Colombo (CMB)

Colombo (CMB)

Letiště v Colombu, oficiálně nazývaný jako Bandaranaike International Airport, ovšem známé také jako letiště Katuinayake, je hlavním mezinárodním letištěm na Srí Lance. Letiště je hlavní základnou pro SriLankan Airlines a Cinnamon Air.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 35 km
  • Oficiální web letiště airport.lk

Letenky do Colomba

Za posledních několik let šly ceny letenek na Srí Lanku dolů. Nyní se sem dostanete z Prahy okolo 12 – 14 tisíc Kč. Nejčastěji sem přiletíte na křídlech jedné z těchto aerolinek – LOT, Qatar Airways, Turkish Airlines, Oman Air, Emirates. Pokud budete lpět na přesném termínu, tak se cena může vyšplhat na 17 tisíc Kč a více.

Akční nabídky na letenky na Srí Lanku sledujte u nás na webu, případně rovnou rezervujte v našem rezervačním systému.

Doprava do centra

Existuje několik variant, jak se dopravit z letiště do centra hlavního města Colomba či jiných destinací:

  1. autobusem – asi nejpopulárnější doprava z letiště do centra Colomba. Můžete využít služeb tzv. Colombo Express busu, který jezdí mezi 5:30 – 20:30 a má pouze čtyři zastávky – letiště, Central Bus Station, Pettah Fort a Colombo Fort Station v centru.
    Druhou alternativou je pak z letiště vzít autobus, který vás zaveze na 500 metrů vzdálené autobusové nádraží, kde jezdí meziměstské linky. Shuttle bus jezdí cca každých 15 minut. Z tohoto autobusového terminálu můžete nasednout také bus č. 187, který vás zaveze během hodiny (+/-) do centra Colomba. Autobus má cca 30minutové intervaly. Jízdenka vás vyjde od 10 Kč.
  2. taxíkem. Jako kdekoliv jinde, letištní taxíky vychází ve srovnání s jakoukoliv jinou dopravou draze. Je pravda, že se jedná o nejpohodlnější typ dopravy, ale pokud možno, doporučujeme se jí vyhnout. Orientační ceník taxíků do různých destinací na Srí Lance najdete v tomto seznamu.
  3. Uber/PickMe (srílanská alternativa Uberu). I zde fungují tyto taxi služby. Pokud preferujete soukromou dopravu, tak určitě doporučujeme využít služeb těchto firem – rozhodně vás to vyjde levněji.

Další užitečné tipy

Na Srí Lanku je bohužel potřeba zařídit si předem vízum, tzv. ETA. Jak na ní a co je třeba udělat před příjezdem, se dočtěte ve článku Víza na Srí Lanku. Na letišti budete ještě muset vyplnit tzv. Disembarkation Card a předložit jej při imigrační kontrole na letišti. Kartu najdete na letišti při příletu, případně si o ni můžete říct už v letadle.

Letiště má 3 terminály. Terminál T1 je určen pro mezinárodní lety, terminál T3 je vyhrazen pro lety vnitrostátní a terminál T2 je v současnosti v rekonstrukci. Pro lepší orientaci na letišti doporučujeme prohlédnout si mapku letiště.

Pokud budete hledat úschovnu zavazadel, máte na výběr ze dvou variant: 1) Bond Baggage Service, kde je možné si uložit i cennější věci a kde za uložení zavazadla na den zaplatíte cca 20 USD; 2) Left Luggage Service, kde za uložení klasického zavazadla k odbavení dáte cca 6 – 8 USD/den.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Colombo najdete na oficiálních stránkách letiště.

S jakými aerolinkami se dostanete na Srí Lanku si můžete přečíst na tomto seznamu.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)