Kenya Airways

Kenya Airways

Kenya Airways (KQ) je jednou z největších afrických leteckých společností. Svůj provoz zahájila v roce 1977, jako East African Airways. Je také členem SkyTeam Aliance. Hlavním sídlo letecké společnosti naleznete v hlavním městě Nairobi (NBO).

S KLM také sdílí věrnostní program Flying Blue, díky kterému tak mají cestující větší možnost sbírat a uplatnit míle. V rámci spolupráce s Qatar Airways zajišťuje této prémiové aerolince přískoky z Nairobi do některých více exotických afrických destinací.
  • Příruční zavazadlo 1× malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a 1× větší: 55 × 25 × 35 cm; do celkové váhy 12 kg
  • Občerstvení na dálkových linkách 2 jídla zdarma.
  • Hodnocení
  • Oficiální web kenya-airways.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr z omezeného množství sedadel je zdarma již během nákupu. Výběr lepších míst je dostupný pouze za příplatek.

Naše recenze

Pokud míříte do Afriky a nemůžete využít evropské nebo blízkovýchodní dopravce (ani např. aerolinku Ethiopian Airlines),  je Kenya Airways další v pořadí.  Nenadchne, nepotěší, ale účel splní. Lépe, než naprostá většina zbývajících afrických společností.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestující si mohou na palubu letadla vzít jedno malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a jedno větší 55 × 25 × 35 cm do celkové váhy 12 kg.

Odbavená zavazadla: tarify typu „Light“ umožňují 1 zavazadlo do 23 kg. Standardní tarif „Economy“ pak 2 zavazadla do 23 kg každého z nich.

Nákup letenek

Letenky Kenya Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Nově (od léta 2023) je Kenya Airways v ČR zastoupena svým generálním agentem ve formě společnosti APG Czechia & Slovakia.

  • adresa: Dlouhá 733/29 , 110 00 Praha 1, Česká Republika
  • telefon: +420 224 239 250
  • e-mail: [email protected]

Kompletní přehled kontaktů na dopravce naleznete na této stránce.

Služby

Na vnitrostátních nebo regionálních spojích je k dispozici menší občerstvení v ceně. Při dálkových letech je v rámci ceny letenky teplé jídlo (1-2 dle vzdálenosti/délky letu), včetně alkoholických nápojů.

Palubní in-flight entertaiment je k dispozici obvykle jen na dálkových linkách a nových strojích typu Boeing 737-700 a 737-800. Pokud víte, že poletíte starším strojem (vnitrostátní a regionální spoje), doporučujeme si vzít sebou knížku a nabitý mobil.

Na vybraných letech je také možné si za příplatek dokoupit sedačku Economy Comfort.

Destinace

Z hlavního přístavu Kenya Airways v Nairobi (NBO) směřují letadla do evropských destinací jakými jsou Amsterdam (AMS), Londýn (LHR), Paříž (CDG), Řím (FCO), Ženeva (GVA).

Dále se s aerolinkou můžete podívat např. do Mahé (SEZ) na Seychelách, Antananariva (TNR) na Madagaskaru  nebo na Mauritius (MRU). V Asii je to pak indická Bombaj (BOM), thajský Bangkok (BKK) a čínské Guangzhou (CAN). Na západ od Afriky má Kenya Airways také jednu destinaci, a to americký New York (JFK).

 

Flotila

Boeing 777-300ER, 777-200ER, 767-300ER, 737-800, 737-700, 737-300, 787-8 a Embraer 190 AR a 170 LR.
Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky!
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)