Letiště Colombo (CMB)

Letiště Colombo (CMB)

Mezinárodní letiště Colombo (CMB), celým názvem Mezinárodní letiště Bandaranaike či Katuinayake, je hlavním letištěm na Srí Lance. Leží ve městě Negombo severně od hlavního města Colomba. Pojmenováno je po bývalém premiérovi země. Svou základnu zde mají aerolinky Cinnamon Air, Simplifly, SriLankan Airlines, Fits Air.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 32,5 km
  • Oficiální web letiště airport.lk

Letenky do Colomba

Z Prahy (PRG) ani z letišť v blízkém okolí ČR se na Srí Lanku přímo nelétá, tudíž váš vždy čeká minimálně jeden přestup. Nejčastěji na Srí Lanku, do města Colombo, poletíte na křídlech Emirates či Flydubai s přestupem v Dubaji (DXB), Qatar Airways s přestupem v Dauhá (DOH) nebo Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu (IST). Průměrná cena letenek z Prahy na Srí Lanku se pohybuje okolo 20 000 Kč. Levné letenky na Srí Lanku ulovíte z Mnichova (MUC) či Vídně (VIE) i okolo 13 000 Kč. V tomto případě má akce v režii nejčastěji aerolinka Etihad Airways s přestupem v Abú Dhabí (AUH).

Letenky na Srí Lanku rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Chcete-li z letiště Colombo odjet hromadnou dopravou, využijte autobusu Colombo Express, který jezdí mezi 5:30 – 20:30 a má pouze čtyři zastávky: letiště, Central Bus Station, Pettah Fort a Colombo Fort Station v centru města. Jízdenka vás vyjde na 110 rupií (asi 30 Kč).

Druhou možností je pak z letiště vzít shuttle bus, který vás zaveze na 500 metrů vzdálené autobusové nádraží (Katunayake Airport Bus Stand), kde jezdí meziměstské linky, které jezdí 24 hodin denně. Shuttle bus jezdí cca každých 15 minut. Z tohoto autobusového terminálu můžete nasednout také bus č. 187, který vás zaveze během hodiny a půl do centra Colomba. Jízdenka vás vyjde na 110 rupií.

Pokud máte namířeno do města Negombo, vezměte si z autobusového nádraží autobus č. 240, kdy vás jízdenka vyjde na 50 rupií (asi 13 Kč).

Půjčené auto

Na letišti Colombo se nachází několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou na Srí Lance si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před letištěm na vás klasicky budou čekat taxíty. Orientační ceník taxíků do různých destinací na Srí Lance najdete v tomto seznamu. Alternativou k taxíkům je služba Uber nebo PickMe.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí klasické autobusy z autobusového nádraží Katunayake Airport Bus Stand. Pokud preferujete pohodlí, vezměte si taxík, Uber či PickMe.

Přestup na letišti

Letiště Colombo má celkem 3 terminály. Terminál 1 je původním mezinárodním terminálem, terminál 2 je novým mezinárodním terminálem a je momentálně ve výstavbě. Terminál 3 je využíván pro vnitrostátní lety. Pro lepší orientaci na letišti doporučujeme prohlédnout si mapu letiště.

Dlouhý přestup si zpříjemněte v některém z letištních salónků, za které si připravte 21 USD. Pokud máte přestup přes noc, využijte letištního hotelu Serenediva. 

Pro ponechání zavazadel máte dvě možnosti: Bond Baggage Service, kde je možné si uložit i cennější věci a kde za uložení zavazadla na den zaplatíte 30 USD na 24 hodin a Left Luggage Service, kde za uložení klasického zavazadla k odbavení dáte 6 – 8 USD na den.

Doporučená minimální doba na přestup je 1 hodina.

Další užitečné tipy

Na Srí Lanku je potřeba zařídit si předem vízum, tzv. ETA. Jak na ní a co je třeba udělat před příjezdem, se dočtěte ve článku Víza na Srí Lanku. Na letišti budete ještě muset vyplnit tzv. Disembarkation Card a předložit jej při imigrační kontrole na letišti. Kartu najdete na letišti po příletu, případně si o ni můžete říct už v letadle.

Na letišti Colombo se nachází několik obchodů, včetně těch duty-free. Hlad utišíte v některé z letištních restaurací či kaváren.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Colombo najdete na oficiálních stránkách letiště.

S jakými aerolinkami se dostanete na Srí Lanku si můžete přečíst na tomto seznamu.

Letiště Colombo je otevřeno 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)