Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)

Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Mezinárodní letiště Bangkok Suvarnabhumi patří mezi jedno z největších letišť na světě. Je největším letištěm Thajska a často je používáno jako vstupní brána do všech zemí Jihovýchodní Asie. Od roku 2006, kdy bylo otevřeno, nahradilo původní bangkokské letiště Don Mueang, které je nyní převážně používáno pro vnitrostátní lety, zatímco Suvarnabhumi přijímá téměř všechny lety mezinárodní. Je sídlem několika aerolinek jako je Bangkok Airlines, Thai Airways apod.

Letenky do Bangkoku

Jelikož se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Asii, létá sem téměř jakákoliv normální aerolinka Evropy. Průměrná cena za letenky z Prahy na letiště Bangkok Suvarnabhumi se pohybuje okolo 13 tisíc, v akci vychází letenky klidně okolo 10 tisíc. Časté akce bývají s aerolinkami Ukraine Airlines nebo Qatar Airways (akce od nich jsou sice trošku dražší, ale platíte si zde za komfort a pohodlí u jedné z TOP aerolinek současnosti). Akce letenek do Thajska sledujte u nás

Doprava do centra

Doprava ve dne

Možností, jak se dopravit z letiště Bangkok Suvarnabhumi do centra, je poměrně dost:

  1. vlakem a metrem (nejlepší). Z nejnižšího patra letiště se dostanete vlakem (Airport Rail Link Train – ARL) během 30 minut (jezdí každých 12-15 minut) na zastávku Phaya Thai, odkud můžete dále pokračovat metrem. Jízdenka na vlak vychází okolo 45 THB (cca 35 Kč) – pozor, dá se platit pouze v hotovosti. Vlak jezdí od 6:00 – 23:55. Na každý dopravní prostředek si kupujete jízdenku zvlášť, nic jako městská integrovaná doprava v Bangkoku neexistuje.
  2. autobusem. Autobus sice jezdí v Bangkoku kamkoliv jen pomyslíte, ale počítejte s tím, že si v dopravním prostředku chvilku pobudete. Dopravní situace je opravdu strašná a je třeba počítat s častými a všudypřítomnými zácpami – proto tuto variantu moc nedoporučujeme. Cena se pohybuje od 60 THB (45 Kč), většina autobusů jezdí od 6:00-20:00.
  3. taxíkem (nejpohodlnější). Jedná se asi o nejpohodlnější dopravu, ovšem také nejdražší. Cena se pohybuje od 400 Kč, ovšem v době vysoké poptávky může být cena klidně trojnásobná.  Pozor – většinou se dá platit pouze v hotovosti řidiči.
  4. Uberem. Jedná se o poměrně oblíbenou a čím dál tím více rozšířenou možnost dopravy celkem v JV Asii. Cena se pohybuje od 200 Kč.

Doprava v noci

Pokud přiletíte v noci, tak se bohužel z letiště veřejnou dopravou nedostanete a budete muset využít taxi nebo Uber. Jimi se můžete přiblížit na nějakou zastávku nočního autobusu a dále pak pokračovat veřejnou dopravou.

Přestup na letišti

Ačkoliv letiště Suvarnabhumi patří mezi jedno z největších na světě, tak orientace zde naštěstí není tak složitá. Letiště se skládá totiž pouze z 1 mega terminálu, který je rozdělen na mezinárodní a vnitrostátní haly. Celá letištní budova se rozkládá na 7 patrech, kdy každé je určené pro něco jiného (1. patro – transport, 2. patro – přílety, 4. patro – odlety, atd.)

Ať už budete přestupovat na vnitrostátní nebo mezinárodní let, tak počítejte s tím, že budete muset projít opět pasovou kontrolou. Pokud přestupujete na let vnitrostátní, tak bude třeba s největší pravděpodobností si vyzvednout zavazadlo a znovu se chek-inovat. Vše se odvíjí od toho, s jakými společnostmi letíte.

Pokud máte navazující let s nějakou asijskou nízkonákladovou společností, tak s největší pravděpodobností budete odlétat z druhého bangkokského letiště Don Mueang. Na toto letiště se dostanete kyvadlovou dopravou (terminal-to-terminal) zdarma. Jezdí každých cca 20 – 60 min (dle stavu dopravy) a cesta trvá cca 1-2 hodiny (dle dopravní situace). Počítejte s tím, že cesta může trvat i déle, pokud dojde k nějakým nečekaným událostem, tudíž si vyhraďte dostatek času na přestup. Nezapomínejte na to, že přestup není garantovaný a pokud se někde zpozdíte, tak vám navazující letenka propadá.

Určitě bychom volili min. 4 hodiny na přestup.

Další užitečné tipy

Letiště Bangkok Suvarnabhumi naštěstí patří k těm, co jsou „sleep-friendly“. Pokud máte delší přestup v Bangkoku a nechcete utrácet peníze za postel v hotelu, existuje spoustu míst, kde se můžete na letišti relativně pohodlně a klidně vyspat (užitečné rady o spaní na letišti naleznete u nás v článku).

Případně u letiště je 200 m vzdálen Novohotel Suvarnabhumi Airport.

Přesná adresa letiště: 999 Soi Mu Ban Nakhon Thong 1, Nong Prue, Bang Phli District, Samut Prakan 10540, Thajsko

Informace o příletech a odletech na letiště Bangkok Suvarnabhumi najdete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 7. 11. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)