Záletník 53 aneb novinky ze světa cestování a letectví
26.6.2022

Záletník 53 aneb novinky ze světa cestování a letectví

Je tu neděle a s ní další vydání našeho pravidelně nepravidelného magazínu Záletník. V dnešním dílu, s pořadovým číslem 53, shrneme nejzajímavější novinky pro cestovatele a v jeho druhé polovině zabrousíme také do světa letectví. Praha získala nové spojení s Kuvajtem. CK Čedok obnoví přímé lety do exotiky. Wizz Air začne létat do Saúdské Arábie. A to rozhodně není všechno, tak s chutí do čtení nejucelenějšího přehledu cestovatelských/leteckých novinek na českém internetu.

Novinky ze světa cestování

Cestování jako dřív

Druhá polovina června přinesla výrazné uvolňování pravidel pro cestování zejména v několika afrických destinacích. Čeští cestovatelé ocení jistě zejména zrušení všech vstupních podmínek do Egypta. Další země, do nichž lze cestovat opět zcela bez omezení jsou Benin ležící v Guinejském zálivu a Jihoafrická republika. Velkou radost udělá leckomu také zrušení vstupních pravidel do Gruzie, která je v letních měsících taktéž velmi vyhledávanou destinací (zejména mezi milovníky horské turistiky).

Na detaily opatření v jednotlivých zemích se můžete podívat v našich průvodcích:

Seznam zemí, kam můžeme cestovat zcela bez omezení se tak již rozšířil na celkem 70 destinací!

Usnadnění cestování na Nový Zéland

Od 21. června 2022 rozvolnil vstupní pravidla také Nový Zéland. Od začátku astronomického léta (v případě NZ naopak zimy) již cestovatelé přilétající do Aucklandu nemusí před cestou předkládat negativní test. Stejně jako v případě Austrálie si vystačí „pouze“ s očkovacím certifikátem.

Podrobné informace o cestovních podmínkách na Nový Zéland najdete v našem průvodci: Koronavirus na Novém Zélandu.

Novinky ze světa letectví

Novinky z českých letišť

22. června 2022 konečně zahájí provoz na nové lince z Prahy do Kuvajtu tamější dopravce Jazeera Airways. V letovém řádu se počítá s dvěma rotacemi týdně – vždy ve středu a sobotu. Ceny zpátečních letenek se ale pohybují ve vyšších cenových hladinách kolem 560 € za zpáteční letenky. Je tedy zřejmé, že fokus letecké společnosti padá spíše na kuvajtskou klientelu… Více jsme o nové lince psali v našem magazínovém článku.

Cestovní kancelář Čedok bude od posledního červnového týdne opět pravidelně vypravovat charterové lety do exotiky. Ve spolupráci s polským národním dopravcem LOT, který je bude operovat, se mohou klienti této nejstarší české cestovní kanceláře těšit na zájezdy do Dominikánské republiky a na Zanzibar. O nových přímých letech do exotiky od CK Čedok jsme psali v tomto článku. Před Vánoci jsme nabízené služby také osobně vyzkoušeli, o čemž si můžete přečíst v tomto tripreportu.

Smartwings si půjčují letadlo Ethiopian Airlines

Za účelem posílení kapacity na vybraných letech si tuzemský dopravce Smartwings bude v létě pronajímat širokotrupý letoun Airbus A350 od Ethiopian Airlines s kapacitou 343 cestujících. První let letadla v barvách nejlepší africké aerolinky byl z Prahy do bulharského Burgasu (QS1178) vypraven minulou neděli (19. června) a dnes (26. června) se situace opakovala.

Letadla Ethiopian Airlines má přes víkend téměř celodenní pauzu v německém Frankfurtu, kam přiletí v noci ze soboty na neděli. Následně přeletí do Prahy, provede zpáteční rotaci do Burgasu s českými „koupáky“ a v neděli večer se opět vrátí do Hesenska.

Záletník 53 aneb novinky ze světa cestování a letectví

Wizz Air začne létat do Saúdské Arábie

Wizz Air expanduje do další blízkovýchodní destinace. Novinkou v nabídce tohoto růžového nízkonákladového dopravce bude od letošního podzimu Saúdská Arábie a tamější město Dammán. Sedmé největší město celého království leží na východním pobřeží země a hned za mostem krále Fahda se nachází další z ropných království, Bahrajn. Dceřiná společnost maďarské aerolinky, Wizz Air Abu Dhabi, bude do Dammanu provozovat celkem tři linky. Od podzimních měsíců se bude z Dammanu 4× týdně létat do Abú Dhabí, 2× týdně do Říma a teď pozor: 2× týdně také do Vídně!

Aktuálně pořídíte zpáteční letenky z Vídně do Dammanu od cca 100 €. Konkrétní termíny najdeš v našem článku nebo přímo v rezervačním systému aerolinky.

Oman Air vstoupí do aliance Oneworld

Aerolinka Oman Air vstoupí do letecké aliance OneWorld. V roce 2024 se tak stane jejím čtrnáctým členem. Od „konce pandemie“ nemoci COVID-19 se jedná po Royal Air Maroc a Alaska Airlines již o třetího nového člena v této alianci leteckých společností a zároveň také třetího člena z blízkovýchodního regionu (po Qatar Airways a Royal Jordanian).

PS: Utekl vám minulý díl magazínu Záletník, s pořadovým číslem 52? Nevadí, přečtěte si ho zde!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)