Sandefjord

Oslo – Torp Sandefjord (TRF)

Letiště Torp se nachází v městečku Sandefjord přibližně 106 km jižně od Osla. Na letiště létají výhradně jen nízkonákladové společnosti, jedinou výjimku tvoří aerolinka KLM. Od 0:30 do 4:30 je letiště uzavřeno. 
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 106 km
  • Oficiální web letiště torp.no

Letenky do Osla

Letiště Torp se nachází v městečku Sandefjord přibližně 106 km jižně od Osla. Na letiště létají výhradně jen nízkonákladové společnosti, jedinou výjimku tvoří aerolinka KLM, která odtud operuje pravidelnou linku do Amsterdamu. Aerolinka Wideroe má zde svou bázi. Přímé letové spojení z Prahy neexistuje, na Oslo – Torp Sandefjord se bez přestupu dostanete téměř ze všech polských letišť nebo Vídně. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 1 500 Kč, není však problém ulovit zpáteční letenku i za 500 Kč. Doba letu z Vídně se pohybuje kolem 2 hodin a 5 minut.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejlevnějším způsobem jsou soukromé mikrobusy polských společností (např. Polskibuss), které zajišťují především návaznou dopravu z/na letiště k linkám Wizz Air z polských destinací. Po příletu zkuste oslovit pár řidičů, pokud budou mít volné místo, vezmou vás.  Jednosměrná jízdenka do Osla vyjde na cca 200 NOK.

Dalším způsobem je autobus Torp Ekspressen, který jezdí do Osla přímo k hlavnímu nádraží. Cesta vás vyjde na 240 NOK a zabere 105 minut.

Třetím způsobem je vlak, který jezdí z přilehlé stanice, na níž se zdarma dostanete kyvadlovým autobusem. Vlak jezdí v intervalu cca 20 minut od 4:30 do 23:30. Cesta vám zabere 2 hodiny a vyjde vás na 149 NOK.

Doprava v noci

Letiště se na noc zavírá, poslední spoj odjíždí ve 22:03, první pak v 5:29. Z centra odjíždí poslední spoj v 0:40, první pak v 5:39.

Přestup na letišti

Letiště je velmi malé a přizpůsobené co nejrychlejšímu procesu odbavení. Od opuštění letadla budete před terminálem do 5 minut. Pokud zde budete přestupovat, 15 minut vám určitě v klidu postačí. Letiště je od 0:30 do 4:30 uzavřeno. 

Další užitečné tipy

Wi-fi je zdarma a neomezená.
Úschovna zavazadel zde není k dispozici. Možné však je si po předchozí emailové domluvě uschovat zavazadlo v Servis centru letiště.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

 

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 1. 4. 2021
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)