LATAM Airlines

Check-in
Online check-in k dispozici 48 h - 75 min. před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma.
logo LATAM
Příruční zavazadlo
U dálkových letenek v ceně. U přeletů po Latinské Americe základní tarif Basic pouze malé osobní zavazadlo, ostatní tarify v ceně.
  • Seating Přednostní výběr míst je u základních tarifu zpoplatněný.
  • Občerstvení Mezinárodní lety trvající 7 hodin a více v ceně kompletní teplé menu. Lety 4,5-7 hodin v ceně jednoduché teplé, nebo studené menu. Kratší mez. lety jednoduché občerstvení. Vnitrostátní lety stravování není v ceně, lze ale zakoupit.
  • Hodnocení
  • Oficiální web LATAM.com

Info o aerolince

LATAM Airlines, neboli LAN a TAM, je jihoamerická aerolinka, která v roce 2012 vzešla ze spojení dvou velkých dopravců chilského LAN (kromě Chile má dceřiné spol. v Ekvádoru, Kolumbii atd.) a brazilského dopravce TAM. Vznikl tak nadnárodní dopravní obr, který pokrývá nejen celou Latinskou Amerika, ale i ostatní kontinenty. V minulosti byl LATAM součásti aliance One World, kterou ale v květnu 2020 opustil a od roku 2019 postupně navazuje hlubší  spolupráci s americkou Deltou.

Naše hodnocení

LATAM Airlines si udržuje velmi dobrou pověst jak v rámci letů po Latinské Americe, tak i na interkontinentálních spojích. Cenově jej mnohdy „válcuje“ konkurence, ale kvalitativně a kvantitativně má často výrazně na vrh. Díky své rozsáhlé síti v rámci Latinské Ameriky pokrývají stovky destinací. S jednou letenkou tedy můžete obsáhnout jak interkontinentální let z Evropy a ještě na ni navázat všechny další přelety třeba z Chile do Argentiny, do Peru, Ekvádoru a zpět domů z Brazílie. Navíc, pokud to umíte s airpassy jako my, máte v ruce mocný nástroj jak si užít za slušné peníze cestování po jihoamerickém kontinentu.

Zavazadla

Příruční zavazadlo: u tarifu Basic je v ceně pouze 1x malé osobní zavazadlo (kabelka, laptop apod). U tarifu Promo, Light, Plus a vyšší je v ceně navíc 1 příruční zavazadlo do 10 kg, u premium economy nebo business do 16 kg a do max. rozměru 55 x 35 x 25 cm.
Odbavené zavazadlo: u tarifu Promo, Basic a Light není v ceně – lze objednat za příplatek (cena závisí na trase, mezi 30-60 EUR/ks a směr), u vyšších tarifů je v ceně 1 ks x 23 kg.

Nákup letenek

Letenky LATAM Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V ČR zastupuje LATAM Airlines společnost Aeroworld a.s.
Tel: +420 233 312 631
Email: informace@discovertheworld.biz

 

Služby

Na krátkých vnitrostátních letech je možnost objednání jídla předem, v opačném případě dostanete zdarma jen nápoje, více lze zjistit zde. U mezinárodních do 3 hodiny je obvykle v ceně menší občerstvení (např. muffin, káva apod.) a u delších mezinárodních a interkontinentálních letů jsou v ceně 1 -2 teplá jídla dle délky letu. Systém palubní zábavy je k dispozici u mezinárodních letů a je také zdarma.

Destinace

LATAM Airlines operuji na denní bázi lety do Evropy z několika latinskoamerických metropoli. Ze Santiaga de Chile je provozován let do Madridu s následným prodloužením linky do Frankfurtu ), z Limy je spojeni s Madridem a Barcelonou a brazilské Sao Paulo je propojeno s Milanem, Londýnem, Madridem, Barcelonou, Lisabonu, Paříži, Tel Avivem a Frankfurtem. Dále provozuje hustou síť letů zejména po celé Jižní Americe: v Brazílii, Chile, Peru, Argentině, Ekvádoru a Kolumbie. Dále spojuje Chile a Brazílii se střední i severní Amerikou a Polynésií. Jako jediná letecká společnost na světě LATAM nabízí také lety na Velikonoční ostrov.

Flotila

LATAM Airlines disponuje na poměry v Latinské Americe poměrně moderní základnou. Pro své dálkové lety využívá především letadla typu Boeing 787-8 Dreamliner, Boeing 777 a Airbuss  A350. Regionální a vnitrostátní lety jsou obsluhované ve většině případů stroji Airbuss A320, případně A321.

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)