Nová linka z Prahy do Egypta: Smartwings začnou létat do Káhiry
26.10.2023

Nová linka z Prahy do Egypta: Smartwings začnou létat do Káhiry

EDIT (26. 10. 2023): Provoz nové linky z Prahy do Káhiry se nakonec o několik týdnů odkládá. Inaugurační let se neuskuteční na začátku listopadu, nýbrž byl  přeložen na středu 20. prosince 2023.

Voilá! S hodně zajímavou novinkou včera vyrukovala tuzemská letecká společnost Smartwings, která s příchodem zimního letového řádu 2023/2024 plánuje zahájit pravidelné lety na přímé lince z Prahy (PRG) do Káhiry (CAI). Nové spojení bude cestovatelům k dispozici po celou zimu, a to v počtu dvou letů týdně. Egyptská metropole se stane již sedmou destinací v třetí nejlidnatější zemi na africkém kontinentu, do níž český dopravce bude provozovat své lety.

Kromě Káhiry zajišťuje aerolinka také pravidelné i charterové lety do populárních letovisek na břehu Rudého moře – Hurghady (HRG) a Marsy Alam (RMF), Šarm aš-Šajchu (SSH) na Sinajském poloostrově, Taby (TCP) v Akabském zálivu a dvou nových destinací v nabídce cestovních kanceláří – El Alameinu (DBB) a Marsy Matrouh (MUH), které shodně leží na pobřeží Středozemního moře.

Letový řád

Káhira bude zařazena již do podzimní nabídky letů aerolinky Smartwings. Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Káhiry (CAI) se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023. Dopravce počítá s frekvencí dvou letů týdně – rotace připadnou na středu a sobotu. Odlety z české metropole budou vypravovány ve večerních hodinách, zatímco návraty z Egypta jsou dle letového řádu naplánovány na brzké ranní hodiny (čtvrtky a neděle).

Středa/čtvrtek, sobota/neděle

 • Praha – Káhira -> 22:50 – 03:40
 • Káhira – Praha -> 04:30 – 07:35

  Ceny letenek

  Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Jejich ceny ale cestovatele zatím příliš nepotěší. Zpáteční letenky z Prahy do Káhiry se totiž pohybují v cenových hladinách lehce nad 10 tisíci Kč.

  Víceméně se jedná o očekávanou cenotvorbu na nové lince. Na trasách, kde Smartwings nemají přímou konkurenci, šponují ceny letenek tradičně vysoko. Nezbývá proto, než doufat, že s blížící se dobou prvního odletu ceny alespoň lehce klesnou. Příliš optimističtí ale v této predikci nejsme.

  Nová linka z Prahy do Egypta: Smartwings začnou létat do Káhiry

  Jakmile se akční letenky z Prahy do Káhiry objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky na Egypta neuletí.

  Komentáře k nové lince

  Petr Šujan (obchodní ředitel aerolinky): „Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme vůbec poprvé nabídnout přímé letecké spojení mezi Prahou a egyptskou Káhirou. Pro letní letový řád počítáme s dalším navýšením přepravní kapacity a frekvencí letů do této atraktivní destinace.“

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)