logo LATAM

LATAM Airlines

LATAM Airlines (LA), neboli LAN a TAM, je největší jihoamerická aerolinka! Založena byla v roce 2012, kdy vzešla ze spojení dvou velkých dopravců: chilského LAN (kromě Chile má dceřiné spol. v Ekvádoru, Kolumbii atd. – dnes LATAM Chile) a brazilského dopravce TAM (dnes LATAM Brasil). Vznikl tak nadnárodní dopravní obr, který pokrývá nejen celou Latinskou Amerika, ale i ostatní kontinenty.

V minulosti byl LATAM součásti aliance One World, kterou ale v květnu 2020 opustil. Zároveň od roku 2019 postupně navazuje hlubší  spolupráci s americkou Deltou. V roce 2020 byl ukončen provoz dceřiné společnosti LATAM Argentina.

  • Příruční zavazadlo klasické příruční zavazadlo v ceně (55 × 35 × 25 cm); s výjimkou tarifu "Basic" (u letů po Jižní Americe) – zde jen malé příruční zavazadlo (45 × 35 × 20 cm)
  • Občerstvení mezinárodní long-haul lety = kompletní teplé menu; krátké mezinárodní lety = studené menu; vnitrostátní lety = není v ceně (lze dokoupit za příplatek)
  • Hodnocení
  • Oficiální web LATAM.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 75 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je v případě nákupu letenek v nízkých tarifech zpoplatněný. Na bezplatný výběr sedadla mají nárok pouze cestovatelé s letenkami vystavenými ve vyšších tarifech.

Naše recenze

LATAM Airlines si udržuje velmi dobrou pověst jak v rámci letů po Latinské Americe, tak i na interkontinentálních spojích. Cenově jej mnohdy „válcuje“ konkurence, ale kvalitativně a kvantitativně má často výrazně navrch. Díky své rozsáhlé síti v rámci Latinské Ameriky pokrývá stovky destinací. S jednou letenkou tedy můžete obsáhnout jak interkontinentální let z Evropy a ještě na ni navázat všechny další přelety třeba z Chile do Argentiny, do Peru, Ekvádoru a zpět domů z Brazílie. Navíc, pokud to umíte s airpassy jako my, máte v ruce mocný nástroj jak si užít za slušné peníze cestování po jihoamerickém kontinentu.

Zavazadla

Příruční zavazadlo: u tarifu „Basic“ je v ceně pouze 1× malé osobní zavazadlo (kabelka, laptop apod). U tarifu „Promo“, „Light“, „Plus“ a vyšší je v ceně navíc 1 příruční zavazadlo do 10 kg (u „Premium Economy“ nebo „Business“ do 16 kg) a do max. rozměru 55 × 35 × 25 cm.

Odbavené zavazadlo: u tarifu „Promo“, „Basic“ a „Light“ není v ceně – lze objednat za příplatek (cena závisí na trase, mezi 30–60 €/ks a směr), u vyšších tarifů je v ceně 1 ks  s hmotnostním limitem 23 kg.

Nákup letenek

Letenky LATAM Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V ČR zastupuje LATAM Airlines společnost Aeroworld a.s.
Tel: +420 233 312 631
Email: [email protected]

Služby

Na krátkých vnitrostátních letech je možnost objednání jídla předem, v opačném případě dostanete zdarma jen nápoje (přečtěte si více informací). U mezinárodních letů do 3 hodin je obvykle v ceně menší občerstvení (např. muffin, káva apod.) a u delších mezinárodních a interkontinentálních letů jsou v ceně 1–2 teplá jídla (dle délky letu). Systém palubní zábavy je k dispozici u mezinárodních letů a je také zdarma.

Destinace

LATAM Airlines operuji na denní bázi lety do Evropy z několika latinskoamerických metropoli. Ze Santiaga de Chile je provozován let do Madridu (MAD) (s následným prodloužením linky do Frankfurtu (FRA)), z Limy je spojeni s Madridem a Barcelonou (BCN) a brazilské Sao Paulo je propojeno s Milánem (MXP), Londýnem (LHR), Madridem, Barcelonou, Lisabonem (LIS), Paříži (CDG), Tel Avivem (TLV) a Frankfurtem.

Letecká společnost dále provozuje hustou síť letů zejména po celé Jižní Americe: v Brazílii, Chile, Peru, Argentině, Ekvádoru a Kolumbie. Dále spojuje Chile a Brazílii se Střední i Severní Amerikou a Polynésií. Jako jediná letecká společnost na světě LATAM nabízí také lety na Velikonoční ostrov.

Flotila

LATAM Airlines disponuje na poměry v Latinské Americe poměrně moderní základnou. Pro své dálkové lety využívá především letadla typu Boeing 787-8 Dreamliner, Boeing 777 a Airbuss  A350. Regionální a vnitrostátní lety jsou obsluhované ve většině případů stroji Airbus A320, případně A321.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)