Přímé lety z Prahy do exotiky – nově Madagaskar a thajské Krabi
25.12.2022

Přímé lety z Prahy do exotiky – nově Madagaskar a thajské Krabi

EDIT (25. prosince 2022): Dnes po poledni vypravila cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s polským národním dopravcem LOT první charterový speciál z Prahy do Thajska! První dva odlety (tj. dnes a 1. ledna 2023) jsou naplánovány na neděli, posléze se bude létat vždy 1× týdně (každou sobotu večer). Thajské Krabi je v nabídce CK žhavou novinkou, zatímco Madagaskar (kde končí sezona) z nabídky mizí – poslední charterový let byl z Prahy vypraven na Štědrý den.

EDIT (1. října 2022): Dnes večer odletěl první speciál operovaný letounem Boeing 787-9 Dreamliner v barvách italské aerolinky Neos Air s klienty cestovní kanceláře Čedok na Madagaskar.

Zajímavou novinku si pro cestovatele připravila nejstarší tuzemská cestovní kancelář Čedok. Ta v druhé polovině letošního roku rozšíří nabídku přímých letů z Prahy do exotiky. Kromě již letos provozovaných přímých letů do Dominikánské republiky a na Zanzibar se čeští turisté budou moci na křídlech polské aerolinky LOT vypravit také na Madagaskar či do thajské provincie Krabi!

Nabídka exotických destinací

Na Madagaskar se poprvé klienti české cestovní kanceláře vypraví 24. září 2022. Létat se ale nebude přímo na hlavní ostrov Madagaskar, nýbrž na severně položeny Nosy Be. Po skončení hlavní sezony v této exotické africké destinaci nahradí „ostrov lemurů“ v nabídce CK populární thajská provincie Krabi. Charterové lety do Thajska bude Čedok provozovat od 7. ledna 2023. Zatímco v případě přímého letu na Madagaskar čeká na cestovatele let dlouhý 10 hodin, cesta z Prahy do jihovýchodní Asie bude ještě o 1,5 hodiny delší.

V nabídce cestovní kanceláře zůstanou také dvě destinace, do nichž si mohli čeští turisté zaletět již letos – Punta Cana v Dominikánské republice a ostrov Zanzibar. Obě charterové linky budou obsluhovány již během letní sezony a počítá se s nimi od června 2022 až do dubna 2023.

Generální ředitel Čedoku, Stanislav Zeman, novinky v nabídce CK okomentoval následovně: „Po roce navíc naši nabídku exotických destinací rozšiřujeme a během podzimu a zimy z Prahy spustíme již čtyři dálková spojení. Věříme, že po úspěšném zavedení přímých letů do exotiky si klienti oblíbí i naše novinky. Exkluzivně na českém trhu se tak poprvé s Čedokem proletí bez mezipřistání na africký Madagaskar a do provincie Krabi v Thajsku.“

Přehled přímých letů z Prahy do exotiky

  • 🇩🇴 Dominikánská republika – Punta Cana -> každé pondělí (červen 2022 – duben 2023)
  • 🇹🇿 Tanzanie – Zanzibar -> každé úterý (červen 2022 – duben 2023)
  • 🇲🇬 Madagaskar – Nosy Be -> každou sobotu (září 2022 – leden 2023)
  • 🇹🇭 Thajsko – Krabi -> každou sobotu (leden – duben 2023)

Kdo bude pro CK Čedok létat?

Stejně jako letos se bude z Prahy do exotiky létat s polskou leteckou společností LOT Polish Airlines. Ta na dálkové spojení nasadí nejmodernější letadlo typu Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících. V nabídce budou celkem tři cestovní třídy – ekonomická, premium economy a business.

EDIT (30. 8. 2022): Od října do prosince 2022 bude přepravu klientů cestovní kanceláře Čedok do exotických destinací zajišťovat italská aerolinka Neos Air. Změna dopravce se dotkne letů na Madagaskar a Zanzibar a na lety bude nasazován letoun Boeing 787-9 Dreamliner pro 359 cestujících (331 pax v ekonomické třídě a 28 pax v obchodní třídě).

Naše recenze

Sami jsme před loňskými Vánocemi produkt CK Čedok vyzkoušeli a letěli do Dominikánské republiky. Jaké to bylo a na co se můžete těšit?  Vše jsme pro vás shrnuli v tomto cestopise „S Lotem do Dominikány“.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)