Letiště Tunis

Letiště Tunis (TUN)

Mezinárodní letiště Tunis–Carthage (TUN) je mezinárodní letiště Tunisu, hlavním městě Tuniska. Jedná se o největším letecký přístav v zemi. Slouží jako domovská základna pro letecké společnosti Tunisair, Tunisair Express, Nouvelair Tunisia a Tunisavia. Letiště je pojmenováno po historickém městě Kartágo, které se nachází východně od letiště. Letiště Tunis v roce 2019 odbavilo 6,5 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 8 km

Letenky do Tunisu

Přímé letecké spojení z Prahy (PRG) na letiště v Tunisu (TUN) aktuálně neprovozuje žádná letecká společnost. Atraktivní letenky s jedním přestupem zpravidla pořídíte u Lufthansy (via Frankfurt – FRA) nebo u Air France (via Paříž – CDG). Průměrná cena zpátečních letenek z Prahy do Tunisu se pohybuje kolem 6 tisíc Kč. V akcích je ovšem možné tyto letenky ulovit i za 3 nebo 4 000 Kč.

Do Tunisu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Tunisu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Letiště Tunis obsluhují autobusy 35 a 635. Obě linky jezdí na autobusové nádraží Tunis Marine bus, které se nachází v blízkosti centra. Bus jezdí každých 30 minut.  Cesta samotná trvá 25 minut a vyjde vás na 1 TND (cca 7 Kč).

  Půjčené auto

  Na letišti se nachází několik lokálních i mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Tunisu si jednoduše rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Stání taxíků se nachází před příletovou halou a rozvezou vás po širokém okolí. Cena za jízdu taxíkem z letiště Tunis-Carthage do centra města se pohybuje kolem 20 TND (cca 150 Kč), za zavazadla si musíte připlatit. V nočních hodinách mezi 21:00 a 5:00 jsou ceny o 50 % vyšší. Doba jízdy taxíkem do centra Tunisu je 20 minut.

  Pěšky

  Letiště se nachází v blízkosti centra města, tudíž není náročné se na letiště dostat po svých. Cesta z centra vám zabere přibližně hodinu a půl.

  Doprava v noci

  Pokud do Tunisu přiletíte v noci, budete si muset z letiště vzít taxi. Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně.

  Přestup na letišti

  Letištní terminál není velký, a proto zde nebudete mít problém s orientací.

  Minimální čas na přestup je 1 hodina.

  Pokud máte na letišti v Tunisu delší přestup, můžete využít některých ze salonků.

  • Salon VIP: otevřen od 6:00 do posledního letu, nachází se na levé straně vedle Duty Free shopu (pozn. uzavřen kvůli rekonstrukci listopad 2023)
  • Salon Privilege Lounge Tunis: otevřen 24 hodin denně, nachází se v blízkosti Duty Free shopu, maximální délka pobytu jsou 4 hodiny.

  Letiště Tunis nemá k dispozici úschovnu zavazadel.

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřené 24 hodin denně.

  K dispozici je Wi-fi připojení.

  V blízkosti letiště se nachází vodní zábavní park, který můžete při dlouhém přestupu navštívit.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)