23 do 23:45, opět v neděli počítejte s pozdějším odjezdem v 5:49. Cesta do centra vám zabere cca 1 hodinu.

  Jízdenku si můžete koupit v automatu, který se nachází u vstupu do metra. Cena se odvíjí podle  počtu zastávek, které budete absolvovat a pohybuje se běžně mezi 1,80 – 2,40 SGD/cestu (cca 30 – 40 Kč).  Více informací najdete na oficiálních stránkách dopravce.

  Autobus

  Z letiště Singapur jezdí do centra města hned několik spojů z terminálů 1, 2, 3 a 4: linky 24, 34, 36 a 110. Z prvních třech terminálů jezdí ještě autobusy s označením 27, 53 a 858.

  • 24: letiště – autobusové nádraží Ang Mo Kio, od 5:30 do 23:00;
  • 27: letiště – Hougang Central Interchange, od 5:15 do 23:50;
  • 53: letiště – autobusové nádraží Bishan, od 5:30 do 23:15.

  Cena jízdenky se určuje od ujeté vzdálenosti a začíná na 1 SGD (asi 18 Kč). Platba je možná v hotovosti u řidiče (musíte mít přesně) nebo také platební kartou.

  Půjčené auto

  Na letišti v Singapuru má své pobočky hned několik autopůjčoven. Pokud si plánujete půjčit káru, mrkněte se do naší autopůjčovny, kde zcela jistě najdete tu pravou.

  Taxi

  Taxíky najdete klasicky před příletovou halou a na výběr máte hned z několika společností, jejichž výčet najdete na stránkách letiště. Cena se pohybuje okolo 20 – 40 SGD (podle vaší cílové destinace). Počítejte ale s tím, že ve špičce si trošku připlatíte. Doporučujeme využívat aplikaci Grab.

  Doprava v noci

  Pokud přiletíte do Singapuru v noci, budete si z letiště muset vzít taxík a nebo využít službu Grab.

  Přestup na letišti

  Letiště Changi se skládá celkem ze 4 terminálů, mezi terminály 1 – 3 jezdí automatizované vlaky Skytrain v době od 4:30 do 1:30. Terminál 4 je s ostatními spojený kyvadlovým autobusem, kterým vám cesta zabere asi 10 minut.

  Orientace mezi terminály a samotnými gaty je velmi jednoduchá, na přestup si však nechte minimálně 2 hodiny. Pokud máte delší přestup, tak se nemusíte bát, že byste se zde nudili. Letiště Singapur totiž má pro své cestující k dispozici například kino zdarma (na terminálu 3), střešní bazén (na terminálu 1), či motýlí zahradu (na terminálu 3).

  Pokud si potřebujete odpočinout, využijte relaxačních zón, které najdete napříč letištěm. Nechybí samozřejmě ani letištní salónky a hotely – Aerotel na T1, Ambassador na T2 a T3 a Jetquay Sleeping Suite.

  V případě přestupu delšího než 5,5 hodiny můžete využít organizovaného výletu do centra města, který trvá cca 2,5 hodiny a koná se několikrát denně. Stačí najít stánky Free Singapore Tours nacházející se na terminálech 2 a 3.

  Úschovnu zavazadel najdete na všech terminálech. Úschovné vás vyjde od 6 SGD (asi 105 Kč) podle velikosti zavazadla. Více informací najdete na webu letiště.

  Při orientaci vám pomůže mapa letiště Singapur.

   

  Další užitečné tipy

  Hlady na letišti Singapur určitě trpět nebudete, nachází se zde totiž široká nabídka restaurací, kaváren i fastfoodů, že si nebudete moci vybrat. Co se klasických nákupů týče, najdete zde duty-free obchody, obchody s oblečením, kosmetikou, lékárnu a mnohem více.

  Nechybí ani bankomaty, sprchy, pošta, stánky mobilních operátorů, zóny pro děti – prostě vše, na co si vzpomenete.

  Letiště Singapur je otevřené 24 hodin denně.

  Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště Changi naleznete na oficiálním webu letiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 10. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)