Singapur (SIN)

Singapur (SIN)

Letiště Singapur-Changi leží na jižním cípu malajského poloostrova. Díky své centrální poloze je jedním z hlavních dopravních uzlů JV Asie. Pravidelně získává ocenění jako nejmodernější a nejlepší letiště na světě. Je hlavní základnou pro aerolinky Singapore Airlines, Scoot, Silk Air a Tiger Air či Jetstar.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 17 km
  • Oficiální web letiště changiairport.com

 

Letenky do Singapuru

Letenky z Prahy na letiště Singapur – Changi (SIN) běžně stojí okolo 14 000 Kč za zpáteční letenky (nejlepší ceny často nabízí Air France, British Airways, KLM či Turkish Airlines). V akci se dají sehnat okolo 12 000 Kč, ale těch bohužel moc nebývá. Pokud vám nevadí využít okolní letiště, tak doporučujeme hlídat letenky s nízkonákladovou aerolinkou Scoot, kdy se z Berlína do Singapuru můžete dostat za ceny od 8 tisíc Kč/zpátečku.
Letenky můžete rezervovat u nás v rezervačním systému.

 

Doprava do centra

Máte několik možností, jak se po příletu dostat z letiště do centra Singapuru:

  1. vlakem a metrem SMRT (nenechte se odradit názvem :)) – jedná se asi o nejvíce používaný způsob dopravy z/na letiště. Stanice metra je hned v přízemí letiště, odkud se dostanete na přestupní zastávku Tanah Merah nebo Expo MRT Station, odkud můžete pokračovat do vámi zvolené oblasti Singapuru. Jízdenku si můžete koupit v automatu, který se nachází u vstupu do metra. Pozor – je možné platit pouze v hotovosti. Cena se odvíjí podle  počtu zastávek, které budete absolvovat. Cena se pohybuje ale běžně mezi 1,80  – 2,40 SGD/cestu (cca 30-40 Kč).  První metro z letiště vyjíždí v 5:31 od pátku do soboty a v 5:59 v neděli a o svátcích. Poslední metro/vlak jede ve 23:18 směrem na Tuas Link a v 0:06 směrem na Pasir Ris.  Cesta do centra vám zabere cca 1 hodinu. Více informací najdete na oficiálních stránkách dopravce.
  2. autobusem – cesta linkou 36 trvá přibližně stejně dlouho jako metro, tzn. cca 1 hodinu.  Jízdenka stojí 2,50 SGD a musíte mít přesnou hotovost (nevrací peníze).
  3. taxíkem – ty najdete u terminálu 1 a 3. Cena se pohybuje okolo 20 – 40 SGD (podle vaší cílové destinace). Počítejte ale s tím, že ve špičce si trošku připlatíte. Doporučujeme využívat aplikaci Grab.

Přestup na letišti

Letiště Changi se skládá celkem ze 4 terminálů mezi kterými jezdí automatizované vlaky Skytrain v době od 5 :00 do 2:30. Orientace mezi terminály a samotnými gaty je velmi jednoduchá, ale i tak doporučujeme při garantovaném přestupu si nechat ideálně 2 hodiny na přestup. Oficiální minimální čas je ale 45 minut. Pokud máte delší přestup, tak se nemusíte bát, že byste se zde nudili.

V případě přestupu delšího než 5,5 hodiny můžete využít organizovaného výletu do centra města, který trvá cca 2,5 hodiny a koná se několikrát denně. Stačí najít stánky Free Singapore Tours nacházející se na terminálech 2 a 3.
Pro snazší orientaci se podívejte na mapu letiště.

 

Další užitečné tipy

Při vstupu do Singapuru nejsou třeba žádná víza.
Letiště Singapur je otevřené 24/7.
Úschovnu zavazadel najdete na všech terminálech. Klasické odbavené zavazadlo vás vyjde na 15 SGD/den, tzn. cca 250 Kč. Více informací najdete na webu letiště.
Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště Changi naleznete na oficiálním webu letiště.
Na letišti se nacházející celkem 2 transitní hotely: na Terminálu 1 Aerotel Airport Transit Hotel – v němž můžete využít relaxu u bazénu na hotelové střeše (hosté mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 17 SGD neboli cca 290 Kč a mohou zde relaxovat až 3 hodiny), na Terminálu 2 a 3 Ambasador Transit Hotel). Ceny se pohybují od 2 500 Kč/pokoj. Více informací najdete na webu.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 10. 2022
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)