Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways
22.4.2022

Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways

EDIT (15. června): Provoz nové linky z Prahy do Kuvajtu se nakonec o necelé tři týdny opozdil. První let bude na trase mezi oběma zeměmi vypraven ve středu 22. června 2022.

Zajímavou expanzi na český trh letos spustí dopravci z Perského zálivu. Kromě nové linky z Prahy do saúdskoarabského Rijádu od aerolinky Flynas se čeští cestovatelé mohou těšit také na novou linku z Prahy do Kuvajtu, kterou plánuje spustit kuvajtská letecká společnost Jazeera Airways. Zahájení provozu přímého spojení Prahy a kuvajtské metropole je naplánováno na neděli 5. června 2022. Ceny letenek zatím známy nejsou…

Kdy a jak často se bude létat?

Druhý největší kuvajtský dopravce, Jazeera Airways, zahájí provoz na lince z Prahy do Kuvajtu později, než bylo původně anoncováno. Namísto neděle 5. června se tak stane ve středu 22. června 2022. Létat se bude 2× týdně, a to každou středu a sobotu.

Dopravce bude na trasu nasazovat moderní letadla typu Airbus A320neo (jedná se dokonce první blízkovýchodní aerolinku, který tyto stroje zařadila do své flotily). Kapacita letadla bude 174 cestujících. Z Kuvajtu do Prahy se poletí 5 hodin a 25 minut, zatímco ve směru do Perského zálivu by měl let trvat 5 hodin a 5 minut.

V rezervačním systému aerolinky jsou momentálně nahrány lety do začátku září (nejzazší termín, který lze zatím rezervovat připadá na 6. září). 

Letový řád mezi Prahou a Kuvajtem

  • Praha – Kuvajt -> 13:30 – 19:35
  • Kuvajt – Praha -> 08:20 – 12:45
Nová linka z Prahy do Kuvajtu od Jazeera Airways
Aerolinka provozuje moderní letadla Airbus A320neo

Kolik budou stát letenky?

Letenky je již možné zakoupit v rezervačním systému aerolinky. Jejich ceny ovšem zatím pro české cestovatele lákavé nejsou. Na první pohled je zřejmé, že aerolinka spíše cílí na klientelu z Perského zálivu. Zpáteční letenky z Prahy do Kuvajtu v tarifu „Extra“ (vč. 2 ks odbavených zavazadel) pořídíte za cca 537 € neboli za cenu lehce přesahující 13 tisíc Kč.

Jaké jsou vstupní podmínky do Kuvajtu?

Vstupní podmínky do země v souvislosti s pandemií nemoci „COVID-19“ již byly odstraněny. Do Kuvajtu se tak již cestuje „jako dřív“.

Cestovatelé z České republiky musí pro vstup do země vlastnit turistické vízum. To lze získat v elektronické formě na této stránce. Cena jednovstupových turistických víz opravňujících cestovatele k pobytu v zemi v maximální výši 30 dnů je 3 kuvajtské dináry (cca 220 Kč).

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Kuvajtu“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)