Letiště San Francisco

San Francisco (SFO)

Letiště San Francisco je společně s Los Angeles a San Jose jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů na západním pobřeží Spojených států. Slouží jak pro mezinárodní lety jak z Evropy, Asie atd., tak i pro regionální spoje.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 21 km
  • Oficiální web letiště flysfo.com

Letenky do San Francisca

Do San Francisca existuje bezpočet spojení s jedním i dvěma přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje kolem 15 tisíc (pozor na zavazadlové a bez-zavazadlové tarify), ale občas se objevují i akční nabídky za výrazně nižší částky, zejména z okolních letišť jako např. Mnichov, nebo s aerolinkami, kdy je cesta časově náročnější např. Turkish Airlines přes Istanbul.

Přímé spojení z Prahy do New Yorku není, obvykle se přestupuje na některém z evropských letišť, případně v USA. Pokud budete poletíte např. z Prahy přímým letem např. do New Yorku a zde přestupovat, připravte se, že musíte projít imigrační a bezpečnostní kontrolou. Z hlediska času a vyhnutím se komplikacím, je lepší přestoupit v Evropě a pak letět až do cílového letiště v USA. 

Nedaleko letiště SFO se nachází Oakland (OAK) případně San Jose (SJC – neplést se San Jose SJO na jihu západního pobřeží) , které mnohdy nabízí zajímavou a levnější alternativu regionálních letů místo letiště SFO.
Rezervujte v našem vyhledávači >>

Doprava do centra

Doprava ve dne

Dopravu mezi jednotlivými terminály zajišťuje vláček AirTrain vč. spojení s budovou, kde sídlí autopůjčovny. Více zde.

K dopravě na/z letiště San Francisco lze využít železnici BART Rapid Rail, která spojuje San Mateo County, San Francisco a East Bay, případně lze přestoupit na další linky spojující další části města vč. letiště Oakland (OAK).

Stanice na letišti (SFO BART Station) se nachází poblíž mezinárodního terminálu G. Za jednosměrnou jízdenku do centra zaplatíte (dle vzdálenosti) cca. 10 USD. Vlaky odjíždějí v intervalech kolem 20 min. a do centra vás dopraví mezi 5.00-24.00 za cca. 30-40 min. Více informací na stránkách BART.

Autobusovou dopravu obstarává SamTrans. Autobusy zastavují u všech terminálů a spojují letiště se San Mateo County a částmi San Francisca. Do centra směřuje např. linka 292. 

Doprava v noci

Jestliže potřebujete využít dopravu mimo časy provozu BART, můžete zvolit autobusy SamTrans, např. noční linku 397, nebo individuální dopravu komerčními shuttle společnostmi, taxi, nebo Uber.

Přestup na letišti

Letiště San Francisco má celkem 5 terminálů (vnitrostátní T, T2, T3 a mezinárodní Terminál A a G. Všechny jsou propojeny vláčkem AirTrain.
Čas na přestup, tzv. minimum connecting time je na letišti SFO stanoven na 00.50 min při přestupu vnitrostátní > vnitrostátní let, 1:00 hod. vnitrostátní > mezinárodní a 1:45 mezinárodní > vnitrostátní, případně mezinárodní. 

Další užitečné tipy

Wifi připojení je k dispozici zdarma na všech terminálech. Pokud byste si potřebovali dát sprchu, naleznete ji ve „Freshen Up“ v mezinárodním terminálu. Úschovnu zavazadel najdete v „Airport Travel Services“. Hotel nejblíže letišti, dostupný ze všech terminálu je Grand Hyatt at SFO. Nároční cestující mohou využít i placené služby Airport Butler, která vám usnadní např. přestup na letišti, asistenci při změnách, nebo zrušení letu, zajištění pozemní dopravy a pod. Více informací zde.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 21. 4. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)