Oman Air

Oman Air

Aerolinka Oman Air (WY) je národní leteckou společností Ománu. Byla založena roku 1970 a hlavní sídla má na letištích v Muskatu (MCT) a v Salalahu (SLL). Byla první aerolinkou na světě, která v roce 2010 začala poskytovat možnost telefonování a posílám SMS během letu.
  • Příruční zavazadlo 1 ks příručního zavazadla o max. velikosti 51 × 41 × 24 cm a max váze 7 kg
  • Občerstvení občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.omanair.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem,. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating v rámci online check-in je zdarma. Přednostní výběr sedadla podléhá poplatku, jehož výše závisí na konkrétním místě a letu.

Naše recenze

Sice nemůže konkurovat jiným aerolinkám Perského zálivu (Emirates, Qatar Airways), ale rozhodně se nejedná o špatnou aerolinku. Spousta evropských společností by se v některých ohledech od nich mohla učit. Mj. na palubě podávají velice dobré jídlo a vystupování cabin crew se nám vždy také líbilo.

Jedno velké plus je za nás možnost využití (i) několikadenních stopoverů v Ománu. Můžete tak nakombinovat více zemí během jedné cesty. Omán totiž za návštěvu rozhodně stojí!

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu letadla může vzít pouze 1 kus příručního zavazadla o maximální váze 7 kg a rozměrech 51 × 41 × 24 cm.

V ceně letenky je také 1 kus odbaveného zavazadla do 32 kg.

Nákup letenek

Letenky s aerolinkou Oman Air kupuje u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +968 024 533 1111, která je dostupná 24/7 . Domluvíte se zde anglicky nebo arabsky.

Služby

Během všech letů s Oman Air dostanete alespoň menší občerstvení zdarma, na delších letech se můžete těšit na teplé plnohodnotné jídlo.

Pokud si budete chtít vybrat sedadlo ještě před online check-inem, počítejte s tím, že si za něj zaplatíte. Cena se pohybuje okolo 3 USD/sedačku. To platí i v době online check-inu, pokud preferujete místa s větším prostorem na nohy a exity.

V některých typech letadel můžete i využít zábavní techniky nebo se připojit za poplatek na wifi.

Kromě klasických letenek („Economy“) můžete letět i v „Business class“, která je v podání „Ománců“ také velmi zajímavým produktem.

Destinace

Oman Air provozují jak vnitrostátní, tak mezinárodní lety. Do Prahy prozatím nelétají, ale čeští cestovatelé se s nimi mohou proletět díky odletům z nedaleké z Vídně (VIE) či Mnichova (MUC), odkud se občas objeví velice sympatické nabídky do jihovýchodní Asie – Colombo (CMB) na Srí Lance, thajský Bangkok (BKK) atd.) – s možným několikadenním stopoverem v Muskatu (MCT).

Dále aerolinka provozuje každodenní spojení (několik rotací) mezi dvojicí největších měst v zemi, Muscatem (MCT) na severu a Salalahem (SLL) na jihu.

Flotila

Flotila aerolinky Oman Air je poměrně rozmanitá: mají 18× Boeing 737-800, 6× Airbus 330-300, 4× Airbus A330-200, 4× Embraer 175, 2× Boeing 737-900 a několik Dreamlinerů 787.

Podívejte se na více informací o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)