Oman Air

Check-in
48 -1,5 hod. před odletem, check-in na letišti zdarma.
Oman Air
Příruční zavazadlo
1 ks příručního zavazadla o max. velikosti 51 x 41 x 24 a max váze 7 kg.
  • Seating Během online check-inu zdarma, jinak za poplatek.
  • Občerstvení Občerstvení zdarma.
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.omanair.com

Info o aerolince

Aerolinka Oman Air je národní leteckou společností Ománu. Byla založena roku 1970 s hlavními sídly na letišti v Muskatu a v Salále. Byla první aerolinkou na světě, která v roce 2010 začala poskytovat možnost telefonování a posílám SMS během letu.

Naše hodnocení

Sice nemůže konkurovat jiným aerolinkám Perského zálivu (Emirates, Qatar Airways), ale rozhodně se nejedná o špatnou aerolinku. Spousta evropských společností by se v některých ohledech od nich mohla učit. Mimojiné na palubě podávají velice dobré jídlo.

Za nás jedno velké plus je možnost využití (i) několikadenních stopoverů v Ománu. Můžete tak nakombinovat více zemí během jedné cesty. Omán totiž za návštěvu rozhodně stojí!

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu letadla může vzít pouze 1 kus příručního zavazadla o maximální váze 7 kg a rozměrech 51 x 41 x 24 cm.

V ceně letenky je také 1 kus odbaveného zavazadla do 32 kg.

Nákup letenek

Letenky s aerolinkou Oman Air kupuje u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +968 024 533 1111, která je dostupná 24/7 . Domluvíte se zde anglicky nebo arabsky.

Služby

Během všech letů s Oman Air dostanete alespoň menší občerstvení zdarma, na delších letech se můžete těšit na teplé plnohodnotné jídlo.

Pokud si budete chtít vybrat sedadlo ještě před online check-inem, počítejte s tím, že si za něj zaplatíte. Cena se pohybuje okolo 3 USD/sedačku. To platí i v době online check-inu, pokud preferujete místa s větším prostorem na nohy a exity.

V některých typech letadel můžete i využít zábavní techniky nebo se připojit za poplatek na wifi.

Destinace

Oman Air provozují jak vnitrostátní tak mezinárodní lety. Do Prahy prozatím nelétají, ale Češi se s nimi mohou proletět nejčastěji z Vídně nebo z Mnichova, odkud se občas objeví velice sympatické nabídky do Jihovýchodní Asie s možným několikadenním stopoverem v Muskatu. Doporučujeme tento stopover využít a Omán probádat.

Flotila

Flotila aerolinky Oman Air je poměrně rozmanitá: mají 18x Boeing 737-800, 6x Airbus 330-300, 4 x Airbus A330-200, 4x Embraer 175, 2x Boeing 737-900 a několik Dreamlinerů 787.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)