Nairobi

Letiště Nairobi (NBO)

Mezinárodní letiště Nairobi (NBO), oficiálním názvem Mezinárodní letiště Jomo Kenyatta, je největším letištěm v africké Keni. Původně se jmenovalo Letiště Embakasi, dnes však hrdě nese jméno prvního prezidenta země. Svou základnu zde mají aerolinky Kenya Airways, Jambojet, Fly540 a African Express Airways. V roce 2019 letištěm prošlo více než 9,1 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště kaa.go.ke

Letenky do Nairobi

Přímý let z Prahy (PRG) na letiště Nairobi Jomo Kenyatta neexistuje, v nabídce je ale velké množství letenek z Prahy do Nairobi s jedním přestupem. Mezi aerolinie nabízející takové letenky patří Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Brussels Airlines, KLM a Air France. Cena za letenku Praha – Nairobi se obvykle pohybuje mezi 13 000 a 15 000 Kč, akční letenky z Prahy do Nairobi ale mohou klesnout i pod 11 000 Kč. Délka letu s jedním přestupem začíná na 11 hodinách. Jediné přímé spojení ze střední Evropy do Nairobi je z Frankfurtu (FRA), a to díky aerolince Lufthansa.

Levné letenky do Nairobi ulovíš zpravidla s odletem z Vídně (VIE) nebo Budapešti (BUD).

Letenky do Keni rezervuj v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Autobus

Nejlevnější dopravou z letiště Nairobi Jomo Kenyatta do centra města je autobusová linka 34. Tato linka ale nebývá turisty využívána, a to pro dlouhou dobu jízdy (více než 60 minut), nízký komfort, nedodržování jízdních řádů a chybějící označení zastávek. Pozitivem je cena pouhých 50 KES (asi 9 Kč). Autobus jezdí mezi 6:00 a 21:00 každých 20 minut.

Taxi

Taxíky najdeš před letištěm a jsou dostupné 24 hodin denně. Cenu si s řidičem dohodni před nastoupením, aby pak nedošlo ke komplikacím. Cesta do centra města zabere minimálně 30 minut a vyjde tě od 1 200 KES (asi 211 Kč).

Další cenově dostupnou variantou je využití služby Uber. Jízda do centra města trvá přibližně 40 minut, dle dopravní situace, a cena se pohybuje okolo 740 KES (130 Kč).

Půjčené auto

Na letišti v Nairobi mají své pobočky také některé autopůjčovny. Ideální káru pro tvoji dovolenou v Keni najdeš v naší autopůjčovně.

Doprava v noci

V nočních hodinách je jízda s Uber nebo taxi jedinou možností. Jízda v noci je díky plynulejší dopravě podstatně rychlejší.

Přestup na letišti

Přestup na letišti Nairobi Jomo Kenyatta je poměrně snadný. Letiště se skládá ze dvou terminálů. Terminál 1 obsluhují klasické aerolinie a terminál 2 pak nízkonákladové aerolinky. Části 1A, 1B, 1C a 1E slouží mezinárodním letům, zatímco část 1D funguje pro lety vnitrostátní. Mezi mezinárodními přílety a vnitrostátními odlety jezdí kyvadlový autobus zdarma. Nenech se překvapit velmi dlouhými frontami, které jsou na letišti Nairobi Jomo Kenyatta každodenní realitou.

Na přestup na letišti Nairobi doporučujeme minimálně 2 hodiny, v případě negarantovaného přestupu určitě doporučujeme časovou rezervu.

Svůj čas před odletem si zpříjemníš v jednom ze dvou letištních salónků. V případě nočního přestupu můžeš využít hotelů Four Points by Sheraton a Crowne Plaza, které se nachází v bezprostřední blízkosti letiště.

Pokud si během přestupu potřebuješ někde nechat svoje zavazadlo, k dispozici je také úschovna, která tě vyjde na 300 KES (asi 52 Kč) na den. Otevřená je 24 hodin denně.

Další užitečné tipy

Moderní terminál letiště Nairobi Jomo Kenyatta nabízí široké možnosti při čekání na tvůj let. K dispozici je několik bankomatů, směnáren, stanic pro nabíjení elektroniky, lékárna, duty-free obchody a obchody se suvenýry, dále občerstvení a herna pro děti. 

Upozorňujeme, že voda na letišti není pitná, doporučujeme pít pouze balenou vodu.

Aktuální přílety a odlety z a na letiště Nairobi najdeš na stránkách letiště.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)