Víza na Srí Lanku
20.5.2019

Víza na Srí Lanku

Protože cestování po světě je krásné, ale problémy s vízy ho občas dokážou pěkně znepříjemnit, rozhodli jsme se sesbírat a postupně zveřejňovat rady a návody, jak na to. Dneska to bude o barevné a divoké Srí Lance. Pod drobnohledem se totiž podíváme, jak si rychle a jednoduše obstarat víza na Srí Lanku! 🙂

Na Srí Lanku jako turista

Klasické turistické vízum vám dovolí cestovat touhle nádhernou zemí až 30 dní a během té doby si i jednou odskočit někam jinam (třeba do Indie) a zase se vrátit. Je tedy dvouvstupové. Dříve bylo možné vízum získat on arrival neboli až po příletu na Srí Lanku, nyní je ale nutné požádat o vízum online a mít jej schválené ještě před cestou.

O vízum se žádá online za cenu 35$.

Srí Lanka v posledních měsících již několikrát lákala turisty na bezplatná víza, nyní jsou víza zdarma na cesty do 30. dubna 2020. O bezplatná víza je nutné požádat online stejně jako o ta placená. I v budoucnu můžeme očekávat podobnou akci na víza na Srí Lanku zdarma, jakmile se něco objeví, budeme vás informovat!

Víza pro děti do 12 let jsou zdarma vždy.

Jak o vízum zažádáte online:

  1. Vyberte možnost Tourist ETA – Apply for an Individual
  2. Vyplňte požadované údaje ve formuláři. Kromě vašich osobních údajů budete zadávat také předpokládaný den příletu, účel návštěvy a místo pobytu na Srí Lance
  3. Potvrďte správnost údajů
  4. Zaplaťte kartou online
  5. Na e-mail vám přijde potvrzení o přijetí žádosti
  6. Už po pár desítkách minut by vám mělo v e-mailové schránce přistát také schválené vízum
  7. Vízum si vytiskněte a po příletu do země ukažte na imigračním přímo na letišti

Aby vás do země pustili, musíte se prokázat schváleným vízem, pasem s platností ještě alespoň půl roku (180 dní) a zpáteční letenkou. Velmi výjimečně po vás mohou chtít také doložení dostatečných finančních prostředků na dobu pobytu, takže s sebou pro jistotu mějte alespoň 50$ na den a to buď v hotovosti, nebo na výpisu z účtu.

Na Srí Lanku jako dobrodruh

Pro opravdové dobrodruhy je tady možnost poznávat klenoty voňavého Cejlonu až 90 dní. V tomhle případě si nejdřív vyřiďte měsíční turistické vízum a po příletu pak vytiskněte a vyplňte tuto žádost o prodloužení pobytu a doneste v Kolombu na imigrační.

Na Srí Lanku jen na skok

Jestli na Srí Lance jen přestupujete a nezdržíte se déle než dva dny, máte tranzitní vízum zdarma. Přesto si o něj ale musíte požádat, a to online.

Na Srí Lanku za prací

Pokud jedete do tohohle tropického ráje pracovat, potřebujete business vízum. O tom se dočtete více na stránkách ambasády.

Přejeme šťastnou cestu!

PS: Chystáš se na Srí Lanku bez cestovky? Pak se u nás mrkni na akční letenky na Srí Lanku, ty jsou totiž základem každé cesty!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
guest
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Tereza

Dobrý den, Víza lze získat až na letišti?

Antonin

Dobrý den, Terezo,

určitě bych si o vízum zažádal předem na oficiálních stránkách. 🙂

Josef

Ahoj, rád bych se zeptal plánuji jen na Srí Lanku od 14.prosince do 11.ledna, bude vízum také zdarma?

Jan

Dobry den,
Chci se zeptat. Vyrizoval jsem Viza na Sri Lanku v terminu od 15-30.unora a viza byla zdarma na 30 dni s nejpozdejsim datem priletu 03.7.2020
Mate nekdo podobnou zkusenost ?
Domnival jsem se, ze od unora budou stat Voza opet $35

Antonin

Dobrý den, Honzo,

zkusil jsem si celou žádost proklikat na termíny jarní cesty a máte skutečně pravdu – stále jsou víza zadarmo! 🙂

EDIT: Původně měla tato free visa končit 31. ledna letošního roku., nicméně minulý týden byla jejich validita prodloužena do konce dubna.

eman

dnes jsem chtěl vyřídit víza na březen a aplikace chce 35 dolarů plus poplatek…

Antonin

Ahoj Emane,

free víza pro občany České republiky by měla platit do konce dubna. Právě jsem se proklikal vízovým formulářem s datem příletu na konci března a svítí na mě částka 0 USD. 🙂

EDIT: Tak máš pravdu, Emane, měl jsem v žádosti věk „U18“. Vypadá to tedy na další změnu ze strany srílanských orgánů.

Petra

Zdravím. Víza jsou teď od srpna do ledna ns Srí Lanku zdarma, ale pochopila jsem, že si musím udělat tu ETA. Na stránkách http://www.eta.gov.lk/slvisa. To jsem udělala, druhý den se na ty stránky přihlásila, dala zkontrolovat , status je schváleno. Ale nemám v ruce žádný papír. Je to tak v pořádku. Máte někdo zkušenost? Děkuji

Antonin

Zdravím Petro,

jasně, víza ve formě elektronické registrace jsou nyní zadarmo. Zažádat o ně je však třeba klasickou cestou, jen poplatek v aplikaci je 0 USD.

Vše jste udělala správně. Na Vámi v žádosti uvedený e-mail by mělo přistát potvrzení, v němž naleznete své „ETA Number“(případně toto potvrzení naleznete i po přihlášení skrze aplikaci, kde dle svých slov vidíte „Approved“). To je vše! Není třeba žádných tištěných potvrzení.

Petra

Děkuji 🙂

Marina

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Včera jsemi si na stránkách http://www.eta.gov.lk zařizovala vízum na Srí lanku za 35USD na březen 24.3.2020-3.4.2020 běhech chvíle mi příšel jeden mail a za minutu další a já nevím jak podle čeho poznám, že to už je ETA kterou si mám vytisknout. Očekávala jsem, že mi příjde nějaký dokumen v příloze s razítkem. Můžete mi prosím poradit. Přeem děkuji. Mari

Antonin

Ahoj Marino,

přišly Ti dva oficiální e-maily z této adresy -> evisa@sltidc.lk První obsahuje potvrzení o žádosti samotné, druhý (který přijde o pár minut později) již i samotné „ETA Number“ – to je pak doklad o udělené elektronické registraci. 🙂

Mari

Dobrý den, mám ještě dotaz. Máme sedmileté dítě to má taky vízum za stejnou cenu, jako dospělí 35 USD ?

Antonin

Pro dítě (U12) cestující s vlastním separátním pasem je třeba vyplnit samostatnou žádost. Cena registrace je však 0 USD a potomek získá „povolení“zdarma“. 🙂

Martina

Dobrý den, nyní jsem zažádala o turistická víza na listopad a nechtělo to po mě vůbec nic, abych zaplatila. Je to možné?

Antonin

Dobrý den, Martino,

od 1. srpna 2019 jsou (nejen) občané České republiky zproštěni (na 6 měsíců) placení poplatku 35 USD za elektronickou registraci. 🙂 Vízum zdarma jste tedy vychytala i Vy.

Daniela

V článku je zminka o vizech Zdarma od prvního srpna. jak to nyní vypadá?

Frenk

Dobrý den, nezdražili ty víza? Z učtu se mi za turistický víza odečetlo 99 dolaru..

GeorGo

Dobrý den,

nene, stojí stále stejně. Dělali jste to určitě přes odkaz eta.gov.lk a ne přes nějakého zprostředkovatele, který si pak účtuje ten rozdíl?

Frenk

Na těchto stránkách jsem to zařizoval: http://www.srilankaevisaonline.com/ …asi chyba.

Lada

A nejsou náhodou od 1.4. letenky půl roku zdarma? Nebo to se změnilo?

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)