Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways
22.4.2022

Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways

Zajímavou expanzi na český trh letos spustí dopravci z Perského zálivu. Kromě nové linky z Prahy do saúdskoarabského Rijádu od aerolinky Flynas se čeští cestovatelé mohou těšit také na novou linku z Prahy do Kuvajtu, kterou plánuje spustit kuvajtská letecká společnost Jazeera Airways. Zahájení provozu přímého spojení Prahy a kuvajtské metropole je naplánováno na neděli 5. června 2022. Ceny letenek zatím známy nejsou…

Kdy a jak často se bude létat?

Druhý největší kuvajtský dopravce, Jazeera Airways, zahájí provoz na lince z Prahy do Kuvajtu v neděli 5. června 2022. Létat se bude 2× týdně, každý úterý a neděli.

Dopravce bude na trasu nasazovat moderní letadla typu Airbus A320neo (jedná se dokonce první blízkovýchodní aerolinku, který tyto stroje zařadila do své flotily). Kapacita letadla bude 174 cestujících. Z Kuvajtu do Prahy se poletí 5 hodin a 25 minut, zatímco ve směru do Perského zálivu by měl let trvat 5 hodin a 5 minut.

V rezervačním systému aerolinky jsou momentálně nahrány lety do začátku září (nejzazší termín, který lze zatím rezervovat připadá na 6. září). 

Letový řád mezi Prahou a Kuvajtem

  • Praha – Kuvajt -> 11:20 – 17:25
  • Kuvajt – Praha -> 06:10 – 10:35
Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways
Aerolinka provozuje moderní letadla Airbus A320neo

Kolik budou stát letenky?

Letenky je již možné zakoupit v rezervačním systému aerolinky. Jejich ceny ovšem zatím pro české cestovatele lákavé nejsou. Na první pohled je zřejmé, že aerolinka spíše cílí na klientelu z Perského zálivu. Zpáteční letenky z Prahy do Kuvajtu v tarifu „Extra“ (vč. 2 ks odbavených zavazadel) pořídíte za cca 537 € neboli za cenu lehce přesahující 13 tisíc Kč.

Jaké jsou vstupní podmínky do Kuvajtu?

Základním předpokladem pro cestování do Kuvajtu je vlastnictví očkovacího certifikátu. Základní očkovací schéma má platnost 9 měsíců, prodloužení jeho validity zajistí „booster“.

Cestovatelé z České republiky musí pro vstup do země vlastnit také turistické vízum. To lze získat v elektronické formě na této stránce. Cena jednovstupových turistických víz opravňujících cestovatele k pobytu v zemi v maximální výši 30 dnů je 3 kuvajtské dináry (cca 220 Kč).

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Kuvajtu“.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)