United Airlines

United Airlines

United Airlines (UA) jsou americkou leteckou společností se sídlem v Chicagu (ORD) a základnami na mnoha amerických letištích. Aerolinka byla založena roku 1926. United Airlines zajišťují jak vnitrostátní lety po USA, tak mezinárodní lety. Jejich flotila více než 700 letadel patří k největším na světě. United Airlines jsou také spoluzakladatelem letecké aliance Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo o max. rozměrech 43 × 25 × 22 cm a neomezené hmotnosti (při transatlantickém letu navíc velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 56 × 35 × 22 cm a neomezené hmotnosti)
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.united.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma s výjimkou letenek vystavených v nejnižším tarifu „Economy Basic“.

Naše recenze

Podprůměrné aerolinie, na americkém trhu snad nejhorší. Nepříjemný personál, servis by také mohl být lepší. Přímý let z Prahy do New Yorku je drahý, na druhou stranu z Vídně a Berlína mívají pěkné akce, kdy ceny padají i hluboko pod hranici 10 tisícovek za zpátečku. Z Mnichova je sem tam dobrá akce do Miami či destinací ve Střední Americe.

Zavazadla

Tarif „Basic Economy“ zahrnuje pouze malé příruční zavazadlo o max. rozměrech 43 × 25 × 22 cm a neomezené hmotnosti pro lety nekřižující Atlantský oceán. Pokud letíte přes Atlantik, pak si k malému příručnímu zavazadlu navíc vezměte také velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 56 × 35 × 22 cm a neomezené hmotnosti. Vyšší tarify zahrnují malé i velké příruční zavazadlo pro všechny lety.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 30 USD při vnitrostátních letech a letech mezi USA a Kanadou. Dvojnásobek, tedy 60 USD, při mezinárodních letech s tarifem „Basic Economy“. Vyšší tarify již zahrnují odbavené zavazadlo v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky United kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 800 050 460; po-pá; 9:00–17:00.

Komunikujte s United také přes Facebook nebo Twitter.

Služby

Na dálkových letech se podává teplé jídlo a k dispozici je i inflight entertainment s nabídkou filmů. U krátkých a vnitrostátních letů se budete muset zabavit sami a k jídlu dostanete pouze malý snack v podobě brambůrek a vody. Vybraná letadla nabízí připojení k palubní Wi-Fi, za poplatek.

Destinace

Z Prahy (PRG) bývalo v provozu přímé sezonní spojení (od června do října) do New Yorku (EWR). Po pandemii nemoci „COVID-19“ mělo k jeho obnovení dojít v létě 2022, ale nedošlo. Aktuálně s ním dopravce nepočítá ani pro sezonu 2023. :/

Do široké škály destinací po Severní, Střední a Jižní Americe z letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Mnichov (MUC), Vídeň (VIE).

Mezi oblíbené destinace patří: Cancún (CUN), Guatemala City (GUA), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), San Francisco (SFO), San José (SJO), Washington (IAD) atd.

Flotila

United Airlines má flotilu více než 700 letadel. Naleznete v ní letadla typu Airbus A319, Airbus A320, Boeing 737, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777 a Boeing 787 Dreamliner. United Express létá s letadly Bombardier a Embraer.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)