Jižní Amerika: z Amsterdamu do Chile po celý rok
24.2.2022

Jižní Amerika: z Amsterdamu do Chile po celý rok

7 617

O této nabídce

Hóóódně zajímavou nabídku si pro cestovatele ve svém rezervačním systému připravila německá aerolinka Lufthansa. Zpáteční letenky z Amsterdamu do jihoamerického Chile za naprosto parádní cenu 7 617 Kč! Termíny letenek do Santiaga de Chile jsou za uvedenou cenu dostupné na relativně velké množství termínů napříč kalendářní rokem 2022 (s výjimkou letních prázdnin). Tarif „Economy Basic“ navíc v tomto případě obsahuje také odbavené zavazadlo! Cena je to extrémně lákavá, ale spíše doporučujeme koukat po letenkách během středoevropského podzimu (jaro v Chile), a to především kvůli aktuálně pomalu končícímu létu na jižní polokouli a také stále poměrně přísným vstupním podmínkám do země, které by se do té doby mohly změnit k lepšímu.

Cestou do Jižní Ameriky vás čeká jeden přestup ve Spojených státech amerických (konkrétně v Houstonu) na křídlech United Airlines. Zpáteční routing pak bude obsahovat přestupy dva: některé kombinace jsou trasovány přes brazilské Sao Paulo (let operovaný LATAMem) a švýcarský Curych (se Swiss Int. Air Lines), zatímco jiné přes Panamu (Copa Airlines) a německý Frankfurt (Eurowings Discover), kde lze cestu teoreticky předčasně ukončit.

Podmínky pro cestování

Cesta do Chile

Chile je z hlediska byrokratické náročnosti samotné cesty momentálně jednou z těch přísnějších zemí. Za účelem cestování do této jihoamerické země bude nutné disponovat negativním test, dokladem o očkování (ideálně vč. „boosteru“ a jeho verifikací příslušným chilským orgánem), vyplněným formulářem a cestovním pojištěním

Kompletní vstupní podmínky, užitečné odkazy (nejen na formuláře) a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Chile“.

PS: Doporučujeme vybírat spíše podzimní (z hlediska počasí v Chile naopak jarní) termíny, kdy by již podmínky pro cestování mohly být snadnější. 🙂

Přestup v USA

Minimálně v jednom směru vás vždy čeká cesta přes území Spojených států amerických. I kvůli pouhému tranzitu přes Houston je nutné splnit také tamější podmínky vstupu. Mezi ně aktuálně patří očkovací certifikát + negativní test + formulář + elektronická registrace ESTA. Kompletní informační servis ohledně podmínek cestování do USA naleznete na naší stránce „Koronavirus v USA“.

Návrat do ČR

Od 15. února 2022 začala platit nová pravidla návratu do České Republiky. Cestovatelé s očkovacím certifikátem / dokladem o prodělání nemoci vyplňují pouze příjezdový formulář. Ostatní cestovatelé musí vždy předložit negativní test a  další podmínky záleží na zemi, odkud se ČR vracejí.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Lufthansa
 • Zavazadla: 1 ks odbaveného á 23 kg + příručák á 8 kg
 • Dostupnost: březen – prosinec 2022 (s výjimkou letních prázdnin)
 • Příkladové termíny:
  • 14. – 28. 3.
  • 13. – 27. 4.
  • 6. – 20. 5.
  • 4. – 18. 6.
  • 6. – 20. 9.
  • 30. 10. – 13. 11.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Proč vyrazit do Chile?

Rozervaná skaliska mohutných And, tyrkysová jezírka omývající křišťálový ledovec. Lamy pasoucí se v nespoutané krajině, ladné a svobodné. Oranžové a rudé písky pouště Atacama zdobené solnými pláněmi, jak kdyby pokryté sněhem. Lesy a pralesy se zvukovou kulisou zurčení potůčků a burácení vodopádů, scenérie, které svou krásou rozbrečí i nejtvrdšího dobrodruha. Tak na co ještě čekáte? Popadněte krosny, obujte pohory a vydejte se do Chile, na dechberoucí konec světa.

Přískoky do Amsterdamu

Přískoky do nizozemské metropole pořídíte relativně snadno. Aktuálně můžete vybírat především z nabídky tamějšího vlajkového dopravce KLM, který trasu z Prahy do Amsterdamu operuje 3–4× každý den. Na trase létá také nízkonákladová aerolinka easyJet a s příchodem letního letového řádu v závěru března se na trase z Prahy do Amsterdamu plánují vrátit také České aerolinie.

Pokud budete cestovat nalehko, pořídíte zpáteční letenku do Amsterdamu za ceny oscilující kolem 2 tisíc Kč. V případě preference cestování s odbaveným zavazadlem počítejte s cenou kolem 4 tisíc Kč za zpáteční letenku.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Amsterdamu do Santiaga de Chile za 7 617 Kč

Jižní Amerika: z Amsterdamu do Chile po celý rok


Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Eurowings

LATAM Airlines

Lufthansa

Swiss International Air Lines

United Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)