Kenya Airways

Kenya Airways

  • Příruční zavazadlo 1× malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a 1× větší: 55 × 25 × 35 cm; do celkové váhy 12 kg
  • Občerstvení na dálkových linkách 2 jídla zdarma.
  • Hodnocení
  • Oficiální web kenya-airways.com/

Info o aerolince

Kenya Airways (KQ) zahájila svou činnost v roce 1977, jako East African Airways a je jednou z největších afrických leteckých společností (společně s Ethiopian Airlines) a je také členem SkyTeam Aliance (společně s KLM, Air France, Delta atd.). S KLM také sdílí věrnostní program Flying Blue, díky kterému tak mají cestující větší možnost sbírat a uplatnit míle. Jejím hlavním sídlem je keňská Nairobi (NBO).

V rámci spolupráce s Qatar Airways zajišťuje této prémiové aerolince přískoky z Nairobi do některých více exotických afrických destinací.

Naše recenze

Pokud míříte do Afriky a nemůžete využít evropské nebo blízkovýchodní dopravce (ani např. aerolinku Ethiopian Airlines),  je Kenya Airways další v pořadí.  Nenadchne, nepotěší, ale účel splní. Lépe, než naprostá většina zbývajících afrických společností.

Zavazadla

Cestující si mohou na palubu letadla vzít jedno malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod) a jedno větší 55 × 25 × 35 cm do celkové váhy 12 kg.

Odbavená zavazadla: tarify typu „Light“ umožňují 1 zavazadlo do 23 kg. Standardní tarif „Economy“ pak 2 zavazadla do 23 kg každého z nich.

 

 

Nákup letenek

Letenky Kenya Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V ČR nemá Kenya Airways přímé zastoupení. Nejbližší kancelář je v Německu.
Tel: +496-98-6799086

Služby

Na vnitrostátních nebo regionálních spojích je k dispozici menší občerstvení v ceně. Při dálkových letech je v rámci ceny letenky teplé jídlo (1-2 dle vzdálenosti/délky letu), včetně alkoholických nápojů.

Palubní in-flight entertaiment je k dispozici obvykle jen na dálkových linkách a nových strojích typu Boeing 737-700 a 737-800. Pokud víte, že poletíte starším strojem (vnitrostátní a regionální spoje), doporučujeme si vzít sebou knížku a nabitý mobil.

Online check-in ze využít v rozmezí 30 až 2 hodiny před odletem.


Na vybraných letech je také možné si za příplatek dokoupit sedačku Economy Comfort.

Destinace

Z hlavního přístavu Kenya Airways v Nairobi směřují letadla do evropských destinací jakými jsou Amsterdam (AMS), Londýn (LHR), Paříž (CDG), Řím (FCO), Ženeva (GVA). Dále se s aerolinkou můžete podívat např. do Mahé (SEZ) na Seychelách, Antananariva (TNR) na Madagaskaru  nebo na Mauritius (MRU). V Asii je to pak indická Bombaj (BOM), thajský Bangkok (BKK) a čínské Guangzhou (CAN). Na západ od Afriky má Kenya Airways také jednu destinaci, a to americký New York (JFK).

Flotila

Boeing 777-300ER, 777-200ER, 767-300ER, 737-800, 737-700, 737-300, 787-8 a Embraer 190 AR a 170 LR

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)