Jet2.com

Jet2.com

Jet2.com Limited, známá jako Jet2 (LS), je britská nízkonákladová letecká společnost, která byla založená roku 2002. Obsluhuje pravidelné i charterové lety ze Spojeného království. V roce 2019 byla třetí největší aerolinkou ve Velké Británii (po easyJetu a British Airways). Hlavní základna letecké společnosti se nachází na letišti Leeds–Bradford (LBA). Pod Jet2 spadá i její sesterská společnost Jet2 Holidays, která se soustředí především na dovolenkové destinace.
  • Příruční zavazadlo max. 10 kg a rozměry 56 × 45 × 25 cm
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.jet2.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 28 dnů před plánovaným časem odletu a zavírá 5 hodin před odletem. Doporučujeme provést odbavení online, neboť letištní odbavení je zpoplatněno částkou 400 Kč.

Seating je zpoplatněn. Ceny za výběr oblíbeného sedadla začínají na cca 315 Kč.

Naše recenze

Letenky aerolinky Jet2 nepatří mezi nejlevnější. Ostatně zpáteční letenku z Prahy do kterékoliv jejich destinace pod 2 000 Kč téměř neseženete. Avšak na jejich palubách je dostačující místo na nohy a za 10 € si lze připlatit plný sklopný stolek jídla.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V ceně nejlevnějšího tarifu se nachází pouze 1 kus příručního zavazadla – max. hmotnost 10 kg a max. rozměry 56 × 45 × 25 cm. Cestovatelé si na palubu také smí vzít malou osobní věc (např. kabelka / brašna na notebook či fotoaparát atd.).

Za odbavené zavazadlo si připlatíte 851 Kč/směr.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Jet2 kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Existují hned dva způsoby, jak s leteckou společností navázat kontakt.

Tím prvním je online chat, lze také volat na telefonní linku +442030598336.

Služby

Jedná se o nízkonákladovou aerolinku, všechny její služby jsou zpoplatněny.

Destinace

Aerolinka Jet2 létá do většiny evropských destinací. Své lety operuje především z bází ve Velké Británii.

Tato aerolinka létá také již několik let do Prahy (PRG). V nabídce standardně nalezneme lety do do Birminghamu (BHX), Bristolu (BRS), East Midlands (EMA), Leedsu (LBA), Manchesteru (MAN) a Newcastlu (NCL). Sezonní spojení dopravce nabízí také do severoirského Belfastu (BFS) a skotského Glasgow (GLA).

Flotila

Ve flotile aerolinky se nachází 91 letadel průměrného věku 13,5 let. Celkem provozuje tato letadla: 1× Airbus A321, 1× Airbus A330, 8× Boeing B737-400, 72× Boeing B737-800 a 9× Boeing B757.

Leteckou zajímavostí může být Airbus A330 MRTT (Multi Role Tanker Transporter), který byl původně vyroben pro letové doplňování paliva britských stíhaček. V letní sezóně se interiér přestaví na komerční letadlo a létá na linkách Jet2.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)