Singapore Airlines

Singapore Airlines

Singapore Airlines (SQ) jsou singapurskou národní společností se základnou na mezinárodním letišti v Changi (SIN). Aerolinka byla založena 1.května 1947 a je považována za národní symbol země. Jako první na světě začala operovat lety Airbusem A380, a to není zdaleka jejich jediné prvenství.

Singapore Airlines mají hned tři sesterské letecké společnosti: Silk Air, nízkonákladovku Scoot a Tigerair.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla, velké o celkových rozměrech 115 cm a o max. váze 7 kg, malé o velikosti tašky na notebook nebo kabelky
  • Občerstvení teplý pokrm na každém letu
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.singaporeair.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma. S výjimkou letenek vystavených v nejnižším tarifu „Lite“, kdy je volba sedadla zpoplatněna.

Naše recenze

Singapore Airlines patří mezi jednu z nejlepších aerolinek současnosti, pokud ne nejlepší. Rozhodně u nás jsou v TOP 2 společně s Qatarci. Jejich palubní servis uspokojí i náročného cestovatele, a to i v jejich ekonomické třídě. Výborné jídlo, vždy usměvavý palubní personál, velice dobré zázemí na letišti v Singapuru a spoustu dalšího.

Jejich letenky sice patří mezi ty dražší, ale rozhodně jejich služby a servis ceně odpovídá.

Zavazadla

Každý cestující si může s sebou na palubu vzít  jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout součet všech tří stran 115 cm a 7 kg. Za malé příruční zavazadlo je považována menší kabelka nebo taška na notebook.

Při letech po světě (kromě Ameriky) je automaticky v ceně 1 ks odbaveného zavazadla do 30 kg. Pokud letíte do USA, máte v ceně 2 kusy odbaveného zavazadla, každé do 23 kg.

Nákup letenek

Letenky Singapore Airlines kupujte u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Singapore Airlines mají pobočku v Praze na adrese: Pod baštami 276, Praha 6. Kontaktovat ji můžete v době od 9:00 do 17:00 na telefonu +420 233 312 631. Samozřejmostí je komunikace v českém jazyce.

Případně aerolinku kontaktujte na jejich singapurské lince +65 6223 888, která je v anglickém jazyce dostupná 24/7.

Služby

Singapore Airlines poskytují jedny z nejlepších služeb, které jsou ve vzduchu nabízeny. Na palubě se na každém letu můžete těšit na teplé občerstvení, zábavní systém v podobě velkého výběru her, hudby a filmů.

Wifi na palubě je dostupná na některých letech a to pouze za příplatek (v Economy třídě). Ve vyšších třídách je již v ceně letenky.

Seating je pro většinu tříd při rezervaci a při check-inu zdarma. Za příplatek bývají pouze místa s větším prostorem na nohy. Ve nejnižší ekonomické třídě Lite je ale třeba za seating zaplatit 5 USD.

Kromě klasické „Economy třídy“  můžete se Singapore Airlines letět také ve vyšších třídách jako „Premium Economy“, „Business“ či „First“.

Destinace

Díky třem sesterským společnostem nabízí velké množství tras po celém světě. Do Prahy (PRG) bohužel nelétají, ale využít můžete jejich lety z německých letišť – Frankfurtu (FRA) či Mnichova (MUC). Obecně výhodněji vychází přestupní letenky, tzn. ze Singapuru pokračovat dál – ať už do nějaké země v JV Asii, nebo do Austrálie či Oceánie.

Velice oblíbené jsou i pro spojení do Severní Ameriky – zejména New York (JFK) a Los Angeles (LAX). Letenky z Prahy (první a poslední segment mezi Prahou a německým letištěm je zpravidla operován společností Lufthansa).

Přehled obsluhovaných destinací naleznete v jejich interaktivní mapě.

Flotila

Flotilu Singapore Airlines tvoří necelých 130 letadel: 27× Airbus A330-300, 14× Airbus A350-900, 21× Airbus A380-800, 21× Boeing 777-200, 33× Boeing 777-300.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)