Air China

Air China

Air China (CA), sídlící v Pekingu, je národní leteckou společností Čínské lidové republiky. Své základny má na pekingském letišti Capital (BJS) a v Čcheng-tu (CTU). Založena byla roku 1988. Air China přepraví svými 450+ letadly více než 100 milionů cestujících ročně do 200+ světových destinací a patří tak mezi tři největší čínské letecké společnosti.
  • Příruční zavazadlo klasický příručák s max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnostním limitem 5 kg
  • Občerstvení ZDARMA
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airchina.com

Online check-in a seating

Online check-in je dostupný pouze u vybraných destinací, odbavení na letištní přepážce je zdarma.

Včasné zvolení preferovaného sedadla podléhá poplatku od 15 USD, dle sedadla a destinace. Při online check-inu si můžete zvolit sedadlo zdarma.

Naše recenze

Průměrná aerolinka, nic speciálního. Dostává se jí veliké oblibě především díky extra nízkým cenám za letenku z Vídně nebo Mnichova do JV Asie, nevýhodou (nebo výhodou?)  jsou dlouhé přestupy na území Čínské lidové republiky, zpravidla v Pekingu či Šanghaji.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 5 kg. Cestující ve „first a business class“ mohou mít dvě příruční zavazadla, každé o hmotnosti max. 8 kg.

V ceně letenky je zahrnuto 23kg odbavené zavazadlo pro mezinárodní lety a 20kg pro vnitrostátní lety (v případě Economy class). Letenky vystavené ve „First class“ zahrnují 40kg pro vnitrostátní a dvě 32kg zavazadla pro mezinárodní lety, ty v „business class“ pak 30kg pro vnitrostátní a dvě 23kg zavazadla pro mezinárodní lety.

Nákup letenek

Letenky od Air China kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka: +80 086 100 999; po-ne; 7-23 hod.

Kontaktujte aerolinku Air China přes email.

Služby

Na krátkých linkách dostanete malý snack. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení, k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na vybraných letištích můžete při dlouhém přestupu požádat o hotel zdarma.

Destinace

Do České Republiky Air China nelétá. Letět na jejích křídlech můžete z letišť v blízkosti českých hranic: Budapešť (BUD), Berlín (TXL), Dusseldorf (DUS), Frankfurt (FRA), Mnichov (MUC), Varšava (WAW), Vídeň (VIE).

V nabídce naleznete širokou škálu destinací v Číně, JV Asii, Austrálii…

Flotila

Air China využívá následující letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A350, Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)