Letiště Seychely – Mahé (SEZ)

Letiště Seychely – Mahé (SEZ)

Mezinárodní letiště Seychely (SEZ) se nachází na ostrově Mahé nedaleko hlavního města Victoria. Slouží jako hlavní vstupní brána na oblíbené souostroví a létají sem jak dálkové lety, tak i vnitrostátní lety na sousední ostrov Praslin. Svou základnu zde má aerolinka Air Seychelles. V roce 2019 letištěm prošlo více než 1,2 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 11 km
 • Oficiální web letiště seychellesairports.sc

Letenky na Seychely

Z Prahy (PRG) se na Seychely přímo nelétá, letenky pořídíte s minimálně jedním přestupem – nejčastěji u aerolinky Emirates s přestupem v Dubaji (DXB), Qatar Airways s přestupem v Dauhá (DOH) či s Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu (IST).

Cena letenky z Prahy na Seychely se pohybuje okolo 20 tisíc Kč, levné letenky okolo 15 tisíc Kč pořídíte zpravidla s odletem z Vídně (VIE) nebo Mnichova (MUC). Doba letu z Prahy na letiště Seychely s jedním přestupem je asi 12 hodin.

Ze střední Evropy operuje přímé lety na Seychely pouze aerolinka Condor z Frankfurtu (FRA), a to sezónně.

  Letenky na Seychely na ostrov Mahé rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava do centra

  Doprava ve dne

  Autobus

  Jedinou možností, jak se dostat z letiště Seychely pomocí veřejné dopravy, je místní autobus. Ten jezdí z letiště do několika destinací po celém ostrově. Do hlavního města Victoria jezdí linky 1 – 9, a to mezi 5:15 a 18:00. Máte-li namířeno na západní pobřeží ostrova Mahé do města Anse Boileau, využijte linky 9 a do Anse Royale vás odvezou autobusy 5 a 6. Detailní jízdní řády najdete na oficiálních stránkách dopravní společnosti. Aktuální informace o příjezdech a odjezdech autobusí najdete také v mobilní appce.

  Cesta do hlavního města Victoria trvá cca 45 minut, na sever ostrova cca 90 minut (je třeba přestoupit) a na jih ostrova cca 60 minut. Jízdenka se pohybuje okolo 7 rupií za cestu (asi 12 Kč). Mějte na paměti, že s velkým zavazadlem vás řidič nemusí do autobusu přijmout.

  Půjčené auto

  Nejpohodlnější je půjčit si auto a vyrazit po ostrově Mahé po vlastní ose. Své pobočky má na letišti Seychely hned několik autopůjčoven. Perfektní káru pro svou dovolenou na Seychelách si rezervujte v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Další z možností je využít i taxíků, které vás ale nevyjdou levně. Uber ani Bolt na Seychelách nefungují.

  Doprava v noci

  Pokud se na letišti Mahé ocitnete v noci, budete si muset vzít taxík, případně se dopravit půjčeným autem.

  Přestup na letišti

  Z letiště Seychely je možné pokračovat na menší seychelský ostrůvek Praslin. Na tento ostrov se létá od 5:00 – 23:00 každý den v intervalu 30 minut a let trvá pouhých 15 minut. Na přestup si vyhraďte alespoň 1 hodinu.

  Letiště je velmi malé, terminál pro vnitrostátní lety, odkud jsou operovány lety na Praslin, se nachází kousek od mezinárodního terminálu. Rozhodně nemusíte mít obavy, že se na tomto letišti ztratíte. Na vnitrostátním terminálu najdete sprchy, úschovu zavazadel i salónek (cena za vstup začíná na 50 USD).

  Další užitečné tipy

  Na letišti najdete pár obchodů se suvenýry, Burger King, pekárnu a kavárnu.

  Víza nejsou potřeba, pokud neplánujete na seychelských ostrovech pobýt déle jak 3 měsíce. Jediné, co musíte splňovat, tak musíte mít platný cestovní pas, rezervované ubytování a zpáteční letenku.

  Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Seychely najdete na oficiálním webu letiště.

  Úschovna zavazadel se nachází v 1. patře vnitrostátního terminálu. Cena za zavazadlo na 1 den se pohybuje okolo 10 €.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 27. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)