Air Europe

Air Europa

Letecká společnost Air Europa Líneas Aéreas (UX), byla založena roku 1986. Po Iberii (IB) a Vuelingu (VY) se jedná o třetí největší španělskou leteckou společnost. Své lety primárně vypravuje z letišť Madrid-Barajas (MAD), Palmy de Mallorcy (PMI) a Tenerife North (TFN).

Air Europa je členem letecké aliance SkyTeam a v listopadu 2019 se ještě přidala do britsko-španělské aliance International Airlines Group (IAG).
  • Příruční zavazadlo 1 ks o max. hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 cm × 35 cm × 25 cm
  • Občerstvení na evropských letech za poplatek, na dálkových letech v ceně
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aireuropa.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr oblíbené sedačky podléhá poplatku. Cena seatingu se liší dle konkrétního místa a konkrétní trasy (v případě krátkých letů od 5 €, na dálkových letech od 20 €).

Test COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Air Europa je lehce podprůměrnou evropskou leteckou společností. Na kontinentálních letech nepodává zdarma jídlo ani pití. Na dálkových letech aerolinka sice podává nápoje a občerstvení, avšak z jídel máte na výběr pouze jednu možnost. Na některých letech je také k dispozici za poplatek Wi-Fi připojení.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V nejlevnějším letenkovém tarifu se nachází pouze jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 cm × 35 cm × 25 cm.

Za odbavené zavazadlo si na letech po Evropě budete muset 30 € připlatit, na letech mimo evropský kontinent  pak dokonce 100 €.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Air Europa kupujte skrze náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinku lze kontaktovat na telefonní lince  +34 911 40 15 01.

Služby

Jak již uvádíme výše, na evropských letech nedostanete v nejlevnějším letenkovém tarifu nic. Na mezikontinentálním letu aerolinka podává jídlo a občerstvení, avšak z jídel máte na výběr vždy jen jednu možnost.

Oblíbené sedadlo si můžete na evropských letech zarezervovat za poplatek od 5 €, na dálkových od 20 €.

Na některých letech je na palubě letadla k dispozici za poplatek Wi-Fi připojení.

Online check-in je k dispozici 48 hodin – 1 hodinu před plánovaným odletem.

Destinace

Air Europa operuje řadu destinací po téměř celé Evropě. Nejhustší síť však provozuje na domovském trhu. Aerolinka také létá do několika destinací v Severní, Střední a Jižní Americe a Africe.

Čeští cestovatelé aerolinku nejlépe využijí na odletech z Mnichova (MUC) nebo Frankfurtu (FRA).

Flotila

Ve flotile aerolinky se nachází celkem 61 letadel, průměrného věku 7 let. Celkem v ní můžete najít 8x Airbus A330, 5x ATR72, 20x Boeing B737-800, 17x Boeing B787 a 11x Embraer Erj195.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)