Seychely (SEZ)

Seychely (SEZ)

Mezinárodní letiště Seychely se nachází na hlavním seychelském ostrově Mahe, cca 10 km od hlavního města Victoria. Je hlavním sídlem pro aerolinku Air Seychelles.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 11 km
  • Oficiální web letiště seychellesairports.sc

Letenky dna Seychely

Nejlevněji letenky z Prahy na Seychely vychází se švýcarskou aerolinkou Swiss Air Lines, případně Air France. Často mívají akce s přestupem v Curychu nebo v Paříži a to od 12 tisíc Kč včetně odbaveného báglu.
Pokud letenky budete kupovat na přesný termín a nebo mimo akční nabídky, tak se cenově můžete dostat až na 18 – 20 tisíc Kč.

Letenky rezervujte u nás v rezervačním systému.

Doprava do centra

Dá se říct, že jedinou možností, jak se dostat z letiště pomocí veřejné dopravy, je místní autobus. Jezdí od 5:00 – 20:00. Cesta do hlavního města Victoria trvá cca 45 minut, na sever ostrova cca 90 minut (je třeba změnit autobus) a na jih ostrova cca 60 minut. Jízdenka se pohybuje okolo 0,35 – 0,75 €/cestu (podle toho, zda preferujete autobus s klimatizací, nebo stačí klasický bez A/C).

Nejvíce využívaná doprava na Seychelách je půjčeným autem. Doporučujeme tedy půjčit si auto rovnou na letišti a ušetřit si tak trable s dopravou z/na letiště. Auto si rezervujte v naší autopůjčovně.

Přestup na letišti

Z letiště Seychely je možné pokračovat na menší seychelský ostrůvek – Praslin. Na tento ostrov se létá od 5:00 – 11:00 každý den v intervalu 30 minut. Let trvá pouhých 15 minut. Na přestup si vyhraďte alespoň 1 hodinu.

Letiště je mrňavé, Domestic terminal, odkud jsou operovány lety na Praslin, se nachází kousek od mezinárodního terminálu. Rozhodně nemusíte mít obavy, že se na tomto letišti ztratíte.

Další užitečné tipy

Víza nejsou potřeba, pokud neplánujete na seychelských ostrovech pobýt déle jak 3 měsíce. Jediné, co musíte splňovat, tak musíte mít platný cestovní pas, rezervované ubytování a zpáteční letenku.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Seychely najdete na oficiálním webu letiště.

Přehled, jaké aerolinky a kdy přesně přilétají na Seychely, si můžete prohlédnout v tomto seznamu.

Úschovna zavazadel se nachází v 1. patře Domestic terminal. Cena za zavazadlo na 1 den se pohybuje okolo 10 €.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)