Víza na Srí Lanku
20.5.2019

Víza na Srí Lanku

Protože cestování po světě je krásné, ale problémy s vízy ho občas dokážou pěkně znepříjemnit, rozhodli jsme se sesbírat a postupně zveřejňovat rady a návody, jak na to. Dneska to bude o barevné a divoké Srí Lance 🙂

Na Srí Lanku jako turista

Klasické turistické vízum vám dovolí cestovat touhle nádhernou zemí až 30 dní a během té doby si i jednou odskočit někam jinam (třeba do Indie) a zase se vrátit. Je tedy dvouvstupové. O vízum se žádá online za cenu 35$.

Srí Lanka se ale snaží na své krásy nalákat cestovatele i mimo turistickou sezónu a v období během buddhistických festivalů, proto nabízí od 1. května do konce září víza zcela zdarma. Tento projekt měl původně začít v květnu 2019, v souvislosti s teroristickými útoky v zemi byl ale pozastaven. Srí Lanka se naštěstí z nešťastných událostí už vzpamatovala a proto od 1. srpna 2019 je opravdu možné bezplatná víza získat. O bezplatná víza se dá požádat online stejně jako o ta placená.

Jak o vízum zažádáte online:

  1. Vyberte možnost Tourist ETA – Apply for an Individual
  2. Vyplňte požadované údaje ve formuláři. Kromě vašich osobních údajů budete zadávat také předpokládaný den příletu, účel návštěvy a místo pobytu na Srí Lance
  3. Potvrďte správnost údajů
  4. Zaplaťte kartou online
  5. Na e-mail vám přijde potvrzení o přijetí žádosti
  6. Už po pár desítkách minut by vám mělo v e-mailové schránce přistát také schválené vízum
  7. Vízum si vytiskněte a po příletu do země ukažte na imigračním přímo na letišti

Aby vás do země pustili, musíte se prokázat schváleným vízem, pasem s platností ještě alespoň půl roku (180 dní) a zpáteční letenkou. Velmi výjimečně po vás mohou chtít také doložení dostatečných finančních prostředků na dobu pobytu, takže s sebou pro jistotu mějte alespoň 50$ na den a to buď v hotovosti, nebo na výpisu z účtu.

Na Srí Lanku jako dobrodruh

Pro opravdové dobrodruhy je tady možnost poznávat klenoty voňavého Cejlonu až 90 dní. V tomhle případě si nejdřív vyřiďte měsíční turistické vízum a po příletu pak vytiskněte a vyplňte tuto žádost o prodloužení pobytu a doneste v Kolombu na imigrační.

Na Srí Lanku jen na skok

Jestli na Srí Lance jen přestupujete a nezdržíte se déle než dva dny, máte tranzitní vízum zdarma. Přesto si o něj ale musíte požádat, a to online.

Na Srí Lanku za prací

Pokud jedete do tohohle tropického ráje pracovat, potřebujete business vízum. O tom se dočtete více na stránkách ambasády.

Přejeme šťastnou cestu!

16
Zapoj se do diskuze

avatar
6 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AntoninJanPetraJosefMartina Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Lada
Host
Lada

A nejsou náhodou od 1.4. letenky půl roku zdarma? Nebo to se změnilo?

Frenk
Host
Frenk

Dobrý den, nezdražili ty víza? Z učtu se mi za turistický víza odečetlo 99 dolaru..

GeorGo
Admin

Dobrý den,

nene, stojí stále stejně. Dělali jste to určitě přes odkaz eta.gov.lk a ne přes nějakého zprostředkovatele, který si pak účtuje ten rozdíl?

Frenk
Host
Frenk

Na těchto stránkách jsem to zařizoval: http://www.srilankaevisaonline.com/ …asi chyba.

Daniela
Host
Daniela

V článku je zminka o vizech Zdarma od prvního srpna. jak to nyní vypadá?

Martina
Host
Martina

Dobrý den, nyní jsem zažádala o turistická víza na listopad a nechtělo to po mě vůbec nic, abych zaplatila. Je to možné?

Antonin
Editor

Dobrý den, Martino,

od 1. srpna 2019 jsou (nejen) občané České republiky zproštěni (na 6 měsíců) placení poplatku 35 USD za elektronickou registraci. 🙂 Vízum zdarma jste tedy vychytala i Vy.

Petra
Host
Petra

Zdravím. Víza jsou teď od srpna do ledna ns Srí Lanku zdarma, ale pochopila jsem, že si musím udělat tu ETA. Na stránkách http://www.eta.gov.lk/slvisa. To jsem udělala, druhý den se na ty stránky přihlásila, dala zkontrolovat , status je schváleno. Ale nemám v ruce žádný papír. Je to tak v pořádku. Máte někdo zkušenost? Děkuji

Antonin
Editor

Zdravím Petro,

jasně, víza ve formě elektronické registrace jsou nyní zadarmo. Zažádat o ně je však třeba klasickou cestou, jen poplatek v aplikaci je 0 USD.

Vše jste udělala správně. Na Vámi v žádosti uvedený e-mail by mělo přistát potvrzení, v němž naleznete své „ETA Number“(případně toto potvrzení naleznete i po přihlášení skrze aplikaci, kde dle svých slov vidíte „Approved“). To je vše! Není třeba žádných tištěných potvrzení.

Petra
Host
Petra

Děkuji 🙂

Josef
Host
Josef

Ahoj, rád bych se zeptal plánuji jen na Srí Lanku od 14.prosince do 11.ledna, bude vízum také zdarma?

Jan
Host
Jan

Dobry den,
Chci se zeptat. Vyrizoval jsem Viza na Sri Lanku v terminu od 15-30.unora a viza byla zdarma na 30 dni s nejpozdejsim datem priletu 03.7.2020
Mate nekdo podobnou zkusenost ?
Domnival jsem se, ze od unora budou stat Voza opet $35

Antonin
Editor

Dobrý den, Honzo,

zkusil jsem si celou žádost proklikat na termíny jarní cesty a máte skutečně pravdu – stále jsou víza zadarmo! 🙂

EDIT: Původně měla tato free visa končit 31. ledna letošního roku., nicméně minulý týden byla jejich validita prodloužena do konce dubna.

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)