letiště Addis Abeba

Letiště Addis Abeba (ADD)

Letiště Addis Abeba (ADD), téže zvané Bole, je jedním nejrušnějších letecký přístavů v Africe a také jedinou vstupní bránou do země pro cestovatele využívající leteckou dopravu. Jakožto nejvytíženější letiště země odbaví ročně přes 22 milionů cestujících a funguje jako hub pro národní leteckou společnost Ethiopian Airlines. Ta odsud zajišťuje lety do destinací po Africe i do celého světa.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 8 km
 • Oficiální web letiště boleairport.com

Letenky do Addis Abeba

Přímá linka Prahy (PRG) do hlavního města Etiopie, Addis Abeba, neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Addis Abeby se pohybuje kolem 17 tisíc Kč. Takové letenky nejčastěji pořídíte v nabídce Turkish Airlines nebo Qatar Airways.

Výrazně výhodněji vyjdou letenky do Etiopie při odletu z nedalekých letišť jako Berlín (BER), Mnichov (MUC) nebo Vídeň (VIE). Akční letenky do Addis Abeby je možné ulovit i za 10 tisíc Kč. Průměrná cena potom osciluje kolem 13 tisíc Kč. Nejlevnější letenky dlouhodobě nabízí právě Turkish Airlines nebo EgyptAir.

Jediné přímé spojení ze střední Evropy do Addis Abeby nabídnou Ethiopian Airlines z Vídně. Zpáteční letenky v jejich nabídce zakoupíte v průměru za cca 16 tisíc Kč.

  Letenky na letiště Addis Abeba rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Z letiště Addis Abeba do centra města nejezdí žádná linka MHD. Můžete však využít sdílených minibusů. Odjíždí ze stanice na druhé straně silnice před terminálem. Cena záleží na délce vaší cesty: krátká cesta do 3 etiopských birrů, střední cesta do 4 birrů a delší cesta 7 birrů (vše pod hranici 5 Kč) a jízdenky koupíte přímo u řidiče.

  Taxi

  K pohodlné dopravě z letiště Addis Abeba jsou vám k dispozici 2 druhy taxíků – soukromé a spravované vládní službou. Cesta do centra města Addis Abeba trvá asi 10 minut.

  • Soukromé taxíky poznáte podle bílé nebo modré barvy a jsou vám k dispozici 24 hodin denně na taxi stanovištích před letištní halou. Jedná se o sdílené vozy, které jezdí po pevně dané trase. Cena do centra vyjde zhruba na 50 birrů, cca 20 Kč.
  • Klasické taxíky mají žlutou barvu. Jejich stanoviště se nachází rovněž před příletovou halou terminálu. Cena se obvykle pohybuje mezi 150 a 300 etiopskými birry (do 200 Kč). Ve vlastní zájmu se na ní domluvte před odjezdem, neboť taxametry zde nefungují.

  Více informací o dopravě z letiště Addis Abeba naleznete na stránkách letiště.

  Půjčené auto

  Pro cestování po vlastní ose využijte zapůjčení vlastního vozidla a vyrazte objevovat krásy Etiopie hned po příletu. Rezervujte si jedno z širokého výběru vozidel v naší autopůjčovně.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách využijte k dopravě z letiště Addis Abeba služeb taxi služby.

  Přestup na letišti

  Letiště Addis Abeba je domovské letiště největší africké aerolinky, Ethiopian Airlines, a zároveň jedním z hlavních leteckých uzlů na kontinentu. Díky široké síti etiopského dopravce odsud můžete letět do mnoha afrických destinací i prakticky celého světa.

  Na letišti Addis Abeba se nachází čtyři terminály:

  • terminál 1 – domácí lety + regionální lety Ethiopian Airlines / EgyptAir / Qatar Airways / Sudan Airways / Yemenia;
  • terminál 2 – většina mezinárodních letů;
  • terminál 3 = Ethiopian Skylight Hotel Terminal – pro cestovatele využívající stopover program dopravce;
  • terminál 4 – nejnovější terminál, kam jsou postupně přesouvány mezinárodní lety.

  Většinu cestovatelů čeká přestupy uvnitř terminálů 2 / 4. Ty jsou dostatečně přehledné a orientace na nich jednoduchá. Na přestup by vám tak hravě měla stačit hodina času. Přestup mezi terminály 1 a 2 zajistí letištní autobusy (zdarma) nebo je možné realizovat přesun pěšky.

  Čeká vás dlouhé čekání na přestup? Využijte komfortu letištních salónků, nacházejících se v prostorách terminálu 2 a nejnovějšího terminálu 4:

  • Terminál 4 nabízí dva salónky výhradně pro cestující aerolinek Ethiopian Airlines. Jedná se o salonky Ethiopian Airlines Cloud Nine Lounge a Ethiopian Airlines Star Alliance Gold Lounge.
  • V prostoru terminálu 2 se nachází salónek Plaza Premium Lounge, který je přistupný všem cestujícím za poplatek 31 GBP, což odpovídá asi 900 Kč. Rezervaci provedete jednoduše na stránkách loungebuddy.com.

  Salónky jsou otevřeny 24h denně a nabízí vám pohodlí útulného prostředí s neomezeným Wi-Fi připojením, prémiové občerstvení a nápoje (alko i nealko), a možnost osprchování se po dlouhém cestování.

  Pokud je váš přestup v Addis Abebě delší než 8 hodin a zároveň nepřekročí délku 24 hodin, máte nárok na hotel zdarma (vč. stravy a transportu z letiště).

  Další užitečné tipy

  Letiště Addis Abeba je otevřené 24 hodin denně.

  V prostorách letiště Addis Abeba je vám k dispozici neomezené Wi-Fi připojení.

  Během čekání na váš let můžete čas využít nákupy v jednom z obchodů a duty free obchodů se zbožím za zvýhodněné ceny nebo butiků s luxusním zbožím, které jsou alokovány zejména na mezinárodních terminálech 2 a 4. Podrobný seznam všech obchodů naleznete na tomto odkazu.

  Doporučujeme navštívit terminál 2 a jeho vyhlídkovou terasu, odkud je krásný výhled na přistávací dráhu.

  Pamatujte, že pro vstup do země budete potřebovat platný pas a vízum. Všechny potřebné a podrobné informace ohledně žádosti o vízum naleznete na oficiálních internetových stránkách vlády Etiopie. V případě cestování ze země, ve kterých je zvýšené riziko přenosu žluté zimnice se neobejdete bez potvrzení o očkování na tuto nemoc.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 19. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)