letiště Kapské Město

Letiště Kapské město (CPT)

Letiště Kapské Město (CPT), oficiálním názvem "Cape Town International Airport", je druhým největším letištěm v Jihoafrické republice a zároveň třetím nejrušnějším leteckým přístavem na celém kontinentu. Nachází se 20 km východně od centra stejnojmenného města a cca 80 km severně od mysu Dobré naděje. Výraznou modernizací letiště prošlo před Mistrovstvím světa ve fotbale, které JAR pořádala v roce 2010. Nejfrekventovanějšími dopravci jsou zde dnes domácí aerolinky Airlink a FlySafair, jež odsud nabízí lety do celé země. Dálkové linky pak směřují primárně do dalších afrických měst, Evropy a Severní Ameriky.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 20 km
 • Oficiální web letiště capetown-airport.co.za

Letenky do Kapského města

Přímá linka Prahy (PRG) do Kapského Města (CPT) neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Kapské Města se pohybuje kolem 20 tisíc Kč. Takové letenky nejčastěji pořídíš v nabídce aerolinek jako British Airways, KLM,  Lufthansa, Swiss International Air Lines či Turkish Airlines.  V akcích je možné tyto letenky ulovit i za 15 tisíc Kč.

O něco výhodněji vyjdou letenky do Jihoafrické republiky při odletu z nedalekých letišť jako Berlín (BER), Mnichov (MUC) nebo Vídeň (VIE). Akční letenky do Kapské Města je možné ulovit i za 12-13 tisíc Kč. 

Do Kapského města se létá také z letišť v blízkém okolí České republiky:

   Letenky do Kapského Města rezervuj přes náš vyhledávač.

   Doprava z letiště

   Doprava ve dne

   Z letiště aktuálně nejezdí žádný prostředek veřejné hromadné dopravy. Dříve spojení nabízela autobusová společnost MyCiTi na lince A01, jejíž provoz byl ale v roce 2022 ukončen.

   Půjčené auto

   Pro nezávislé cestování využij zapůjčení vlastního vozidla a vyraz objevovat krásy Jihoafrické republiky hned po příletu. Rezervuj si jedno z širokého výběru vozidel v naší autopůjčovně. 

   Taxi

   Objednání taxi je nejvyužívanějším a nejpohodlnějším (a také téměř jediným) způsobem, jak se dostat z letiště v Kapské Městě do jeho centra či po jeho okolí. Veškeré atrakce a zajímavosti regionu se nachází v dostupné dojezdové vzdálenosti 2 hodin.

   Paušály taxi služby se rozlišují na dvě kategorie: platba za ujetý kilometr a paušální platba pro více destinací. Zvolte tedy podle vašeho plánu na cestování po okolí.

   Oblíbeným způsobem dopravy po Jihoafrické republice, vč. transferů z letiště v Kapském Městě, jsou alternativní služby Uber a Bolt.

   Doprava v noci

    V nočních hodinách stejně jako přes den využijte k dopravě do centra Kapského Města či po okolí služeb jednoho z místních taxíků, případně alternativ v podobě Uberu nebo Boltu.

   Přestup na letišti

   Letiště Kapské Město má pouze jeden moderní terminál, který je rozdělen na dvě části: pro domácí a pro mezinárodní lety. Terminál je společný pro všechny letecké společnosti, což značně usnadní přestupy na letišti. Z jednoho konce na druhý se pěšky dostaneš do 10 minut. V případě přestupu mezi vnitrostátním a mezinárodním spojem je také nutné projít pasovou a bezpečností kontrolou. Fronty se zde obvykle netvoří, je ale dobré počítat s lehkou časovou rezervou. Mapu terminálů najdeš na stránkách letiště.

   Příletová hala se nachází v přízemí a odlety v prvním patře.

   Dlouhé čekání na letišti v Kapském Městě je jako dělané pro využití služeb letištního VIP salonku. Salónek Premier je dostupný všem cestujícím bez ohledu na typ letenky či leteckou společnost. Více informací o dalších saloncích a jejich vstupních poplatcích nalezneš na stránkách letiště

   Další užitečné tipy

   Letiště v Kapském Městě je otevřené 24 hodin denně.

   V areálu letiště můžeš využít 4 hodiny bezplatného Wi-Fi připojení k síti „Airports Free“. Při delším používání budeš vyzván k uhrazení poplatku. Stejný princip funguje v rámci všech velkých letišť v Jihoafrické republice.

   Ve volných chvílích můžeš rovněž využít služeb jedné z restaurací, barů či bezcelních obchodů. Ty se nachází především v druhém a třetím patře letiště.

   V posledním, třetím, patře letiště se nachází kuřárna.

   Garáže na parkovišti P2 nabídnou úschovnu zavazadel. Denní poplatek činí 50 ZAR (cca 65 Kč).

   ✈️ Přílety/Odlety

   Přílety – letiště Kapské Město

   Odlety – letiště Kapské Město

   Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 13. 5. 2024
   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   0 Komentáře
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)