Scoot

Check-in
otevřeno od 72 do 1 hod. před odletem, check in na letišti zdarma
Scoot
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. velikosti 54 x 38 x 23 cm + malá kabelka/taška na notebook, dohromady max. 10 kg
  • Seating za příplatek od 10 USD
  • Občerstvení vše za příplatek (i nápoje)
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyscoot.com

Info o aerolince

Nízkonákladová aerolinka Scoot je sesterskou společností velice oblíbených Singapore Airlines. Aerolinka se zaměřuje spíše na dálkové nízkonákladové lety s osekanými službami v ceně letenky. Jedná se o poměrně novou aerolinku, vzniklou v roce 2012.

Naše hodnocení

Ačkoliv se jedná o sesterskou společnost luxusních Singapore Airlines, bohužel s nimi nemají nic jiného společného. Kromě nepohodlné sedačky s malou roztečí a bez možnosti sklopení a dopravení z bodu A do bodu B nic jiného nečekejte. Za všechno si musíte zaplatit – vodu, jídlo na palubě, seating, zavazadlo. Jako menší bezvýznamný plus můžeme považovat to, že v akci se s nimi dá dostat hodně levně z Berlína a Atén do středu Jihovýchodní Asie.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít jedno velké a jedno menší příruční zavazadlo. Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 54 x 38 x 23 cm, menší se musí vejít do velikosti 40 x 30 x 10 cm. Dohromady mohou vážit maximálně 10 kg.

Odbavené zavazadlo je pak za příplatek od 25 SGD. Doporučujeme odbavené zavazadlo koupit zvlášť a ne v rámci již přednastaveného balíčku.

Nákup letenek

Letenky kupujte přes web aerolinky Scoot.

Kontakt

Na jejich 24hodinovou linku můžete volat v angličtině na +49 69 509 527 818

Služby

V ceně letenky bývá opravdu jen to nejzákladnější, a to je sedačka v letadle. Seating, pití a jídlo je pak za příplatek. Letadla od Scootu nenabízí zábavní systém.

Destinace

Na palubu Scootu se můžete přidat v sousedním Německu v Berlíně – Tegel.  Jinak tato aerolinka operuje lety převážně po Jihovýchodní Asii (hlavně do Číny a Indie) a na australský kontinent. Když se opravdu zadaří, dají se s nimi sehnat letenky okolo 4 tisíc do Singapuru.

Flotila

Flotilu Scootu tvoří celkem 51 letadel: 29 x Airbus A320-200, 3 x Airbus A320neo, 10 x Boeing 787-8, 10 x Boeing 787-9. Dalších více jak 50 mají objednaných.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)