Kenya Airways

Check-in
Online check-in ze využít v rozmezí 30 až 2 hodiny před odletem. Standardní odbavení na přepážce je zdarma.
Kenya Airways
Příruční zavazadlo
1x malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a 1x větší 55 x 25 x 35 cm do celkové váhy 12 kg.
  • Seating Přednostní výběr užšího množství standardních míst (obvykle jen ulička) je zdarma. Ostatní za příplatek.
  • Občerstvení Na dálkových linkách 2 jídla zdarma.
  • Hodnocení
  • Oficiální web kenya-airways.com/

Info o aerolince

Kenya Airways zahájila svou činnost v roce 1977, jako East African Airways a je jednou ze tří největších afrických leteckých společností (společně s Ethiopian Airlines a South African Airways) a je také členem Skyteam Aliance, společně s KLM, Air france, Delta a atd. S KLM také sdílí věrnostní program Flying Blue, díky kterému tak mají cestující větší možnost sbírat a uplatnit míle. Jejím hlavním sídlem je keňská Nairobi (NBO).

Naše hodnocení

Pokud míříte do Afriky a nemůžete využít evropské nebo blízkovýchodní dopravce a ani  např. aerolinky Ethiopian Ailines, nebo South African, je Kenya Airways  v rámci teto trojice 3. slušná volba v pořadí. Nenadchne, nepotěší, ale účel splní. Lépe, než naprostá většina zbývajících afrických společností.

Zavazadla

Cestující si mohou na palubu letadla vzít jedno malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a jedno větší 55 x 25 x 35 cm do celkové váhy 12 kg.

Odbavená zavazadla: tarify typu light umožňují 1 zavazadlo do 23 kg. Standardní tarif economy pak 2 zavazadla do 23 kg každého z nich.

 

 

Nákup letenek

Letenky Kenya Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V ČR nemá Kenya Airways přímé zastoupení. Nejbližší kancelář je v Německu.
Tel: +496-98-6799086

Služby

Na vnitrostátních nebo regionálních spojích je k dispozici menší občerstvení v ceně. Při dálkových letech je v rámci ceny letenky teplé jídlo (1-2 dle vzdálenosti/délky letu), včetně alkoholických nápojů.
Palubní in-flight entertaiment je k dispozici obvykle jen na dálkových linkách a nových strojích typu Boeing 737-700 and 737-800 . Pokud víte, že poletíte starším strojem (vnitrostátní a regionální spoje), doporučujeme si vzít sebou knížku a nabitý mobil.
Online check in ze využít v rozmezí 30 až 2 hodiny před odletem.
Na vybraných letech je také možné si za příplatek dokoupit sedačku Economy Comfort.

Destinace

Z hlavního přístavu Kenya Airways v Nairoby směřují letadla v Evropě do Říma, Ženevy, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Dále se s nimi můžete podívat např. do Mahe na Seychelech, Antananarivo na Madagaskaru, nebo  na Mauritius. V Asii je to pak indická Bombaj, thajský Bangkok a čínské Guangzhou. Na západ od Afriky má Kenya Airways také jednu destinaci a to americký New York.

Flotila

Boeing 777-300ER, 777-200ER, 767-300ER, 737-800, 737-700, 737-300, 787-8 a Embraer 190 AR a 170 LR

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)