Copa Airlines

Copa Airlines

Copa Airlines (CM) neboli Compañía Panameña de Aviación je vlajkovou leteckou společností Panamy. Společnost sídlí v hlavním městě Panama City a leteckou základnu má tamtéž na mezinárodním letišti Tocumen (PTY). Aerolinka byla založena roku 1944. Dnes se svými 75 letadly Copa Airlines létá do více než 80 destinací v Jižní i Severní Americe.

Letecká společnost je členem aliance Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 56 × 36 × 26 cm s hmotností až 10 kg a k tomu menší zavazadlo až 43 × 25 × 22 cm
  • Občerstvení voda zdarma, lehké občerstvení zdarma na dlouhých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.copaair.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

V případě letenek vystavených v tarifu „Basic“ je seating zpoplatněn a poplatek za výběr sedadla začíná na 10 €. Letenky vystavené ve vyšších tarifech mají seating zahrnut v ceně.

Naše recenze

Poměrně dobrá aerolinka se skvělým spojením po celé Americe a rychlými přestupy, ideální na přelety po karibské oblasti. Na své linky nasazuje nová letadla vybavená obrazovkami s filmy a hudbou, a to i na regionální linky. Nevýhodou je podprůměrné občerstvení, vysoké ceny a často nefunkční online check-in.

Zavazadla

V ceně každé letenky jsou dvě příruční zavazadla – větší o rozměrech až 56 × 36 × 26 cm a hmotnosti až 10 kg a menší o rozměrech až 43 × 25 × 22 cm a neomezené hmotnosti.

Odbavené zavazadlo o hmotnosti až 23 kg podléhá při tarifu Basic poplatku 30 USD na mezinárodním letu a 20 USD na vnitrostátním letu. Vyšší tarify vždy obsahují alespoň jedno 23kg zavazadlo v ceně letenky. Cestujícím business class budou bezplatně přepravena dvě odbavená zavazadla, každé o hmotnosti až 32 kg.

Nákup letenek

Letenky Copa Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +507 217 2672 každý den od 5 do 23 h EST. Obrátit se můžete také na německou pobočku Copa Airlines na telefonním čísle +49 611 26767 70 – vyhnete se tak poplatkům za hovor do zahraničí.

Aerolinku můžete kontaktovat také skrze Facebook Messenger, věnovat se vám bude virtuální asistentka Ana. Tato služba je dostupná pouze ve španělštině.

Služby

Na všech letech je k dispozici balená voda, na letech delších 1,5 hodiny se podává také lehký snack. V business class se podává občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje na všech letech.

Na dálkových letech je k dispozici palubní zábava s nabídkou filmů, seriálů a hudby. Na palubách vybraných letadel se můžete bezplatně připojit ke Copa Showpass, který přináší filmy, seriály a hudbu přímo do vašeho mobilního zařízení.

Destinace

Tato aerolinka létá ze své základny v Panama City (PTY) do více než 80 destinací ve více než 30 zemích Latinské a Severní Ameriky. Ve svém portfoliu má například Bogotu (BOG), Cancún (CUN), Guatemala City (GUA), Havanu (HAV), Miami (MIA), Orlando (MCO), Punta Canu (PUJ), San José (SJO), Santiago (SCL) a mnoho dalších.

Flotila

Panamské aerolinie létají s unifikovanou flotilou letadel Boeing 737, a to ve verzi 800, MAX 8, MAX 9 a MAX 10.

Chcete vědět více o flotile Copa Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)