Kuala Lumpur (KUL)

Kuala Lumpur (KUL)

Letiště Kuala Lumpur, nazýváno tak´jako KLIA a klia2, je největší mezinárodní letiště v Malajsii a jedním z nejrušnějších v celé Jihovýchodní Asii. Je základnou pro aerolinky Air Asia a Malaysia Airlines.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 44 km
  • Oficiální web letiště klia.com.my

Letenky do Kuala Lumpur

Letiště Kuala Lumpur je po Bangkoku druhou nejvyužívanější bránou do zemí a oblíbených destinací Jihovýchodní Asie. Letenky z Prahy se do Kuala Lumpur pohybují okolo 14 tisíc bez akce, od 11 tisíc v rámci nějaké akční nabídky aerolinky. Akční nabídky do Kuala Lumpur můžete sledovat u nás na webu.
Letenky do Kuala Lumpur rezervujte z nás v rezervačním systému.Z Kuala Lumpur se pak můžete přesunout do jiných destinací jako je malajský Penang nebo Langkawi a to za pár stovek s některou z místních nízkonákladovek (např. Air Asia) a nebo se vydat dál za hranice například do Indonésie, Vietnamu, Thajska atd za poměrně slušné ceny.

Doprava do centra

Nejrychlejší a nejpohodlnější doprava z letiště Kuala Lumpur (ať už KLIA 1 nebo Klia 2) je vlak KLIA Ekspres. Dostanete se s ním do centra na hlavní nádraží KL Sentral za necelých 30 minut. Jízdenka je poměrně drahá, vychází na 55 MYR (v přepočtu 320 Kč). Jízdenku si můžete koupit i online. Vlak jezdí cca každých 15 minut přibližně od 5:00  do půlnoci.

Druhou, levnější variantou, je pak využití autobusů. Ty vás vyjdou cca na 15 MYR (cca 80 Kč), cesta do centra (také na KL Sentral) trvá cca 1 hodinu. Autobusových společností je spousty a výběr můžete nechat až po příletu na letiště.

V neposlední řadě můžete vybrat dopravu nějakou taxi službou (doporučujeme Uber nebo Grap). Rozhodně se to vyplatí při větším počtu cestujících. Cena z letiště do centra, se pohybuje okolo 400 Kč za auto (v závislosti na vytíženosti).

Přestup na letišti

Letiště Kuala Lumpur má 2 terminály. Terminál č. 1 je označován jako KLIA a slouží pro všechny lety z celého světa. Terminál č.2, označován jako klia2 slouží spíše pro nízkonákladové aerolinky pro vnitrostátní lety a lety po Jihovýchodní Asii.

Pokud se potřebujete přesunout mezi terminály, tak můžete zvolit buď:

  • autobus – každých 10 minut (24/7), zdarma. Na KLIA odjíždí od východu č. 4, z klia2  z autobusového terminálu ze zastávky A10.
  • vlak KLIA Ekspres – každých 15 minut, jízdenka je za 4 MYR

Na přestup mezi terminály si vyhraďte určitě minimálně 2 hodiny (musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla, přesunout se na jiný terminál, odbavit zavazadla). Na přestup v rámci jednotlivých terminálů si vyhraďte hodinu.

Mapičku terminálu 1(KLIA) si můžete prohlédnout v této interaktivní mapě. Mapičku terminálu 2(klia2) zas najdete v této interaktivní mapě.

Další užitečné tipy

Při pobytu kratším 90 dní nepotřebujete při vstupu do Malajsie žádná víza. Na letišti projdete pouze imigrační kontrolou, kde je třeba vyplnit imigrační kartu (Disembarkation/Embarkation Card). Jednu část odevzdáte při příletu, druhou si ponecháte na odjezd ze země. Občas bývá kontrolována zpáteční  letenka nebo jakákoliv jiná letenka s odletem ze země (jako důkaz, že neplánujete v zemi zůstávat).
Oba terminály jsou otevřené 24/7.Informace o aktuálních příletech a odletech na jednotlivé terminály najdete na webu KLIA a Klia2.


Přesná adresa letiště:
64000 Sepang, Selangor, Malajsie

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 12. 5. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)