Nová linka z Prahy do Nice od easyJetu
29.2.2024

Nová linka z Prahy do Nice od easyJetu

Včera v pozdně večerních hodinách se v rezervačním systému britské nízkonákladové aerolinky easyJet objevilo celkem 14 nových linek. Jedna novinka potěší i české cestovatele. Na podzim letošního roku totiž dopravce vstoupí na linku z Prahy do Nice! Přímé lety na Francouzskou riviéru bude nabízet 2× týdně. Známe všechny detaily o nové lince, vč. letového řádu a cen letenek.

Přímé spojení Prahy s Azurovým pobřežím je v současné době cestovatelům nabízeno pouze sezónně. Na lince jako jediná dlouhodobě působila tuzemská aerolinka Smartwings, která v letošním roce zahájí provoz linky ve čtvrtek 28. března (2 lety týdně – čtvrtek a neděle). Během letošní letní sezony se ale můžeme těšit i na drobné okysličení nabídky letů z Prahy do Nice. Počínaje 5. dubnem, taktéž dvakrát týdně (pátek a neděle), na trase začnou létat Eurowings. Ti navíc po čas letních prázdnin přidají i třetí týdenní rotaci. Více jsme se koneckonců této novince věnovali v našem magazínu.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince easyJetu z Prahy (PRG) do francouzského Nice (NCE) je naplánován na čtvrtek 10. října 2024. Britský dopravce bude na lince létat 2× týdně – kromě čtvrtka přidá ještě nedělní rotace. Díky podvečerním časům letů lze proto letenky využít např. k výletu na prodloužený víkend. Spojení by mělo být provozováno celoročně. Aktuálně jsou v rezervačním systému aerolinky ovšem nahrány pouze lety na říjen 2024, tj. do konce platnosti letního letového řádu.

Čtvrtek

  • EJU1775: Nice – Praha -> 15:35 – 17:15
  • EJU1776: Praha – Nice -> 17:45 – 19:35

Neděle

  • EJU1775: Nice – Praha -> 19:35 – 21:15
  • EJU1776: Praha – Nice -> 21:45 – 23:35

Let z České republiky na Francouzskou riviéru bude trvat 1 hodinu a 50 minut, zatímco opačný segment urazí letadlo za kratší čas (100 minut).

Ceny letenek

V rezervačním systému jsou již nahrány i letenky na první říjnové lety. Jejich zpáteční cena se momentálně pohybuje v rozmezí od 2 do 3 tisíc Kč. Ty nejlevnější aktuálně pořídíte za 1 881 Kč v termínu od 10. do 17. října 2024.

Nová linka z Prahy do Nice od easyJetu

Pokud máte na akční letenky z Prahy do Nice políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do jižní Francie neuletí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)