Sandefjord

Letiště Oslo – Torp Sandefjord (TRF)

Mezinárodní letiště Oslo Torp Sandefjord (TRF) se nachází nedaleko města Sandefjord v jihovýchodním Norsku, do hlavního města Osla je to 110 km. Míří sem hlavně nízkonákladové aerolinky a svou základnu zde má Winderoe. V roce 2019 letištěm prošlo více než 2 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 110 km
 • Oficiální web letiště torp.no

Letenky do Osla

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Torp Sandefjord na přímých letech nepořídíte. Pokud máte namířeno do norské metropole, doporučujeme využít nabídky společností Eurowings, Norwegianu či SASu na hlavní letiště Oslo Gardermoen (OSL).

Do Osla na letiště Torp Sandefjord se létá přímo z polských letišť:

  Letenky do Osla rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Nejpohodlnějším způsobem je autobus Torp Ekspressen, který jezdí do Osla přímo k hlavnímu nádraží. Cesta vás vyjde na 340 NOK (asi 725 Kč) a zabere zhruba hodinu a půl. Autobus jezdí několikrát denně, první vyráží v 7:20 a poslední ve 22:15 (v závislosti na letovém řádu) – detailní jízdní řád najdete na stránkách společnosti, kde si také koupíte jízdenku předem online.

  Do města Torp vás odveze autobusová linka č. 176, která jezdí před den každých 30 minut mezi časy 5:00 a 23:15. Jízda vás vyjde na 45 NOK (asi 96 Kč). Z Torpu poté jezdí autobusové linky ve směru na Oslo či na jih.

  Vlak

  Třetím způsobem je vlak, který jezdí z přilehlé stanice, na níž se zdarma dostanete kyvadlovým autobusem. Vlak jezdí v intervalu cca 20 minut od 4:43 do 23:16. Cesta do centra Osla vám zabere 2 hodiny a vyjde vás na 234 NOK (asi 500 Kč).

  Půjčené auto

  Na letišti Torp Sandefjord má své pobočky několik autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Norsku najdete v naší autopůjčovně. 

  Taxi

  Stání taxíků najdete před příletovou halou. Pomocí nich se dostanete do libovolné destinace.

   

  Doprava v noci

  Letiště se na noc zavírá, poslední spoj odjíždí ve 22:03, první pak v 5:29. Z centra Osla odjíždí poslední spoj v 0:40, první pak v 5:39.

  Přestup na letišti

  Letiště je velmi malé a přizpůsobené co nejrychlejšímu procesu odbavení. Od opuštění letadla budete před terminálem do 5 minut. Pokud zde budete přestupovat, 15 minut vám určitě v klidu postačí. Letiště je od půlnoci do 4:15 uzavřeno. 

  Na letišti se nenachází žádný letištní salónek ani hotel.

  Další užitečné tipy

  Na letišti Torp Sandefjord najdete jeden duty-free obchod, jednu kavárnu, jedno bistro a jednu restauraci, dále se zde nachází obchod Point, kde seženete základní potraviny.

  Hotovost si vyberete v některém ze 5 letištních bankomatů.

  Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

  Ztratíte-li nějaké zavazadlo či osobní věc, mrkněte se do registru ztrát a nálezů.

  Mapu letiště Torp Sandefjord najdete na oficiálních stránkách.

   

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 24. 10. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)