Easyjet se vrátí do Prahy v červenci
19.6.2020

Easyjet se vrátí do Prahy v červenci

Britský nízkonákladový dopravce Easyjet spustil malou část svých vnitrostátních i mezinárodních letů. EasyJet dnes také oznámil, že se brzy vrátí do Prahy! 

Britská nízkonákladová společnost Easyjet se pomalu začíná vracet do oblak. Od 15. června aerolinka obnovila omezený počet vnitrostátní i mezinárodních letů především z Velké Británie, Francie, ale také i z Ženevy, Lisabonu, Porta nebo Barcelony. Do oblak se tak vrací po téměř 3 měsících, neboť její letadla byla odstavena již od 20. března.

Easyjet obnovuje lety do Prahy

Mezi řadu dopravců, jež obnovují lety na pražské ruzyňské letiště, se dnes přidal i Easyjet. Provoz svých linek zahájí během třetího červencového týdne. Oficiálně se easyJet vrátí do Prahy 13. července na pravidelné lince z Amsterdamu. První spojení budou obnovována následovně:

Amsterdam 🇳🇱        od 13. července
Manchester 🇬🇧        od 16. července
Edinburgh 🇬🇧           od 17. července
Milán 🇮🇹                      od 18. července

Postupně by se pak měly přidávat i přímé linky do dalších destinací jakou je třeba Basilej, Benátky, Neapol, Bristol a Londýn (Gatwick). S těmi se však, podle rezervačního systému, počítá až na přelomu července a srpna. Vše ovšem záleží na vývoji aktuální koronavirové situace v daných destinacích a u nás.  Lety budou zajišťovány letouny typu A320 Family, kterých aerolinka provozuje 334.

Pražské letiště se opět začíná probouzet k životu. Kromě Easyjetu zde obnovují provoz například polský LOT, Norwegian, British Airways, Lufthansa a další. V současné době jsou odtud v provozu linky do Frankfurtu, Vídně, Amsterdamu, Mnichova, Budapešti, Paříže a takto bychom mohli ještě chvíli jmenovat. Letiště Václava Havla letos také očekává rekordní propad počtu odbavených cestujících. Předběžný průzkum odhaduje počet přilétávajících a odlétávajících cestujících na 5 000 000 osob. Pro porovnání, minulý rok prošlo pražským letištěm nad 17 800 000 cestujících.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)