EgyptAir zahájil provoz nové linky z Prahy do Káhiry
10.7.2024

EgyptAir zahájil provoz nové linky z Prahy do Káhiry

EDIT (10. 7. 2024): Včera odpoledne v Praze přistál inaugurační let společnosti EgyptAir na nové lince z egyptského hlavního města. Linka z Prahy do Káhiry bude provozována 3× týdně a díky bohaté síti navazujících letů jistě zaujme nejen cestovatele mířící přímo do Egypta.

EgyptAir zahájil provoz nové linky z Prahy do Káhiry

Pražské letiště se přeci jen dočká přímého leteckého spojení s egyptskou Káhirou. Atraktivní novinku včera oznámila letecká společnost EgyptAir, která cestovatelům nabídne novou linku z Prahy (PRG) do Káhiry (CAI). Do největšího afrického města zahájí lety 9. července 2024 a čeští cestovatelé mířící do Egypta i dalších destinací v Africe či Asii budou moci využít některou ze třech týdenních rotací. Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se všechny důležité detaily…

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Káhiry (CAI) se uskuteční v úterý 9. července 2024. Dopravce s provozem linky počítá 3× týdně – každé úterý, čtvrtek a neděli. Odlety z ruzyňského letiště připadnou na odpolední hodiny, zatímco návraty z Káhiry na tamější poledne. Očekávaná doba letu z Prahy do Káhiry je tři hodiny a 35 minut. V obráceném směru cestující na palubě letadla stráví čtyři hodiny. Spojení aerolinka zajistí letadly typu Boeing 737-800 v konfiguraci pro 154 cestovatelů (138 v ekonomické třídě & 16 míst v business třídě).

Úterý, čtvrtek a neděle

 • MS789: Káhira – Praha -> 12:20 – 15:20
 • MS790: Praha – Káhira -> 16:20 – 20:50

  Ceny letenek

  Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. Zatím jsou ale otevřeny pouze rezervace ve vyšších třídách a tarifech „Economy Flex“ a „Business Premium“, jejichž ceny se pohybují kolem 20 tisíc Kč.

  S rezervací si rozhodně počkejte na otevření nižších rezervačních tříd v tarifu „Best Buy“. Všechny letenky této africké letecké společnosti zahrnují bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla.

  EgyptAir zahájil provoz nové linky z Prahy do Káhiry

  Pokud máte na akční letenky z Prahy do Káhiry políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Egypta neuletí.

  Široké spojení ze světem via Káhiru

  Díky nové lince egyptské aerolinky se českým cestovatelům otevře i široká paleta návazných letů z Káhiry. Aktuálně odtamtud dopravce nabízí lety do více než 60 destinací. Těmi nejvzdálenějšími jsou tokijské letiště Narita (NRT), indonéská Jakarta (CGK) či New York – JFK i Newark (EWR) – nebo kanadské Toronto (YYZ).

  Uvidíme, jaké ceny na přestupních letech dopravce nabídne. Např. z nedaleké Vídně (VIE) se přes Káhiru dají pravidelně ulovit levné letenky do Addis Abeby (ADD) v Etiopii, keňského Nairobi (NBO) nebo třeba Johannesburgu (JNB) v Jihoafrické republice.

  Komentáře k nové lince

  Jiří Pos (předseda představenstva Letiště Praha): „Těší mě, že se nám podařilo obnovit přímé spojení do Káhiry. Cestující tak nově mají k dispozici nejen linky do egyptských dovolenkových destinací, ale také přímé spojení obou metropolí. V loňském roce cestovalo mezi Prahou a Egyptem téměř 700 tisíc cestujících a věříme, že tato nová linka pomůže k dalšímu rozvoji. Kořeny spolupráce s Egyptem sahají až do dob Československa, takže věřím, že přímá linka do Káhiry pomůže k dalšímu rozvoji spolupráce a bude stimulem také pro přepravu carga.”

  Amr Adawy (viceprezident pro komerční oblast společnosti EGYPTAIR): „Do naší rozsáhlé sítě, obsluhující více než 70 destinací po celém světě, jsme kromě Prahy přidali další destinace jako jsou Curych a Manchester v Evropě, Taif a Tabuk na Blízkém východě a Šanghaj, Tokio, Dillí a Jakarta v Asii, které nabízejí řadu navazujících spojení cestujícím z Prahy, aby mohli s EGYPTAIR poznávat svět. S našimi partnery z řad leteckých společností navíc umožňujeme lety do dalších 67 destinací po celém světě, čímž nabízíme celkově více než 130 destinací. EGYPTAIR poskytuje svým zákazníkům bezproblémové spojení do nejlepších rekreačních a turistických destinací v Egyptě; konkrétně do Luxoru, Aswanu, Sharm El-Sheikhu a Hurghady s řadou denních frekvencí, které vychází vstříc potřebám turistů.“

  Přímé lety z Prahy do Káhiry

  Přímé spojení mezi Prahou a Káhirou po několik desítek let operovaly České aerolinie. Z linky se nakonec stáhly v roce 2011 a od té doby nebyla trasa pravidelně nabízena žádným dopravcem. Situaci měly v prosinci loňského roku změnit české aerolinky Smartwings – viz anonce v našem magazínovém článku, jenže start avizované linky nejprve odložily a následně bez bližších komentářů zcela zrušily – viz informace z našeho magazínu Záletník 119.

  Přímé lety z Prahy do Egypta

  Přestože Smartwings do Káhiry létat nakonec nezačaly, provozují do Egypta každý týden až tři desítky letů. Aerolinka zajišťuje pravidelné i charterové lety do populárních letovisek na břehu Rudého moře – Hurghady (HRG) a Marsy Alam (RMF). Sezónně pak také lety z Prahy do Šarm aš-Šajchu (SSH) na Sinajském poloostrově, Taby (TCP) v Akabském zálivu a od loňského roku i dvou nových destinací v nabídce cestovních kanceláří – El Alameinu (DBB) a Marsy Matrouh (MUH), které shodně leží na pobřeží Středozemního moře.

  Výčet spojení z Prahy do Egypta doplňuje ještě linka letecké společnosti Air Cairo, která zajišťuje celoroční spojení do Hurghady (HRG).

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)