Scoot

Scoot

Nízkonákladová aerolinka Scoot (TR), známá též jako Scoot Airlines či Fly Scoot, je sesterskou společností velice oblíbených Singapore Airlines (SQ). Aerolinka se zaměřuje spíše na dálkové nízkonákladové lety s osekanými službami v ceně letenky. Jedná se poměrně o mladého dopravce, který byl založen teprve v roce 2012.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. velikosti 54 × 38 × 23 cm + malá kabelka/taška na notebook – dohromady max. 10 kg
  • Občerstvení vše za příplatek (i nápoje)
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyscoot.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 72 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je u této aerolinky vždy zpoplatněn.

Naše recenze

Ačkoliv se jedná o sesterskou společnost luxusních Singapore Airlines, bohužel s nimi nemají nic jiného společného. Kromě nepohodlné sedačky s malou roztečí (navíc bez možnosti sklopení) a dopravení z bodu A do bodu B nic jiného nečekejte. Za všechno si musíte zaplatit – vodu, jídlo na palubě, seating, zavazadlo. Jako menší bezvýznamné plus můžeme považovat to, že v akci se s nimi dá dostat hodně levně z Berlína (TXL) a Athén (ATH) do mnoha destinací v jihovýchodní Asii nebo Austrálii.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno menší příruční zavazadlo. Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 54 × 38 × 23 cm, menší se musí vejít do velikosti 40 × 30 × 10 cm. Dohromady mohou vážit maximálně 10 kg.

Odbavené zavazadlo je pak za příplatek od 25 SGD. Doporučujeme odbavené zavazadlo koupit zvlášť a ne v rámci již přednastaveného balíčku.

Nákup letenek

Letenky kupujte přes náš vyhledávač.

Kontakt

Na jejich 24hodinovou linku můžete volat v angličtině -> +49 69 509 527 818.

Případně se podívejte na seznam dalších kontaktů či začněte komunikovat skrze „live chat“ v pravém spodním rohu obrazovky.

Služby

V ceně letenky bývá opravdu jen to nejzákladnější, a to je sedačka v letadle. Seating, pití a jídlo je pak za příplatek. Letadla od Scootu nenabízí zábavní systém.

Destinace

Na palubu Scootu se můžete přidat v sousedním Německu v Berlíně – Tegel (TXL).  Jinak tato aerolinka operuje lety převážně po jihovýchodní Asii (hlavně do Číny a Indie) a na australský kontinent. Když se opravdu zadaří, dají se s nimi sehnat v promo akcích letenky okolo 4 tisíc do Singapuru, za 7 tisíc do Vietnamu nebo za 10 litrů do Austrálie.

Flotila

Flotilu Scootu tvoří celkem 51 letadel: 29× Airbus A320-200, 3× Airbus A320neo, 10× Boeing 787-8, 10× Boeing 787-9.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky Scoot.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)