Letiště Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Letiště Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Mezinárodní letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK) je jedním z největších letišť v jihovýchodní Asii a také na světě. Míří sem hlavně mezinárodní lety, vnitrostátní lety míří na letiště Don Mueang (DMK). Svou základnu zde mají aerolinky Bangkok Airways, K-Mile Air, Thai Airways International a Thai Smile. V roce 2019 letištěm prošlo více než 65,4 milionů cestujících.

Letenky do Bangkoku

Z Prahy (PRG) se do Bangkoku na přímých letech zatím nelétá. Průměrná cena letenky z Prahy do Thajska s jedním přestupem, na křídlech například Qatar Airways nebo Turkish Airlines, se pohybuje okolo 18 000 Kč. Levné letenky do Thajska nejčastěji ulovíte z okolních letišť, z Prahy se zřídkakdy pohybují pod hranicí 15 000 Kč. Délka letu do Bangkoku začíná na 13 hodinách, dle délky přestupu.

Do Bangkoku se však přímo létá z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Thajska rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště Bangkok

  Doprava ve dne

  Vlak

  Z nejnižšího patra letiště se dostanete vlakem (Airport Rail Link Train – ARL) během 30 minut (jezdí každých 12-15 minut) na zastávku Phaya Thai, odkud můžete dále pokračovat metrem. Jízdenka na vlak vychází okolo 45 THB (cca 30 Kč) – pozor, dá se platit pouze v hotovosti. Vlak jezdí od 6:00 do půlnoci. Na každý dopravní prostředek si kupujete jízdenku zvlášť, nic jako městská integrovaná doprava v Bangkoku neexistuje.

  Autobus

  Na autobusový terminál vás z letiště odveze kyvadlový autobus, který jezdí 24 hodin denně a vyjde vás na 35 THB (asi 22 Kč).

  Z letiště Bangkok Suvarnabhumi jezdí několik autobusových linek do následujících destinací:

  • 549 – Minburi;
  • 550 – Happy Land;
  • 551 – Victory Monument;
  • 552 – vlakové nádraží On-Nut;
  • 553 – Samut Prakan;
  • 554 – letiště Don Muang (expresní linka);
  • 555 – Rangsit (expresní linka);
  • 556 – autobusový terminál Southern Bus Terminal (expresní linka);
  • 557 – Wongwien Yai;
  • 558 – Central Rama 2
  • 559 – Future Park Rangsit.

  Většina autobusů jezdí mezi 6:00 a 20:00.

  Máte-li namířeno do provincie Pattaya, využijte autobusové linky 389. do provincie Talad Rong Kluea vás odveze autobus 390 a do NongKhai jezdí linka 825.

  Taxi

  Nejpohodlněji se z letiště Bangkok dostanete taxíkem. Nejdříve si vyzvedněte pořadové číslo u příslušného automatu a poté pokračujte do příslušné řady. Cena se pohybuje od 400 Kč, ovšem v době vysoké poptávky může být cena klidně trojnásobná. Pozor – většinou se dá platit pouze v hotovosti řidiči. Alternativně využijte společnosti Grab, která je obdobou známého Uberu.

  Půjčené auto

  Na letišti v Bangkoku se nachází pobočky několika autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Thajsku si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách se svezete autobusem na autobusové nádraží v Bangkoku. Doporučujeme však využít spíše taxi nebo Grab.

  Přestup na letišti

  Ačkoliv letiště Bangkok Suvarnabhumi patří mezi jedno z největších na světě, tak orientace zde naštěstí není tak složitá. Letiště se skládá totiž pouze z 1 velkého terminálu, který je rozdělen na mezinárodní a vnitrostátní haly. Celá letištní budova se rozkládá na 7 patrech, kdy každé je určené pro něco jiného: přílety jsou na 4. patře, odlety na 2. patře a hromadná doprava na 1. patře.

  Ať už budete přestupovat na vnitrostátní nebo mezinárodní let, tak počítejte s tím, že budete muset projít opět pasovou kontrolou. Minimální doporučený čas na přestup na letišti Bangkok Suvarnabhumi je 1 hodina.

  Pokud máte let z druhého bangkokského letiště Don Mueang, dostanete se na toto letiště kyvadlovou dopravou (terminal-to-terminal) zdarma. Jezdí každých cca 20 – 60 min (dle stavu dopravy) a cesta trvá cca 1 – 2 hodiny (dle dopravní situace). Počítejte s tím, že cesta může trvat i déle, pokud dojde k nějakým nečekaným událostem, tudíž si vyhraďte dostatek času na přestup. Nezapomínejte na to, že přestup není garantovaný a pokud se někde zpozdíte, tak vám navazující letenka propadá. V tomto případě si na přestup nechte alespoň 4 hodiny.

  Během dlouhého přestupu využijte komfortu některého z letištních salónků. Pokud vás čeká přestup přes noc, mrkněte na možnosti letištního hotelu Novotel.

  Letiště Bangkok Suvarnabhumi naštěstí patří k těm, co jsou „sleep-friendly“. Pokud máte delší přestup v Bangkoku a nechcete utrácet peníze za postel v hotelu, existuje několik míst, kde se můžete na letišti relativně pohodlně a klidně vyspat (užitečné rady o spaní na letišti naleznete u nás v článku).

  Další užitečné tipy

  Na letišti Bangkok Suvarnabhumi se nachází několik duty-free obchodů, obchodů s módou, obchodů s doplňky a další. Hlad utišíte v některém z desítek restaurací, fastfoodů či kaváren.

  Přesná adresa letiště: 999 Soi Mu Ban Nakhon Thong 1, Nong Prue, Bang Phli District, Samut Prakan 10540, Thajsko

  Letiště Bangkok je otevřeno 24 hodin denně.

  Informace o příletech a odletech na letiště Bangkok Suvarnabhumi najdete na webových stránkách letiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)